Strona 3 z 66 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 659

Wątek: ile za zdjęcia?

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar Parteq
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    47
    Posty
    1 159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Goomis Zobacz posta
    yyy chyba źle liczysz :-P napisałem, że 3zł za zdjęcie czyli 6000pln :-P
    Jak dzwoniłem po znajomych(fotografów oczywiście :-P) się dowiadywać to ogólnie mówili żeby poniżej 3pln za fotkę nie schodzić jeżeli to nie jest drobnica jak guziki czy śrubki :-P To jest ok. tygodnia samego pstrykania(5-7dni po 8-10h/dziennie)+wywołanie RAWów do TIFFa(jedno ustawienie do wszystkich fotek :-P)
    Waga nie gra roli - no chyba, że się statyw obrazi :-P

    Aaaa, mea culpa, doczytalem ze "zlecenia za ok" 2000.
    Umiejetnosc czytania sie klania

    6000pln za taka "sesje" nie brzmi zle.
    Wez od razu poszukaj w rodzinie "asystenta" ktory Ci te 2000 produktow bedzie przekladal

    Skoro statyw to i tak wg mnie przy takiej sesji lepiej robiac stalka mniej Ci bedzie "wystawalo" - mniejsza szansa na zaczepienie . Tym bardziej ze jak twierdzisz jedno ustawienie sprzetu.

    Ostatnia sprawa - jak z obrobka? Gole zdjecie po wywolaniu bez obrobki juz sie bedzie nadawalo? Czy jeszcze jakis PS?
    Bo 2000 zdjec razy 2min na zdjecie to juz 66h.

  2. #22
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    45
    Posty
    378

    Domyślnie

    Jak dla mnie, to by się wężyk jeszcze przydał do takich ilości...
    EOSy, 17-40/4L, 24-70/2.8L, 50/1.8, 85/1.8, 100-300/4.5-5.6, Raynox 250, manfrotto, 420EX, 580EX I, II, elinchrom+ skyport.
    www.magaczewski.blogspot.com
    www.fotogaleria.magaczewski.pl

  3. #23
    Coś już napisał Awatar MIC_a
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    41
    Posty
    69

    Domyślnie

    3 zl to bardzo dobra cena dla zleceniodawcy
    na pewno nie robilbym taniej, wrecz przeciwnie
    Canon 40D + 17-40L + C50/1.4 + 430EX + HOYA HMC
    Canon G5 + jakies filtry + duży plastikowy statyw
    HAMA DEFENDER 200

  4. #24
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Dolina Lina Na A
    Posty
    518

    Domyślnie

    Ja akurat przeliczam zlecenia na czas 1 zdjęcie + obróbka = 2 minuty x 2000 = 4000 minut czyli mniej więcej 70 godzin pracy i teraz oblicz ile bierzesz za godzine Myślę, że na jedno wyjdzie
    6k jest to odpowiednia cena.

    Co innego jeśli trzeba gdzieś jechać, zatrudnić kogoś, przewieźć coś, zapłacić komuś wtedy zlecenia już bardziej indywidualnie.

    A za 10 zł to nawet z łóżka by mi się nie chciało wstać, sorry, ale jak można takie zlecenia przyjmować :/

    W tym pierwszy przypadku, dobranie światła, obróbka i rozłożenie sprzętu mniej więcej 2h minimum 100 zł trzeba liczyć.
    Ostatnio edytowane przez kucza21 ; 08-08-2009 o 17:43

  5. #25

    Domyślnie

    Zawsze można zaproponować stawkę wyjściową, np. 100zł za "wynajęcie czasu", dojazd, sprzęt, rozstawianie i przysłowiowe "trzaśnięcie drzwiami". Do tego dochodzi koszt od fotki zależnie od ich ilości, np. przedziałami (do stu fotek, sto do pięćset itd.). Jest to dość przejrzysta oferta.

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    41

    Domyślnie

    Ostatnio mój ulubiony cytat:

    "The Dark Knight", Jocker - "If you are good at something, NEVER do it for free"

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Parteq Zobacz posta
    Aaaa, mea culpa, doczytalem ze "zlecenia za ok" 2000.
    Umiejetnosc czytania sie klania

    6000pln za taka "sesje" nie brzmi zle.
    Wez od razu poszukaj w rodzinie "asystenta" ktory Ci te 2000 produktow bedzie przekladal

    Skoro statyw to i tak wg mnie przy takiej sesji lepiej robiac stalka mniej Ci bedzie "wystawalo" - mniejsza szansa na zaczepienie . Tym bardziej ze jak twierdzisz jedno ustawienie sprzetu.

    Ostatnia sprawa - jak z obrobka? Gole zdjecie po wywolaniu bez obrobki juz sie bedzie nadawalo? Czy jeszcze jakis PS?
    Bo 2000 zdjec razy 2min na zdjecie to juz 66h.
    goła fota będzie ok. Po porstu wszystkie wylądują w LR, ustawie jedno -> sync. settings -> eksport i idę spać :-P W 8h chyba zdąży przemielić :-P Gorzej z dostarczeniem do klienta - chyba kupię jakiś używany dysk - będzie łatwiej niż wypalać tyle płyt :-P(TIFF highest res. z 5DmkII pewnie będzie ważył niewąsko xD)
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar Parteq
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    47
    Posty
    1 159

    Domyślnie

    Przemielic i sie przemieli w nocy, ale po choinkę dawac mu wielkie tiffy?
    To idzie na stronę www do sklepu czy na bilboard'y?

    Jak będzie chciał jakieś pojedyncze sztuki w HR to mailem/ftp.
    No ale jak obiecałeś tiff'y to teraz płacz i pal dvd

  9. #29
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Goomis Zobacz posta
    mam w sumie 2 pytania odnośnie tematu, otóż:
    1. Dostałem możliwość wykonania zlecenia na ok. 2000(słownie: dwa tysiące) zdjęć farb, lakierów itp. Wstępnie myślałem o wycenie na 6tys. zł(czyli 3zł za zdjęcie) ze względu na to, że produktów jest dużo czyli cena raczej hurtowa czy myślicie, że to dobra cena?
    2. Mam dylemat jakiego szkła użyć. Zdjęcia będą już robione 5DmkII i nie wiem czy lepiej użyć 85 czy 70-200 czyli stałka vs. L-ka. Czy będzie to jakaś różnica skoro i tak szkło będzie przymknięte do f8-11? Chodzi mi oczywiście o jakość

    z góry dzięki za pomoc
    I mamy odpowiedź, wyjaśnienie fenomenu tak niskiej ceny. Nóż się otwiera w kieszeni. Te zdjęcia po 3 zł robią "fotografowie", którzy nie wiedzą nawet jakim obiektywem to robić.

  10. #30

    Domyślnie

    Oj nie zgodzę się z Tobą. Niektórych czasem zmusza sytuacja do pracy za mniejsze stawki, jednak by mieć jakiekolwiek pieniądze. To że ktoś jest gotowy ciężej pracować za niższą stawkę nie świadczy o jego braku wiedzy, chociaż z drugiej strony też tego nie wyklucza ;]

Strona 3 z 66 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •