Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Jaki filtr kupić?

  1. #1
    Początki nałogu Awatar UrGuR
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Wronki
    Wiek
    31
    Posty
    300

    Domyślnie Jaki filtr kupić?

    To może od początku! Mam 450D z Kitem plus inne, ale do tego celu gdzie jest problem czyli zdjęcia krajobrazów używam kita. Mam standardowy problem, gdy robie zdjęcia w ostrym świetle słonecznym zdjęcia wychodzą przepalone na niebie, żeby "ziemia" wyszła ok. Wczoraj o 5 rano poszedłem w plener, aby poczynić zdjęcia w lesie nad rzeka o wschodzie słońca, jednak co sie okazało - robienie zdjęć było nie możliwe, różnica jasności nieba i ziemii nie pozwalała na poprawne naświetlenie sceny. Wiem, ze można to załatwić hdr'em i kilka razy stosowałem te metode, ale to jednak nie to co naturalne zdjęcie. Wiem również, że w takich sytuacjach stosuje sie filtry, ale tu problem - jakie? Z tego co czytałem świetnym rozwiązaniem są filtry szaropołówkowe cokin, jednak nie jestem pewien tego. Zastanawia mnie tez, czy w tej sytuacji można by zastosować filtr polaryzacyjny? Szukam jakiejś taniej możliwości, aby móc robić tego typu zdjęcia, ale nie wiem do końca w jakim kierunku pójść. Licze na wasze rady i wskazówki i ewentualnie linki z przykładowymi filtrami. Za pomoc z góry wielkie dzięki ;]

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Szara połówka Hitech do systemu Cokin P. Co do "mocy" i przejść(twarde, miękkie) niech się wypowiedzą profesjonaliści w dziedzinie krajobrazu
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  3. #3
    Początki nałogu Awatar UrGuR
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Wronki
    Wiek
    31
    Posty
    300

    Domyślnie

    Ci specjaliści chyba nie chcą pomóc Ale dzięki za odpowiedź. Ja nadal bede czekał, może ktoś jeszcze napisze...

  4. #4
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •