Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: canon EOS Digital Rebel czy powershot pro1 ?

  1. #1
    Repti
    Guest

    Domyślnie canon EOS Digital Rebel czy powershot pro1 ?

    chce kupic nowy aparat i niemoge sie zdecydowac ktory z tych dwoch wybrac.
    Wiem ze to dwa inne typy ale chodzi mi glownie o jakosc zdjec oraz o dosc duze makro.
    I czy wystarcza do makro oryginalne obiektywy ,czy bede musial jeszcze cos dokupic (wolalbym nie)
    Ceny to za eos digital rebel 1300$ Canadyjskich a za pro 1 1500$ canadyjskich

  2. #2
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    jezeli chcesz miec aparat hybrydowy, to zapomnij o PRO1.. uwazam ze to jeden z gorszych wypustow Canona... zwlaszcza jesli porowna sie go z konkurencja.

    Kup albo Minolte A1/A2, albo Olympusa 8080.. z tym ze nie bedzie on mial takiego tele jak Minolta.


    Wiadomo jednak, iz najszybszy oraz najlepszy jakosciowo bedzie 300D. Obiektyw macro kosztuje dodatkowo ok. 500-600zl.. Soligor 100mm/3.5 Macro ... jednak uzyskasz nim takie powiekszenie jakiego hybryda ci nie da.. + zarypista glebia ostrosci..

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    jezeli chcesz miec aparat hybrydowy, to zapomnij o PRO1.. uwazam ze to jeden z gorszych wypustow Canona... zwlaszcza jesli porowna sie go z konkurencja.

    Kup albo Minolte A1/A2, albo Olympusa 8080.. z tym ze nie bedzie on mial takiego tele jak Minolta.
    Tutaj bym się nie zgodził. Uważam , ze anjlepsze 8-megapikselówki to Oly 8080 i Canon Pro1 (używałem, więc wiem). Minolta A1/2 ma tragiczną ostrość i kolory. Jeśli chodzi o wady Pro 1 to brak AF assist lamp i spore szumy od ISO 200. Ja po Olku 8080 używam 300D i uważam, ze zalety, jakie on posiada rekompensują mi brakujące funkcje hybrydy
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #4
    Repti
    Guest

    Domyślnie

    Cichy a jak sie przedstawia maksymmalne makro w canonie pro 1 bez dodatkow ,tylko z standartowym osprzetem.
    Fajnie jak bys mial jakies zdjecie takiego makro na maxa (dobrej jakosci)dla porownania .

  5. #5
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Cichy, od kilku miesiecy mam te zabawki u siebie w sklepie na polce.. i mam deczko inne zdanie na temat Pro1 ktory jest zenujacym sprzetem.. wolal bym G5 :]

  6. #6
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Ja sie bawilem A1 i A2 oraz Pro1 (sprzeciki znajomych lub znajomych znajomych) i tez mam odmienne zdanie niz Cichy - jakosc z A1/A2 bije na glowe Pro1, dodatkowo mniejsze szumy.

    Jednak...
    Do makro w tej cenie zdecydowanie lepszy 300D+kit (cos tam oprocz macro trzeba zrobic) + Soligor .

    Ogolna jakosc, szybkosc, mozliwosci bedziesz mial o niebo lepsze, podobnie fotografowanie w trudniejszych warunkach (niskie szumy, lepszy wizjer i wygodniejsze ustawiania recznej ostrosci) niz w jakimkolwiek kompakcie, nawet (za drogich jak na mozliwosci) w 8megapikselowcach.

  7. #7
    Repti
    Guest

    Domyślnie

    Czy ma z was ktos zdjecie maksymalnego makro robione eosem 300d ze standartowym obiektywem, jestem ciekaw czy standart wystarczy do tego co potrzebuje.

  8. #8
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    standard nie ma macro.. bo z tego co udaje mi sie wygrzebac w moim zapitym umysle, macro to wszystko to co ma odwzorowanie wieksze niz 1:2...

  9. #9
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Repti
    jestem ciekaw czy standart wystarczy do tego co potrzebuje.
    Nie wystarcza. Kitowy obiektyw nie jest "do makro" . Soligor jest bardzo przyjemny do makro a kosztuje ok 500-600zl uzywany.

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Osielsko
    Wiek
    46
    Posty
    63

    Domyślnie

    Miałem pół roku Minoltę 7Hi (praktycznie to samo co A1) i byłem z niej zadowolony, ale do tego stopnia irytował mnie wyzjer LCD, że sprzedałem i kupilem... używanego Canona D30 i mogę Ci go polecić z czystm sumieniem !! kosztuje ponad 1000zł mniej niż 300D (na allegro) więc za różnicę można kupić bardzo dobry obiektyw makro

    wiem, że zaraz ktoś będzie marudził że ma Tylko 3.2 Mpx, ale nie da się go porównać z żadną hybrydą bo nie dorasta mu do brudu na piętach i nigdy nie będę żałował że zamieniłem hybrydę na lustro bo wreszcie WIDZĘ co fotografuję

    oczywiście jak masz wiecej kasy (tyle co na 300D) to kup Canona D60.
    kiedyś to było: D30, 10D, 350D, 40D, 70D

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •