1.Najpierw- chcąc właściwie porównac - pooglądał bym TAKIE SAME zdjęcia zrobione porównywanymi aparatami.Bo, może tylko wydaje ci się że jakiś apart zrobił lepsze zdjecie? Widziałeś takie samo zdjęcie zrobione drugim aparatem? I - w kwesti oceny zdjęcia - posłuchaj zdania fachowców bo to że tobie się wydaje że jakieś jest lepsze -uuuu... - fachowcy szybko cię ściągną na ziemię:-(
2.Nie pisz JAKĄ lustrzanką robiłeś zdjęcia tylko napisz jaki miała OBIEKTYW.Choć pewnie tego nie dostrzegasz - jakość robią s z k ł a.
To w temacie tych, jak to napisałeś: "dodatkowych akcesoriów".
3.Moim zdaniem: kup G9 - bo po premierze "10" staniał mocno a to naprawdę fajny aparat z dobrym obiektywem.Z gatunku takich "nigdy nie starzejących się".I takich co pozwolą ci mieć wszystko w garści: będziesz chciał - to aparat sam pomyśli za ciebie.Będziesz ewoluował - aparat pozwoli ci i na to.
Tak naprawdę "lustrzanka" teraz gdy praktycznie wszystkie aparaty "patrzą przez obiektyw" to jedynie możliwość dobierania obiektywów stosownie do potrzeb/możliwości.
No - i oczywiście p r e s t i ż ;-)
Napisz może ILE chcesz/możesz wydać - to cię tu zaraz pokierują konkretnie :-)