Strona 1 z 66 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 659

Wątek: ile za zdjęcia?

  1. #1

    Domyślnie ile za zdjęcia?

    jak w teamcie, ile zawolac za zdjęcia kanapki, ktora znajdzie sie na 2 duzych szybach fast food'a
    zupelnie nie orientuje sie w cenach takich uslug, pomozcie!!!

  2. #2
    Zablokowany
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    białystok
    Wiek
    47
    Posty
    78

    Domyślnie

    Dożywotnie dokarmianie Oczywiście dla wszystkich forumowiczów CB

  3. #3

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krystian123 Zobacz posta
    ile zawolac za zdjęcia kanapki(...)
    To zależy jak ładna jest ta kanapka i jak dobre zdjęcia..:-)
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  5. #5

    Domyślnie

    kanapka jest grecka to moze miec troche garbaty nos :P, a fotki zrobie w namiocie bezcieniowym, by latwo bylo je wyciac z tla

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    103

    Domyślnie

    Normalny packshot, po 10 zł. za zdjęcie.

  7. #7
    jatomek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JerzyC Zobacz posta
    Normalny packshot, po 10 zł. za zdjęcie.
    dla mnie to by było za mało.

    Musisz wycenić jak drogi jest Twój czas, amortyzacja sprzętu itp. Jeden to zrobi za 5-10zł bo ma takich zleceń od groma, drugi za 50-100zł. Pytanie ile klient jest w stanie zapłacić?

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    103

    Domyślnie

    Nikt za takie zdjęcie więcej nie zapłaci. Cena 10 zł. jest normalną ceną za takie fotki. Przy pojedynczym zleceniu można oczywiście negocjować.

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    41

    Domyślnie

    Hmm... 10zł za reklamę na dwóch dużych szybach??
    Nie wiem czy to wogóle opłaca się pojechać po tą kanapke za tyle... nie wspominając już o wyciąganiu aparatu i montowaniu obiektywu...

    krystian123 na cenę wpływa wiele czynników. Na początku dobrze jest rozważyć czy ten fast food to sieć czy pojedynczy punkt. Po drugie jeżeli to ma wisieć na 2 dużych szybach to znaczy, że to będzie normalna reklama, a nie zwykłe zdjęcie na stronę www...
    Ja zawsze wyceniam zlecenie w ten sposób:

    1. Szacuje sobie mniej więcej jaka cena mnie interesuje za to zlecenie.
    2. Sprawdzam ile to mniej więcej wyjdzie za godzine przy danym zleceniu.
    3. Szacuje swoje możliwośći.
    4. Śpiewam cenę - jak pasuje to dobrze, jak nie to narazie... jak ktoś powie, że może wynająć kogoś kto zrobi to samo za 10zl to niech sobie wynajmuje... może jak zobaczy efekty to następnym razem zadzwoni do ciebie.(oczywiście musisz być lepszy od tego co robi za 10zł :-D )
    Ostatnio edytowane przez DominikD ; 01-05-2009 o 11:46

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    103

    Domyślnie

    Widocznie nie widziałeś lub w ogóle nie miałeś do czynienia z takimi packshotami jeżeli dziwisz się że to może kosztować 10 zł.
    Jeszcze kilka lat temu robiłem takie foty na slajdach 4x5 i brałem za nie po 400 - 500 zł. Dzisiaj jest taka cena rynkowa i można na to gniewać ale nic nie poradzisz. Oczywistym jest że nie pojadę do klienta aby zrobić jedno zdjęcie za tę sumę.
    Niedawno brałem udział w przetargu na wykonanie 1000 zdjęć małych przedmiotów dla dużego sklepu internetowego,za które zażądałem po 10 zł. właśnie i przebili mnie ceną 3 zł. za fotkę. Widziałem te zdjęcia trzyzłotowe i były wcale niezłe, robił je zawodowiec !

Strona 1 z 66 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •