Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Podrobki akumulatorow do 350D - czy warto?

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Question Podrobki akumulatorow do 350D - czy warto?

    Mam 2 akumulatorki Canona, ktore siedza w gripie. Chcialbym kupic cos na podmianke, ale 2 oryginalne kosztowalyby mnie ok 500pln !!!!
    Sa rozne zamienniki nawet za 30PLN. Oczywiscie pisza, ze caly srodek jest japonski i wogole sa wspaniale...
    Ja z doswiadczenia z innych dziedzin (np. samochody) wiem, iz zeby uzywac zamiennikow, trzeba byc przekonanym, iz istotnie produkt rozni sie tylko od oryginalu brakiem loga. Jesli nie jestem pewien, wole kupic oryginalna czesc choc min. polowa ceny zaplace za logo

    Moje pytanie to: czy ktos z was uzywa akumulatorkow noname'ow i jest pewien (i na jakiej podstawie), iz noname ten ma "bebechy" takie jak w oryginalnych akumulatorach Canona?

    Pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pikczer
    Moje pytanie to: czy ktos z was uzywa akumulatorkow noname'ow i jest pewien (i na jakiej podstawie), iz noname ten ma "bebechy" takie jak w oryginalnych akumulatorach Canona?
    uzywam noname'ow w 10D od ponad pol roku i nie mam z nimi zadnych problemow. ciagna dluzej niz oryginalne BP-511.

    co tam sie moze w stodku roznic? ze w jednym elektrolicie jest 50% elektrolitu, a w oryginalnych bateriach to wrecz 500% cukru w cukrze?

    bez zartow. to tylko bateria
    www albo tez flickr

  3. #3
    Bywalec Awatar Robert P.
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Komorniki/wielkopolska
    Wiek
    50
    Posty
    240

    Domyślnie

    Sam tez uzywam podrobek z allegro i nie mam z nimi problemów. Mam dwie sztuki w gripie o pojemności 1000mAh.
    350D+grip::EF 28-90/4-5,6::EF 50/1,8::EF 70-200/4 L
    www.pilaczynski.net

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Domyślnie

    Akustyk, dzieki takiej jednej "tylko baterii" mialem zafundowane czyszczenie sprzetu. Ciesze sie, ze TRAFILES !!!! na dobre akumulatorki i domyslam sie, ze zaczniesz sie interesowac co siedzi w srodku dopiero jak ci wyleja (czego Ci nie zycze). Ja wole byc bardziej pewny niz mniej.

  5. #5
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pikczer
    Akustyk, dzieki takiej jednej "tylko baterii" mialem zafundowane czyszczenie sprzetu. Ciesze sie, ze TRAFILES !!!! na dobre akumulatorki i domyslam sie, ze zaczniesz sie interesowac co siedzi w srodku dopiero jak ci wyleja (czego Ci nie zycze). Ja wole byc bardziej pewny niz mniej.
    kurcze, no to miales jakiegos pecha. ja sam (i nikt z moich znajomych) nigdy nie mialem problemow z akumulatorami. przy wlasciwym ladowaniu, przechowywaniu i uzytkowaniu nie mialem nigdy najmniejszego problemu. dlatego nie mam zadnych obaw.

    EDIT: inna kwestia, ze staram sie zupelnych noname'ow ze stragany nie kupowac. biore sprawdzone modele akku, od znanych sprzedawcow (glownie allegro), po zasiegnieciu opinii odnosnie bezawaryjnosci
    www albo tez flickr

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Thumbs down Wazne

    Nie piszcie prosze, kto uzywa podrobek i, ze jest happy... !!!!!!!!!!
    Moi koledzy do Toyoty wlewali Naleczowianke do plynu do chlodnicy - ich sprawa.
    Chcialbym poznac zdania ludzi, ktorzy wiedza, ze kupili dobrze wykonany noname i maja tego lepsze udokumentowanie niz same "jestem zadowolony".

  7. #7
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pikczer
    Chcialbym poznac zdania ludzi, ktorzy wiedza, ze kupili dobrze wykonany noname i maja tego lepsze udokumentowanie niz same "jestem zadowolony".
    a teraz nie kumam... to co bys chcial uslyszec innego niz: "dziala, jest OK"?

    ktos pokazywal kiedys rozebrane baterie noname (pamietam z dpreview, ale chyba i tu trafilo) i to byl faktycznie argument przeciw. ale dopoki sie nie rozbierze a akku nie daje powodow do zmartwienia, to skad niby masz wiedziec, ze cos jest nie tak?

    dziala to dziala. jak sie zesr... to jest problem. na szczescie statystycznie uszkodzenia sa dosc rzadkie. pytanie: czy warto za nieco wieksza pewnosc placic Nx tyle co za noname'a?
    www albo tez flickr

  8. #8
    Bywalec Awatar Robert P.
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Komorniki/wielkopolska
    Wiek
    50
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pikczer
    Nie piszcie prosze, kto uzywa podrobek i, ze jest happy... !!!!!!!!!!
    Moi koledzy do Toyoty wlewali Naleczowianke do plynu do chlodnicy - ich sprawa.
    Chcialbym poznac zdania ludzi, ktorzy wiedza, ze kupili dobrze wykonany noname i maja tego lepsze udokumentowanie niz same "jestem zadowolony".
    A jak byś chciał miec udokumentowane że ktoś jest zadowolony?? Baterie mają działać i jak działają to znaczy ze jest OK. Nie bede przecież kupował bateri i jej rozrywał żeby sprawdzic co ma w środku... Ma działac..

    Twoje pytanie jest "Czy warto?" Tak warto. A tutaj http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58476314 masz linka na Allegro gdzie kupowałem swoje.
    Ostatnio edytowane przez Robert P. ; 03-08-2005 o 11:40
    350D+grip::EF 28-90/4-5,6::EF 50/1,8::EF 70-200/4 L
    www.pilaczynski.net

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Domyślnie

    Co chcialbym uslyszec??? To:
    Volkswagen ma wycieraczki firmy VW, i z jego logo, ale dla niego produkuje wycieraczki firma Bosch. Stad jak wezmiemy nawet do reki takie wycieraczki, widzimy i czujemy, iz roznica tyczy sie samego loga.
    Aluminiowe bagazniki na dach firmy VW i z jego logo produkuje firma Thule. I to tez wie kazdy i widzi i poznac moze.
    Chcialbym uslyszec, ze firma XXX produkujaca akumulatorki to nic innego jak firma Sony czy Canon, gdyz odkupuje ona jeszcze nieoznakowane baterie i nakleja logo XXX. Stad sa one 10 razy tansze.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Pikczer, nie kombinuj. Podejrzewam, że na tym forum jeśli ktoś kupił jako dodatkowe oryginalne BP511 zamiast podróbki, to chyba przez pomyłkę I jest o tym dużo w archiwum, słowa kluczowe "zamiennik", (uwaga reklama :-) ) "Aptel". Nie ma powodów, żeby uważać, że te same akumulatorki w innym opakowaniu (bo i tak wszystko trzepie ta sama firma w Chinach) będą sprawiały problemy.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •