Strona 11 z 17 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 170

Wątek: [Zigi] moje boje z fotografią

  1. #101
    Uzależniony Awatar Zigi
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    niedaleko Częstochowy
    Wiek
    47
    Posty
    532

    Domyślnie

    Dzięki Sylwek za radę - zastosuję na 100%.
    Czekam też aż przyjdą wreszcie ciuszki w camo co się niemiłosiernie przeciągnęło - zamawiałem jeszcze przed dotarciem obiektywu . Może deczko pomogą a przynajmniej nie zaszkodzą.
    Na razie można powiedzieć, iż nie mam stałych miejsc a jestem na etapie rozpoznawania okolicznego terenu pod względem występowania różnych gatunków ptactwa i możliwości fotograficznych. Najbardziej podoba mi się aktualnie teren nad pobliską rzeką (widziałem tam wilgę, gro innego ptactwa ale i błysnął zimorodek - teraz trzeba tego tylko wyśledzić). Bo błysnął i zniknął. Tu niestety basen może nie zadziałać.
    Myślę iż w końcu uda mi się dopracować sensownie metody ale potrzeba na to czasu.
    Ostatnio edytowane przez Zigi ; 29-06-2007 o 08:12
    40D, c10-22, c15-85, c50/1.4, 70-200L4, 400L5.6, RUP43, Sherpa 600R +inne graty...
    Moje wiekowe zdjątka na CB & na obiektywnych - zapraszam

  2. #102
    Uzależniony Awatar Zigi
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    niedaleko Częstochowy
    Wiek
    47
    Posty
    532

    Domyślnie

    Uff wróciłem, fajnie było ale niestety się skończyło. Zdjęć nieco przywiozłem ale na razie nie bardzo mam czas sie dalej nimi zająć. Jeden łabądek na zachętę. Ciekawe czy się spodoba pomimo...


    Tuż przed moim niedzielnym powrotem dotarła do mnie wiadomość, iż w okolicy miejscowości gdzie zamieszkuję w piątek 20 lipca w godzinach wieczornych wydarzyło się zjawisko niespotykane na skalę całej Europy.
    Przez trzy miejscowości: Adamów Huby i Skrzydlów (gmina Kłomnice powiat Częstochowa), zaledwie w przeciągu paru minut przetoczyło się prawdziwa trąbą powietrzna. Siła wiatru była tak ogromna, iż łamał i wyrywał drzewa z korzeniami, zrywał dachy, kruszył ściany oraz przewracał słupy trakcji elektrycznej. Chyba tylko cudem udało się uniknąć ofiar śmiertelnych w ludziach. Jedynie siedem osób wymagało pomocy medycznej.
    Uszkodzeniu uległo 93 budynki mieszkalne a także koło 160 zabudowań gospodarczych. Z około 30 domów zerwane zostały dachy.
    Na miejsce dotarłem w poniedziałek tuż przed przyjazdem premiera czyli juz po 3 dnach od zdarzenia (służbowo - gapiom których nie brakowało wstęp blokowała policja). Cały czas trwają intensywne prace mające na celu usuwanie szkód.
    Widok jest dość szokujący.
    Poniższe zdjęcia wykonane zostały w Skrzydlowie:
    Miejscowość Huby
    wraz z premierem pojawiła się liczna świta telewizji i dziennikarzy
    Ostatnio edytowane przez Zigi ; 24-07-2007 o 18:55
    40D, c10-22, c15-85, c50/1.4, 70-200L4, 400L5.6, RUP43, Sherpa 600R +inne graty...
    Moje wiekowe zdjątka na CB & na obiektywnych - zapraszam

  3. #103
    Uzależniony Awatar Zigi
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    niedaleko Częstochowy
    Wiek
    47
    Posty
    532

    Domyślnie

    Wracając do ptasiej tematyki..
    a) W ciemnym lesie od czasu do czasu rozświetlanym promieniem wieczornego słońca...
    b)

    c)mewa
    d) dość nieoczekiwane w polskich warunkach spotkanie...
    e)lot kormorana
    Jak zwykle zapraszam do wyrażania swoich opinii i zgłaszania wszelkich uwag
    Ostatnio edytowane przez Zigi ; 26-07-2007 o 19:40
    40D, c10-22, c15-85, c50/1.4, 70-200L4, 400L5.6, RUP43, Sherpa 600R +inne graty...
    Moje wiekowe zdjątka na CB & na obiektywnych - zapraszam

  4. #104
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Strzałkowo
    Wiek
    32
    Posty
    337

    Domyślnie

    ooo .. ta seria naprawdę ładna !
    szczególnie podoba mi sie 4 .. kolorki .. mmm
    moje 200 mm za krótkie na taką ptaszynę .. :/




  5. #105
    Coś już napisał Awatar Pitek
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Małopolska
    Wiek
    52
    Posty
    68

    Domyślnie

    fajna seria, grtuluję:-D
    Canon EOS 70D, Canon 100-400 L mk2, Canon 100, Tamron 17-50 1:2,8IF LD XR Di II Aspherical, Manfrotto 190 X PROB + 804 RC2

  6. #106
    Coś już napisał Awatar fotosc
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Elizabeth , New Jersey
    Posty
    72

    Domyślnie

    A , lampa dopalales , brzydko wyglada a i ten kadr ...
    B , za mocne swiatlopadalo w niektore miejsca i ten kadr ..
    D, zdjecie D to chyba nie z natury ??
    E , najlepszy to chyba kormoran , choc odlatuje , ale kadr mi pasuje

    NO I JAK PONTON SIE SPISAL ?

  7. #107
    Uzależniony Awatar Zigi
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    niedaleko Częstochowy
    Wiek
    47
    Posty
    532

    Domyślnie

    a) i b) nie lampą tylko promieniem światła który wpadał między drzewami (czapla siedziała w lesie jakieś 15m od brzegu wyspy z mocno zarośniętymi brzegami.
    d) jak najbardziej z natury - widać komuś zwiała.

    Co do pontonu to spisał się bardziej jako atrakcja turystyczna niż pomoc fotograficzna. Acz ze względu na stosunkowo szybką "awarie" pagajka szybko poszedł w odstawkę.
    Wnioski są takie: za duży (2,7m długości) i za żółty (sama siatka nie pomaga).
    Trzeba też mieć sporo światła dla uzyskania dobrych czasów ewentualnie zupełnie bezwietrzną pogodę.
    W warunkach jeziornych w większości przypadków o wbijaniu statywu w dno można zapomnieć bo przy końcu pasa trzcin jest już głębiej niż 2m.
    Do cichego podpływania nadaje się bardzo średnio - tu prędzej spisałby sie kajak. Może z silniczkiem elektrycznym byłoby lepiej ale pewny też nie jestem.
    40D, c10-22, c15-85, c50/1.4, 70-200L4, 400L5.6, RUP43, Sherpa 600R +inne graty...
    Moje wiekowe zdjątka na CB & na obiektywnych - zapraszam

  8. #108
    Coś już napisał Awatar fotosc
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Elizabeth , New Jersey
    Posty
    72

    Domyślnie

    a jakbys tak sie roztawil i czekal , dobrze zakamuflowal ponton i czekal ?

  9. #109
    Uzależniony Awatar Zigi
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    niedaleko Częstochowy
    Wiek
    47
    Posty
    532

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotosc Zobacz posta
    a jakbys tak sie roztawil i czekal , dobrze zakamuflowal ponton i czekal ?
    Mogłoby przynieść efekty ale to wszystko zależy od konkretnego miejsca i warunków. Spore znaczenie ma pogoda i fala która jest sporym utrudnieniem na brzegach nawietrznych. Niby będziesz miał czasy wystarczając, ale już np złapanie ostrości tam gdzie chcesz będzie kłopotliwe przy dłuższych ogniskowych.
    U mnie akurat, czaple na które polowałem przesiadywały na opuszczonym pomościku dla wędkarzy (mam kilka zdjęć ale chwilowo nie mam do nich dostępu), mała platforma bez dojścia od lądu i jaki taki widok był na nie jedynie z wody. Trzeba by wycinać trzcinę aby przygotować miejsce polowania a mimo napalenia na zdjęcia wolałem tego uniknąć.
    Niestety późniejsza awaria pagajka, o której juz wcześniej wspomniałem (rozleciał się w drugim dniu użytkowania ale i tak okazał sie lepszy od pompki która rozleciała sie podczas pierwszego pompowania w terenie - nie ma jak solidny chiński plastik) uniemożliwiła mi dalsze eksperymenty.
    Z tego co wiem to i Kubaman doposażył sie w ponton - ciekawe jak jemu udało się sprzęt wykorzystać?
    Ostatnio edytowane przez Zigi ; 03-08-2007 o 11:28
    40D, c10-22, c15-85, c50/1.4, 70-200L4, 400L5.6, RUP43, Sherpa 600R +inne graty...
    Moje wiekowe zdjątka na CB & na obiektywnych - zapraszam

  10. #110
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    cześć

    ponton bardzo fajny, dobrze się na nim pływa.
    Niestety tegoroczne wakacje upłynęły pod zupełnie innym znakiem niż myślałem - pod znakiem mojego dziecka

    Na pontonie straszliwie buja, bardziej chyba niż na łódce i próby zastosowania 500mm + TC spaliły na panewce, ustawienie ostrości czy kadru jest po prostu niemożliwe. Planowałem wersję z cumą i statywem w wodzie ale dziecko nie pozwoliło. Ale jest to wykonalne, tam gdzie obserwowałem bieliki woda jest stosunkowo płytka.

    Acha, no i na pewno kupie silnik elektryczny, na Mazurach trzeba jednak przemieszczać się na duże dystanse, a wiosłowanie zupełnie zakłóca możliwość obserwacji i fotografowania.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

Strona 11 z 17 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •