Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: 580ex II - gwar. USA ?

  1. #1
    district
    Guest

    Domyślnie 580ex II - gwar. USA ?

    Witam,
    Stoję przed zakupem lampy błyskowej Canon 580ex II, znalazłem takową na allegro.pl http://allegro.pl/item649171502_nowa...xii_od_ss.html tylko nie wiem czy gra jest warta świeczki, sprzedający mówi że gwarancja jest ale nie EUR. lecz USA, tłumaczył mi że serwisy w Niemczech ją realizują. Poradźcie mi proszę czy jest sens wydawać 300zł mniej i mieć wątpliwą gwarancję ? Może ktoś już tak kupował?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez district Zobacz posta
    Witam,
    Stoję przed zakupem lampy błyskowej Canon 580ex II, znalazłem takową na allegro.pl http://allegro.pl/item649171502_nowa...xii_od_ss.html tylko nie wiem czy gra jest warta świeczki, sprzedający mówi że gwarancja jest ale nie EUR. lecz USA, tłumaczył mi że serwisy w Niemczech ją realizują. Poradźcie mi proszę czy jest sens wydawać 300zł mniej i mieć wątpliwą gwarancję ? Może ktoś już tak kupował?
    Jak jest USA to obowiązuje tylko w USA - przerabialiśmy ten temat wiele razy...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  3. #3
    district
    Guest

    Domyślnie

    ok dzięki za odpowiedź

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    71

    Domyślnie

    Myślę, że nie ma sensu inwestować w to. Niby będziesz mieć 300 zł w kieszeni, ale w razie czego będziesz je musiał spożytkować na odesłanie sprzętu, albo do USA, albo do Niemiec. Szczerze wątpie by w Niemczech realizowali gwarancje ze Stanów. Poza tym nawet jeśli to i tak jest to czasochłonne, żeby odesłać im do naprawy. Dodatkowo i tak będziesz musiał zapłacić za transport Suma sumarum, ja bym nie brała.

  5. #5
    mlodyyy_19
    Guest

    Domyślnie

    Na twoim miejscu zadzwoniłbym do serwisu i się dopytał.
    Miałem sytuację, że znajomy dał mi aparat (jakąś cyfre Canona) abym oddał do serwisu(Warszawa, Żytnia).
    Aparat był przywieziony z USA. Oddał mi bez papierów ponieważ niewiedział gdzie są a i tak liczył się z tym, że w Polsce jest bez gwarancji.
    Po tygodniu zadzwonili, że aparat jest do odbioru naprawiony. Kiedy spytałem ile trzeba zapłacić to powiedzieli, że nic ponieważ aparat jest na gwarancji z USA.
    Na wszelki wypadek radze zadzwonić i się dopytać.
    Gdyby ta sytuacja niespotkała mnie to bym w to nie uwierzył wiec zadzwoń i się dowiedz.

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mlodyyy_19 Zobacz posta
    Na twoim miejscu zadzwoniłbym do serwisu i się dopytał.
    Miałem sytuację, że znajomy dał mi aparat (jakąś cyfre Canona) abym oddał do serwisu(Warszawa, Żytnia).
    Aparat był przywieziony z USA. Oddał mi bez papierów ponieważ niewiedział gdzie są a i tak liczył się z tym, że w Polsce jest bez gwarancji.
    Po tygodniu zadzwonili, że aparat jest do odbioru naprawiony. Kiedy spytałem ile trzeba zapłacić to powiedzieli, że nic ponieważ aparat jest na gwarancji z USA.
    Na wszelki wypadek radze zadzwonić i się dopytać.
    Gdyby ta sytuacja niespotkała mnie to bym w to nie uwierzył wiec zadzwoń i się dowiedz.
    Nie bardzo chce mi sie w to wierzyc... jedyne co sie nasuwa to ze mlodyyy to sprzedawca z allegro m-ody

    http://www.allegro.pl/search.php?fro...st=gtext&buy=0

    co by wiele wyjasnialo...

    pozdrawiam

  7. #7
    mlodyyy_19
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez space_invader Zobacz posta
    Nie bardzo chce mi sie w to wierzyc... jedyne co sie nasuwa to ze mlodyyy to sprzedawca z allegro m-ody

    http://www.allegro.pl/search.php?fro...st=gtext&buy=0

    co by wiele wyjasnialo...

    pozdrawiam
    Sherloku najpierw trzeba by potwierdzić swoje przypuszczenia a potem o nich pisać a widzę że tego ci się nieudało zrobić. Więc chyba kiepski z Ciebie detektyw.
    Wierzyć niemusisz. Gdybym niemiał takiej sytuacji to bym jej nieopisywał a zadzwonić zawsze można i się dowiedzieć z pierwszej ręki w serwisie Canona.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mlodyyy_19 ; 09-06-2009 o 13:59

  8. #8

    Domyślnie

    Witam, temat jest dość podobny więc podłącze się tutaj i napiszę w czym problem. Sprzedawca(polski) sprzedał mi lampę 580ex II bez karty gwarancyjnej i instrukcji. O ile brak instrukcji mogę przeboleć to co do braku karty mam mieszane uczucia. Czy serwis na Żytniej wymaga karty gw. czy wystarczy sam dowód zakupu . Bardzo proszę o pomoc.

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Dobczyce, Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    317

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kisman Zobacz posta
    Witam, temat jest dość podobny więc podłącze się tutaj i napiszę w czym problem. Sprzedawca(polski) sprzedał mi lampę 580ex II bez karty gwarancyjnej i instrukcji. O ile brak instrukcji mogę przeboleć to co do braku karty mam mieszane uczucia. Czy serwis na Żytniej wymaga karty gw. czy wystarczy sam dowód zakupu . Bardzo proszę o pomoc.
    karta gwarancyjna jets wymagana do naprawy. Skad serwis ma wiedziec że sprzęt jest na gwarancji czy nie. W moim wypadku jeszcze było wyslanie paragonu bądź faktury

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adi760303 Zobacz posta
    karta gwarancyjna jets wymagana do naprawy. Skad serwis ma wiedziec że sprzęt jest na gwarancji czy nie. W moim wypadku jeszcze było wyslanie paragonu bądź faktury
    Przecież na fakturze/rachunku jest data zakupu. Do tego dodać rok, tudzież dwa i wszystko wiadomo.


    P.S. opieram się o swoje doświadczenia z naprawą gwarancyjną wykonaną w Polsce, sprzętu kupowanego na terenie Niemiec. Miałem jedynie fakturę, bez żadnej karty gwarancyjnej.
    Był to jednak laptop HP [nawet mi klawiaturę sprowadzali niemieckojęzyczną ]. Ale Canon jak to Canon, może być całkiem inaczej
    Ostatnio edytowane przez marbuk22 ; 03-07-2009 o 14:53

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •