Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: 580ex II - gwar. USA ?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie

    Gdybym miał możliwość kupowania nowego spprzętu o 15-20% taniej bez gwarrancji, to bym się nie zastanawiał (o ile sam sprzedawca jest godny zaufania). Przecież to jest buy 4 or 5, get one free! Chyba nikt nie wierzy, że co piąta lamppa pada w czasie gwarrancji?

    W życiu nabyłem w sumie co najmniej kilka tuzinów puszek SLR, obiekktywów do nich, i lamp. Ani razu nie skorzystałem z gwarrancji. Kilka razy (nie więcej niż 3-4) coś sie zepsuło, ale albo zwróciłem do sklepu, albo było dawno po gwarrancji.

    Oczywiście, jeżeli ktoś nabywa bardzo rzadko i dostałby zawału gdyby akurat coś padło, albo traktuje sprrzęt brutalniej, to dla komfortu może chcieć mieć gwarrancję. Dla mnie gwarrancja na nowy sprrzęt foto od Caanona warta jest nie więcej niż 5%, a na lamppę pewnie jeszcze mniej.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 04-07-2009 o 08:43

  2. #12

    Domyślnie

    Rok gwarancji szybko mija. Jak ktoś używałby takiej lampy okazyjnie i z dużą ostrożnością to gwarancja ma minimalne znaczenie dla takiej osoby, bo jak ma się coś zepsuć to albo od razu, albo przy takim użytkowaniu dawno po gwarancji.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez h4ry Zobacz posta
    bo jak ma się coś zepsuć to albo od razu, albo przy takim użytkowaniu dawno po gwarancji.
    zgadza sie no ale niech Ci ta lampa padnie od razu
    wtedy koszta wysylki do usa znacznie przewyzsza zaoszczedzone 300 zl bo przeciez to nie list i swoja wage ma.

    sam mam doswiadczenie z uszkodzeniem sprzetu ale juz po gwarancji dlatego nie jest ona dla mnie wielkim wyznacznikiem chyba ze oferuja ja na okres powiedzmy 3 lat

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    no to jak wiecej niz 300 to do serwisu w wawie/berlinie i placic za serwic. pewnie taniej wyjdzie..

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krytyk Zobacz posta
    zgadza sie no ale niech Ci ta lampa padnie od razu
    Ja się przyznam że sprzęt z usa przed przywiezieniem/wysłaniem miałem sprawdzany przez znajomych i taką opcję biorę tylko pod uwagę, a nie bezpośredni import. Może źle zrobiłem, że nie wspomniałem o tym. Wtedy mój wcześniejszy post ma większy sens

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Dobczyce, Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    317

    Domyślnie

    Ja wlasnie odebralem obiektyw zakupiony w USA w B&H a przywieziony przez kolezanke. Roznica pomiedzy zakupem w USA a najelpsza cena w Polsce to 1,1 tys zlotych. I wlasnie ta roznica spowodowala ze zdecydowalem sie na zakup 16-35 II L.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •