Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: BG-2N czy konieczne jest użycei 6 "paluszków" ??

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    38

    Domyślnie BG-2N czy konieczne jest użycei 6 "paluszków" ??

    Mam pytanie odnosnie uzywania w tym gripie (przy canonie 40d) tzw paluszków.Czy konieczne jest używanie 6 beterii AA czy moze mozna ic uzyc mniej tj. np. 4 i aparat bedzie działał ??
    Pozdrawiam

    ps. Tworze drugi taki sam temat, ponieważ potrzebuje szybkiej odpowiedzi!

  2. #2
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doovade Zobacz posta
    Mam pytanie odnosnie uzywania w tym gripie (przy canonie 40d) tzw paluszków.Czy konieczne jest używanie 6 beterii AA czy moze mozna ic uzyc mniej tj. np. 4 i aparat bedzie działał ??
    Włóż i sprawdź.

    A z teorii: odczytaj napięcie z akumulatora BP-511, potem z paluszka i pomyśl, ile paluszków trzeba, aby takie samo napięcie uzyskać.

    Jeśli grip pozwala pracować na jednym BP-511, to teoretycznie powinien też pracować na trzech AA, ale niekoniecznie.

    Cytat Zamieszczone przez doovade Zobacz posta
    ps. Tworze drugi taki sam temat, ponieważ potrzebuje szybkiej odpowiedzi!
    To nie jest wytłumaczenie.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    38

    Domyślnie

    Masz całkowita racje, nie mniej jednak gripa kupuje dopiero dzisiaj i przy okazji po dobrej cenie moge kupic 4xAA, tylko nie wiem czy jest sens, czy moze musze posiadac co najmniej 6. Dlatego chce zapytac Was, czyli osób które mają możliwosc sprawdzenia tego.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar szymekgd
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    51
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bakulik Zobacz posta
    Jeśli grip pozwala pracować na jednym BP-511, to teoretycznie powinien też pracować na trzech AA, ale niekoniecznie.
    Jeden BP-511 daje nominalne napiecie pracy, drugi zwieksza tylko pojemnosc, czyli czas dzialania aparatu.
    CANON EOS 40D z dodatkami

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    A czym zamkniesz obwód? Przecież gripowy koszyk na paluszki jest układem szeregowym. Bez dowolnego z sześciu palców prąd nie popłynie.

    Bateria dedykowana opisana jest jako 7.4V. Jeśli to prawda to musi być 6 aku AA (naładowane mają nieco ponad 1.2V) żeby ją nimi z ledwością zastąpić. Co do alkalicznych paluszków to tam podobno jest 1.5V i tu by nawet 5 sztuk wystarczyło (teorytycznie) + jakaś proteza szóstego paluszka do zamknięcia układu... - tylko fotek zrobiłbyś może ze 3, jeśli w ogóle, bo napięcie w paluszkach szybko spada. :/
    Ostatnio edytowane przez ewg ; 12-05-2009 o 14:27
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

  6. #6
    Początki nałogu Awatar szymekgd
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    51
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewg Zobacz posta
    A czym zamkniesz obwód? Przecież gripowy koszyk na paluszki jest układem szeregowym. Bez dowolnego z sześciu palców prąd nie popłynie.

    Bateria dedykowana opisana jest jako 7.4V. Jeśli to prawda to musi być 6 aku AA (naładowane mają nieco ponad 1.2V) żeby ją nimi z ledwością zastąpić. Co do alkalicznych paluszków to tam podobno jest 1.5V i tu by nawet 5 sztuk wystarczyło (teorytycznie) + jakaś proteza szóstego paluszka do zamknięcia układu... - tylko fotek zrobiłbyś może ze 3, jeśli w ogóle, bo napięcie w paluszkach szybko spada. :/
    A mnie zastanawia jedno, skoro grip jest na 6xAA, to na akumulatorach mamy ok.7.2V, na bateriach ok.9V, wiec grip powinien posiadac elektonike ktora obniza napiecie do poziomu 7.4V BP-511?

    Baterie alkaliczne (dobre) maja pojemnosc ok.1500mAh, wiec ilosc zdjec powinna byc duzo wieksza od 3
    Ostatnio edytowane przez szymekgd ; 12-05-2009 o 15:02
    CANON EOS 40D z dodatkami

  7. #7
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    42
    Posty
    504

    Domyślnie

    Tylko naladowany aku 7.4V ma grubo powyzej 8V, Aku 1.2V ma ok 1,4 a baterie niecale 1,5V wiec suma sumarum napiecia wychodza bardzo zblizone
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ElSor Zobacz posta
    Tylko naladowany aku 7.4V ma grubo powyzej 8V, Aku 1.2V ma ok 1,4 a baterie niecale 1,5V wiec suma sumarum napiecia wychodza bardzo zblizone
    Mierzone oczywiście pod obciążeniem? ;-)
    40d + 17-40/4L + 70-200/4L

  9. #9
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    42
    Posty
    504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qb4hkm Zobacz posta
    Mierzone oczywiście pod obciążeniem? ;-)
    To juz chyba wykracza poza temat bo moza by duzo napisac o tym - niektorzy przejmuja sie tym ze pisze np 7,4V zamiast 7,2V lub tym ze aku ma 1.2V a bateria 1,5V... ogolnie chodzilo mi o to ze napiecia jakie sa wydrukowane na obudowie nie do konca charakteryzuja ogniwo i w pewnych warunkach ogniwa sa "rowne"
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

  10. #10
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewg Zobacz posta
    A czym zamkniesz obwód? Przecież gripowy koszyk na paluszki jest układem szeregowym. Bez dowolnego z sześciu palców prąd nie popłynie.

    Bateria dedykowana opisana jest jako 7.4V.
    Oczywiście, pisałem z głowy, czyli znikąd i się pomyliłem (myślałem, że BP-511 ma 3,6 V). Stąd propozycja trzech paluszków.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •