Strona 4 z 167 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1663

Wątek: Machinery HDR Effects

  1. #31
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Wiek
    48
    Posty
    618

    Domyślnie

    myślę że wielu ludziom przypadnie do gustu-taki bardzo szybki programik do robienia HDRa z jednej fotki.Podziwiam Cię

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    35
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    To przeca masakruje zdjęcia robiąc efekt kompletnie nieudanej i niepotrzebnej zabawy w photomatixie - jak widać gusta i guściki.

  3. #33
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojkij Zobacz posta
    To przeca masakruje zdjęcia robiąc efekt kompletnie nieudanej i niepotrzebnej zabawy w photomatixie - jak widać gusta i guściki.
    Chyba zbyt dosłownie wziąłeś to co napisałem w pierwszym poście o arcydziele z gniota ;-). Żaden program nie zrobi jednym kliknięciem nie wiadomo czego więc efekty uzyskane programem trzeba umieć wykorzystać. Przepraszam że zawiodłem ;-)

    Z trzech różnych bitmap wygenerowanych przez program z róznymi ustawieniami złożyłem z oryginału:
    www.digart.pl/praca/3749655

    zdjęcie poniżej i uważam że efekt jest bardzo dobry.
    www.digart.pl/praca/3761167


    Wrzuciłem nową wersję. Obsługuje drag&drop obrazków do okna programu i wykorzystuje wiele rdzeni procesora przy przetwarzaniu. Jeśli chodzi o prędkość to problem jest jednak inny. Algorytm przetwarzania ma w tej chwili złożoność kwadratową od liczby pikseli obrazka czyli (w uproszczeniu i pomijając stałe) wykonuje x^2 operacji gdzie x jest liczbą pikseli. Znaczące przyśpieszenie będzie jeśli wymyślę sposób aby tą zależność zmienić na liniową.

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Niooo, efekt końcowy bardzo ciekawy.

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    35
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Chyba zbyt dosłownie wziąłeś to co napisałem w pierwszym poście o arcydziele z gniota ;-).
    Na 90% wrzuconych tutaj przykładów efekt działania programu wygląda moim zdaniem tragicznie. Śmiem twierdzić że oryginały wyglądają zdecydowanie lepiej.

    A że w sprawnych rękach można coś z niego wyciągnąć to nie wątpię, fajne hdry z photomatixa tez się cudem od święta uda zobaczyć.

    Tak czy inaczej umiejętności programistycznych pozazdrościć, wszystkie fotoblogi pewnie teraz zostaną zalane efektami działania tego programu.

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojkij Zobacz posta
    Na 90% wrzuconych tutaj przykładów efekt działania programu wygląda moim zdaniem tragicznie. Śmiem twierdzić że oryginały wyglądają zdecydowanie lepiej.
    Ja to w ogóle myślałem że MMM (który robi genialne IMHO zdjęcia) sobie żartuje z tym wątkiem, ale po ja zobaczyłem jak się wątek rozwija to mi szczęka opadła
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  7. #37
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    60
    Posty
    614

    Domyślnie

    w moim przypadku efekt taki uzyskałem przy pomocy wtyczki do PS:
    http://www.supportingcomputers.net/A...en/Artizen.htm
    od razu skojarzyłem efekt z tą aplikacją:-)
    ale nie przyszlo mi na myśl że mozna tym portrety retuszować
    Ostatnio edytowane przez heniek ; 02-06-2009 o 20:02
    Heniek

  8. #38
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wałbrzych/Wrocław
    Posty
    1 010

    Domyślnie

    Świetna sprawa, fajnie jakby pojawiła się pełna wersja, nawet symbolicznie płatna
    Moje portfolio i blog: http://www.islight.pl
    Możesz mnie także polubić: https://www.facebook.com/Fotografia.IsLight

  9. #39
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojkij Zobacz posta
    Na 90% wrzuconych tutaj przykładów efekt działania programu wygląda moim zdaniem tragicznie. Śmiem twierdzić że oryginały wyglądają zdecydowanie lepiej.
    W każdym programie z dobrego zdjęcia można zrobić tragiczne. Mogę ci na poczekaniu zmasakrować w Photoshopie dowolne zdjęcie, ale chyba nie wyciągniesz z tego wniosku że Photoshop to fatalny i nie nadający się do obróbki program? ;-).

    Wziąłem sobie kilka przypadkowych zdjęć z plfoto i różnych galerii do zabawy. Nie twierdzę oczywiście że uzyskany efekt jest lepszy niż oryginał i w żadnym wypadku nie chcę "poprawiać' autorów. Pokazuję jedynie jakiego typu efekt można uzyskać programem.


    To co generuje program to dla mnie tylko kolejna warstwa w Photoshopie bo rzadko kiedy da się od razu uzyskać idealny efekt na całej powierzchni zdjęcia. Inne parametry są najlepsze do niewielkich elementów, inne do dużych na pół kadru. Najlepiej wygenerować kilka różnych bitmap i poskładać je w PS, częściowo nawet łącząc z oryginałem.
    Ostatnio edytowane przez MMM ; 02-06-2009 o 20:18

  10. #40
    fasolka1988
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Algorytm przetwarzania ma w tej chwili złożoność kwadratową od liczby pikseli obrazka czyli (w uproszczeniu i pomijając stałe) wykonuje x^2 operacji gdzie x jest liczbą pikseli. Znaczące przyśpieszenie będzie jeśli wymyślę sposób aby tą zależność zmienić na liniową.
    myślę, że mógłbyś skorzystać z gotowych recept numerycznych na www.nr.com, poleca nam to zawsze profesor na zajęciach...co prawda póki co "recepty" dla C++ w którym pisałeś swój program, chyba są płatne ale zawsze można skorzystać z tych z C o ile program nie jest zbyt bardzo "obiektowy"
    sprawdzić nie zaszkodzi

    edit:
    zapomniałem dodać, jeżeli programujesz to znasz pewnie i MatLaba. On stosunkowo ma dobre rozwiązanie jeśli chodzi o obliczenia szczególnie te macierzowe..i wiem, że ma swój dodatek który jego natywny kod zamienia na kod z Cniestety nie wiem czy od razu poddaje go kompilacji
    Ostatnio edytowane przez fasolka1988 ; 02-06-2009 o 20:32

Strona 4 z 167 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •