Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: canon EOS Digital Rebel czy powershot pro1 ?

  1. #11
    Repti
    Guest

    Domyślnie

    Wbiliscie mi niezlego klina,myslalem ze wybor bedzie prostszy a tu dochodza inne aparaty.
    Na szczescie mam mozliwosc kupienia jednego z nich i wrazie niezadowolenia oddac i wymienic na inny w ciagu 30 dni ,ale mam obawy ze te 30 dni to zamalo by sprawdzic mozliwosci takiego sprzetu.

  2. #12
    Uzależniony Awatar Aszu
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Bemowo
    Posty
    707

    Domyślnie

    Jak poczekasz to może RABEl będzie dostępny jako BLACK BODY.
    Wygląda na mniej plastikowy, obiektywy mozna zmieniać.
    I wygląda jak aparat a nie kostka masła z dzirą na okulary!

    300D!!!!!!!!!!!!!!!!!! a najlepiej 10D - trochę więcej zapłacisz ale masz cudy niewidy na kiju.
    //mj

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Osielsko
    Wiek
    47
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aszu
    300D!!!!!!!!!!!!!!!!!! a najlepiej 10D - trochę więcej zapłacisz ale masz cudy niewidy na kiju.
    dla niektórych bariera cenowa pomiędzy nimi jest nie do obejścia (dla mnie też...) bo trzeba pamiętać o obiektywach itp. i nagle z 5000zł robi się 8000zł
    kiedyś to było: D30, 10D, 350D, 40D, 70D

  4. #14
    Uzależniony Awatar Aszu
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Bemowo
    Posty
    707

    Domyślnie

    dla niektórych bariera cenowa pomiędzy nimi jest nie do obejścia (dla mnie też...) bo trzeba pamiętać o obiektywach itp. i nagle z 5000zł robi się 8000zł
    To fakt.
    Z samochodami jest samo, jeszcze alu, poduszki, i cena idzie w górę o 10kPLN.
    Mój kolega jest minoltowcem. jest zapowiedź jakiejś nowej cyfrówy z obiektywem na stałe coś koło 30-200. szczegółów nie znam. Jak Cie to interesuje to zajrzyj na http://www.minolta.pl/products/consu...tal/index.html
    //mj

  5. #15
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aszu
    jest zapowiedź jakiejś nowej cyfrówy z obiektywem na stałe coś koło 30-200. szczegółów nie znam. Jak Cie to interesuje to zajrzyj na http://www.minolta.pl/products/consu...tal/index.html
    Jestes pewien co do fragmentu swojej wypowiedzi odnosnie obiektywu _na stałe_ ?

    Cytat z linku ktory podales:
    "Firma Konica Minolta Camera, Inc. ma przyjemność zapowiedzieć rozpoczęcie prac nad lustrzanką cyfrową z wymiennymi obiektywami"
    zdaje sie zaprzeczac stwierdzeniu "obiektyw na stale" .

  6. #16
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    191

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Repti
    Wbiliscie mi niezlego klina,myslalem ze wybor bedzie prostszy a tu dochodza inne aparaty.
    Na szczescie mam mozliwosc kupienia jednego z nich i wrazie niezadowolenia oddac i wymienic na inny w ciagu 30 dni ,ale mam obawy ze te 30 dni to zamalo by sprawdzic mozliwosci takiego sprzetu.
    Wystarczy kilka godzin i z pewnością pobiegniesz oddać PRO1.
    Może wygląda lepiej niż G5, ale foty robi podobne (nie rzucają na kolana) a za te 8mpix trzeba słono zapłacić.

  7. #17
    Uzależniony Awatar Aszu
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Bemowo
    Posty
    707

    Domyślnie

    Chłopie kup sobie rabela!
    Przynajmniej lustrzanka.

    W tematach znajdziesz jak go shackować - jakis ruski magik pisze hacki.
    A ludzie mówią że 1 jest do kitu
    //mj

  8. #18
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    191

    Domyślnie

    Repti - kiedyś widziałem w necie zdjęcia z PRO1 - jedna wielka treagedia (tylko makro było niezłe). Jak chcesz może odnajdę linki.
    Rebel przy tej pomyłce Canona to po prostu rewelacja - nie bedziesz żałował.

  9. #19
    Repti
    Guest

    Domyślnie

    Dzieki wszystkim za pomoc ,chociaz nadal sie wacham.
    Triszer byl bym ci bardzo wdzieczny za tego linka ze zdjeciami.

    Narazie stwierdzilem ze sie jeszcze chwile wstrzymam z zakupem i wyborem bo nie chce wtopic ,wiec chwilowo kupuje lustrzanke 35mm Canon EOS ELAN 7N do zdjec portretowych czarno bialych oraz caly osprzet do wywolywania ich w warunkach domowych.

    Nadal niestety mam problem co do wyboru digitala ,bo pro 1 ma w miare uniwersalny obiektyw i pasowal by mi do tego co potrzebuje czyli (makro ,portretowe i przyrodnicze) a do rebela musial bym to wszystko dokupywac co wcale nie jest tanie i przewyrzszy cene aparatu.
    Chociaz z drugiej strony jak na to popatrze to obiektywy zawsze moge zostawic i w przyszlosci kupic cos leprzego canona niz Rebel

    ehh ten problem mi nie daje spac po nocach

  10. #20
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    191

    Domyślnie

    Pewnie, że trzeba uważać żeby nie wtopić, ale kupując PRO 1 to już wtopiłeś.
    Coś co ma być uniwersalne z założenia nie może być dobre.
    Przyrody i architektury to Pro1 raczej nie zrobisz. Na gałązkach drzew i krawędziach budynków będziesz miał aberację jak cholera. Zdjęcia z Pro są bardzo podobne do zdjęć z tfffu Soniaka 828.
    Wiem że wszystko wiąże się ze sporą kaską, ale sam napisałeś, że szkła Ci zostaną. A z Pro1 - koniec, kupisz za 4000 i za rok będziesz miał problem żeby się go pozbyć za 2000. Zobacz o ile już spadła jego cena a przecierz był niedawno wprowadzony na rynek, nawe G5 lepiej "trzyma cenę" i chyba robi takie same foty.
    Zabieram się za szukanie tych stron z fotami z pro1 (kiedyś też o nim myślałem ale dzięki Bogu ominęło mnie to szczęście)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •