Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: problem z Sigmą 10-20 - SAMPLE PRZYKŁADOWE

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    48

    Domyślnie

    A no właśnie myśle o kupnie 10-20. Chce im napisać w uwagach do zamówienia, co maja sprawdzic, mozecie mi napisac na co zwrocic uwage szczególną ? Niestety nie bede mogl kupic osobiście, ponieważ za daleko mam salon.
    Pozdrawiam i prosze o odp.
    orix - aparat 400D
    Ostatnio edytowane przez orix ; 16-05-2009 o 11:00

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez takpoprostu Zobacz posta
    głównie widać to na 10mm gdy foce coś z jakiś widok, czy cokolwiek innego... gdy ostrość leci na nieskończoność.... Gdy robie coś z bliska tego nie widać... No ale po to kupiłem 10-20 by łapać w nie skończoność szeeeeeroko .. a wtedy lewa strona mydło
    Nieskonczonosc ma to do siebie, ze jest nieskonczonoscia i nie da sie jej wyostrzyc U mnie szklo ustawione na horyzont ostrzy idealnie jakies 2-3mm na dzialce na znaczkiem 1m. Na nieskonczonosci ustawiony mam nieostre wszystko


    Z sigma mialem tak podobnie. Gdy kupilem to pialem z radosci, ze mi sie nowka w ciemno kupiona za 1799,- ostra i bez wad (ostatni dzien stara cena..) Po jakims czasie sie okazalo, ze ona ma wady i to glownie front focusa... Manualnie ostrzyla ideal, cholernie fajne szklo (np, abberacje o NIEBO mniejsze niz Canon), ale w koncu nie po to kupilem aby w manualu krecic (do tego te wspaniale HSM w koncu..). Po serwisie mi wraca i co?? Kurde albo mam cos z oczyma, albo prawa strona mi mydli. Latam, fotografuje, tona sampli i loteria. Wiekszosc fakt prawo mydli, ale niektore sa super na calosci. Niestety teraz juz olewam AF, wszystko robie w manualu i obiektyw jest idealny:-D AF zawsze jakos tak mi wycelowal, ze bylo gdzies zle. Niby poprawiony i skalobrowany, ale jednak w 10mm zawsze cos zle sie wyostrzy (raz na dzialce ponizej 1m a raz powyzej, a raz trafi prawie na nieskonczonosci). Moze inaczej - AF uzywam tylko jesli zalezy mi na 1 obiekcie, ktory jest tak do 30m. Wtedy jest ok. Cos daleko jak duze przestrzenie w calosci to tylko M.

    Ustaw szklo w manualu i jesli chcesz cos szeroko i z duza glebia (widoczek itd) to dajesz na manual, przeslona najmniej F8 i ustawiajac na ok 1m ZAWSZE trafisz idealnie ostre zdjecie. W F4 w 10mm to jedynie sens jesli masz jeden obiekt z bliska i chcesz go wyodrebnic (jak Twoje foto z reka osoby w samochodzie), inaczej nie ma sensu. Ktos napisal, ze ta sigma jest ostra od F11. Bzdurka. Zrobcie zdjecie canonem 10-22 albo tamronem 10-24 w F4 cos szeroko - tam gdzie af trafil bedzie ostro a inne zmienne w odleglosciach obiekty bedzie mydło (duza dziura + szeroki kat i tak zawsze bedzie i praw fizyki Pan nie zmienisz jak mowil Kobuszewski .) Ja robilem testy i moja sigma jest ostra w F4 nawet na brzegach o ile obiekt jest rownomierny i na calosci kadru (sciana itd). Tak jest i zawsze bedzie. Szeroko (krajobraz, miasto) nigdy sie nie foci ponizej F8 bez wzgledu na ostrosc szkla.

    takpoprostu -> olej AF i przetestuj szklo w M. Ustaw 10mm, F8 i ustaw manualnie na nieco ponad 1m na dzialce. Jak bedzie ostro wszedzie, to szklo jest ok. A AF juz bedzie tak mial.
    Ostatnio edytowane przez siudym ; 16-05-2009 o 22:32

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    48

    Domyślnie

    Siudym - a chcac kupic te szklo i nie będąc na miejscu co zlecic im zeby sprawzili ? Mam napisac w uwagach do zamowienia
    Do iławy mam jakies 60-80 km A może w tych okolicach mozna dostac taką sigme ? choc mówiąc szczerze wątpię
    Ostatnio edytowane przez orix ; 16-05-2009 o 23:18

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Wiesz aby sprawdzic trzeba miec swoje body, bo inaczej bezsensu. Tak wogole na jakies wieksze wady w Sigmach EX bym nie liczyl Jedynie typowe problemy a AF, ale cos innego to raczej wyjatkowy przypadek. Tamrony maja to do siebie, ze czesto trafijaja sie zupelnie wadliwe (np. niezaleznie od celnosci af mamy blur na brzegach.).

    Sluchaj. Mozemy sie ugadac i ja na Ilawe wezme 1 sztuke sigmy, ktora z tego co wiem mamy na magazynie i sobie wpadniesz i potestujesz. Reszta na PW ci napisze.

  5. #15
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    Nieskonczonosc ma to do siebie, ze jest nieskonczonoscia i nie da sie jej wyostrzyc U mnie szklo ustawione na horyzont ostrzy idealnie jakies 2-3mm na dzialce na znaczkiem 1m. Na nieskonczonosci ustawiony mam nieostre wszystko


    Z sigma mialem tak podobnie. Gdy kupilem to pialem z radosci, ze mi sie nowka w ciemno kupiona za 1799,- ostra i bez wad (ostatni dzien stara cena..) Po jakims czasie sie okazalo, ze ona ma wady i to glownie front focusa... Manualnie ostrzyla ideal, cholernie fajne szklo (np, abberacje o NIEBO mniejsze niz Canon), ale w koncu nie po to kupilem aby w manualu krecic (do tego te wspaniale HSM w koncu..). Po serwisie mi wraca i co?? Kurde albo mam cos z oczyma, albo prawa strona mi mydli. Latam, fotografuje, tona sampli i loteria. Wiekszosc fakt prawo mydli, ale niektore sa super na calosci. Niestety teraz juz olewam AF, wszystko robie w manualu i obiektyw jest idealny:-D AF zawsze jakos tak mi wycelowal, ze bylo gdzies zle. Niby poprawiony i skalobrowany, ale jednak w 10mm zawsze cos zle sie wyostrzy (raz na dzialce ponizej 1m a raz powyzej, a raz trafi prawie na nieskonczonosci). Moze inaczej - AF uzywam tylko jesli zalezy mi na 1 obiekcie, ktory jest tak do 30m. Wtedy jest ok. Cos daleko jak duze przestrzenie w calosci to tylko M.

    Ustaw szklo w manualu i jesli chcesz cos szeroko i z duza glebia (widoczek itd) to dajesz na manual, przeslona najmniej F8 i ustawiajac na ok 1m ZAWSZE trafisz idealnie ostre zdjecie. W F4 w 10mm to jedynie sens jesli masz jeden obiekt z bliska i chcesz go wyodrebnic (jak Twoje foto z reka osoby w samochodzie), inaczej nie ma sensu. Ktos napisal, ze ta sigma jest ostra od F11. Bzdurka. Zrobcie zdjecie canonem 10-22 albo tamronem 10-24 w F4 cos szeroko - tam gdzie af trafil bedzie ostro a inne zmienne w odleglosciach obiekty bedzie mydło (duza dziura + szeroki kat i tak zawsze bedzie i praw fizyki Pan nie zmienisz jak mowil Kobuszewski .) Ja robilem testy i moja sigma jest ostra w F4 nawet na brzegach o ile obiekt jest rownomierny i na calosci kadru (sciana itd). Tak jest i zawsze bedzie. Szeroko (krajobraz, miasto) nigdy sie nie foci ponizej F8 bez wzgledu na ostrosc szkla.

    takpoprostu -> olej AF i przetestuj szklo w M. Ustaw 10mm, F8 i ustaw manualnie na nieco ponad 1m na dzialce. Jak bedzie ostro wszedzie, to szklo jest ok. A AF juz bedzie tak mial.


    Dzięki za info kolego... Z tym że f8 u mnie trochę odpada, kupiłem te szkło tylko dlatego by na ślubach - w kościele złapać te przestrzeń, odzwierciedlić ogrom kościołów... Lub na weselu złapać dynamike imprezy gdy się wszyscy bawia... Na f8 to utrzymać raczej nie dam rady ... Ale przetestuję te Sigme... ustawie ostrość na metr i pstrykne... Jutro jade jeszcze podpiąć inny egz. Sigmy i potestuję Tamona 10-24 zobaczymy co wyjdzie... Dzięki jeszcze raz za rady...
    *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Rozumiem doskonale, ale w F4 raczej ostrosci to nigdy nie uzyskasz na calosci kadru :/
    Testowalem i sigme i tamrona w F4 i jest tak samo. F5.6 to min, wtedy jeszcze jest ok.

  7. #17
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie

    mimo tego że tamron na 10mm ma 3,5 to po przymknieciu do 5.6 jest ostrość porównywalna ?
    *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

  8. #18
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie

    Hej, no i wróciłem ze sklepu... przetestowałem dwie sigmy i dwa tamrony 10-24... Tamron wymięka przy Sigmie (mimo że byłem bardziej nastawiony na Tamcia) więc zostałem przy Sigmie, no i wybrałem.... Jest lepiej i to o wiele lepiej, boki mydlane ale nie aż tak i co ważne mydlane równo... A nie że prawa świetna lewa do bani jak poprzednio... 3 sampelki w pełnej rozdzielczości pstryki w jpg 10mm f4
    http://www.szubi.netiz.pl/sigma/nowa_sigma/
    *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez takpoprostu Zobacz posta
    Hej, no i wróciłem ze sklepu... przetestowałem dwie sigmy i dwa tamrony 10-24... Tamron wymięka przy Sigmie (mimo że byłem bardziej nastawiony na Tamcia)
    Sigmę znam jak własną kieszeń (uważam, że to b. przyzwoity obiektyw), a że kolega mój ostatnio bije się z myślami jaki UWA kupić i zwrócił uwagę na T10-24 czy mógłbyś rozpisać się trochę nad swoim stwierdzeniem "Tamron wymięka..."? Generalnie chciał kupić Tokinę 11-16/2,8 ale ona idiotycznie podrożała (1700->2600 zł, to się nazywa naciągactwo handlarzy), więc patrzy ostatnio na ww. Tamrona.

  10. #20
    Początki nałogu Awatar takpoprostu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    394

    Domyślnie

    Jasne... Testowałem dwie sztuki Tamrona, i obie identycznie się zachowywały, środek był OK ale dosłownie środek, za to boki strasznie mleczne, i AF dość wolny...
    *t*a*k*p*o*p*r*o*s*t*u*

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •