Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Zdjęcia do dokumentów

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez firley Zobacz posta
    Aeromax - lewe ucho
    Co do paszportów, to ciekawostką jest, że w wawie przyjmują normalnie, z odsłonięta twarzą, natomiast w Radomiu trzeba jeszcze uszy odsłaniać <lol>
    A gdzie widziałeś zdjęcie do paszportu z zasłoniętą twarzą ?. Zawsze uszy muszą być widoczne.
    Ostatnio edytowane przez czerwiniak ; 26-02-2010 o 18:50
    5D, 40D, CP-E4, 16/2,8 Zenitar. 50/1,4. 24-70/2,8 L 70-200/4L 550ex + 580exII, CP-E3, DigiMate III + blendy, świecidełka
    ---------------------------------------

  2. #32
    Początki nałogu Awatar ArekLodzPl
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czerwiniak Zobacz posta
    A gdzie widziałeś zdjęcie do paszportu z zasłoniętą twarzą ?. Zawsze uszy muszą być widoczne.
    No niestety kolego jesteś w błędzie - uszy mogą być zakryte przez włosy, natomiast włosy nie mogą przesłaniać brwi

  3. #33

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez ArekLodzPl Zobacz posta
    No niestety kolego jesteś w błędzie - uszy mogą być zakryte przez włosy, natomiast włosy nie mogą przesłaniać brwi
    Teraz wyczytałem że jednak uszy mogą być zasłonięte http://www.paszporty.mswia.gov.pl/po...instrukcja.pdf

    Ale uwierz mi że te urzędasy przypie....ją się i są zwroty.
    Ludziom robią mętlik w głowie.
    Pozdrawiam
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez szymura Zobacz posta
    Fotograf przyciął mi trochę włosy a w wzorcu jest napisane że część fryzury może być ucięta, w urzędzie mi nie chcieli zdjęcia przyjąć z powodu "niepełnej głowy na zdjęciu" więc robiłem drugi raz. Różnie z tym bywa.
    A jak byś miał irokeza, to dopiero byłby problem
    Ostatnio edytowane przez czerwiniak ; 26-02-2010 o 22:03 Powód: Automerged Doublepost
    5D, 40D, CP-E4, 16/2,8 Zenitar. 50/1,4. 24-70/2,8 L 70-200/4L 550ex + 580exII, CP-E3, DigiMate III + blendy, świecidełka
    ---------------------------------------

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Dobrze, dobrze, wszystko fajnie, wiem ze temat ogolny, ale czy ktos moglby poradzic w sprawie oswietlenia do takich zdjec ? Wszystko sprowadza sie do: jednolite, bez cieni. Czyli albo dwie lampy po bokach albo jedna szeroko centralnie ? + ewentualnie druga na tlo o wiekszej mocy zeby nie powstaly cienie ?

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Światło nie gra większej roli. Musisz mieć program do obróbki. W urzędzie paszportowym mają taką ramkę z pleksi i sprawdzają czy masz te n program.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Mam sciagniete Dokumenty 2008 zeby sprawdzic wytyczne(nowszych programow nie widzialem - nie znalazlem). Tam sa te wszystkie wymiary itp. Ale w wytycznych jest ze: Oswietlenie rownomierne, bez cieni. I tylko o to mi chodzi Ale nie sadze ze program wyciagnie polowe twarzy z cienia jak walne ostrym swiatlem z jednej strony Dlatego chcialbym wiedziec co czesciej jest stosowane/jest lepsze. Czy dwie lampy po bokach, czy jedna z jakims szerokim softem centralnie. Bo obie powinny dac podobny efekt

  7. #37
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Legionowo
    Wiek
    58
    Posty
    74

    Domyślnie

    W praktyce to urzędy zaakceptują wszystko byle było zgodnie z normami , gorzej z klientami Ja co prawda dokumenty robię w studio , więc mam główny lewy 80x80cm , dopełnienie metrową oktą , sufitową mocna na białe tło i czasem kontrą na włosy , ale w wielu punktach jest centralna parasolka + piesek na tło , a widziałem i z lampy wbudowanej...
    Jaśniejsze i z mniejszym kontrastem trochę"odmładzają" starsze panie.
    5DMkII,40D,16-35IIL,24-70/2,8L,35/1,4L,85/1,8,135/2L,100/2,8IS L,270EX,430EXII,580EXII,dużo ELFO.

  8. #38

    Domyślnie

    A może jakieś przykładowe fotky ?
    GG: 538295
    SPRZEDAM: EF85/1.8 + marumi UV (1300zł), EX430 (850zł). 6-7 msc gwarancji, stany idealne sklepowe. Bardzo rzadko używane

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    No i jestem juz PO Przyklad jak wyszlo - moim zdaniem - nienajgorzej jak na pierwszy raz


    A teraz wyjasnienie dlaczego tak sie uparlem zrobic samemu zdjecie a nie poszedlem do jakiegos zakladu foto

    Otoz, w sumie w piatek wieczorem sobie przypomnialem ze do legitymacji po kursie liturgicznym potrzebne sa zdjecia. Wieczor - wiec piatek odpada. Sobota tez miala byc wylaczona praktycznie z uzycia do 15-stej u mnie, wiec bym nie dal rady. Jedyna rada - isc w poniedzialek z rana. Ale jak sobie przypomnialem ostatnie zdjecia robione w zakladzie to az mnie skrecilo. Pan usiadzie, patrzy tu, pstryk, za godzine do odbioru. Syf syf syf.

    Wtedy pomyslalem ze skoro mam aparat, mam biale tlo, mam wytyczne, mam lampe + parasolke, i mam drukarke = to czemu nie zrobic samemu?

    Wykonanie. Tlo biale, parasolka od dolu ze wzgledu ze statyw byl zajety przez aparat, prosto przede mna. Drugi palnik (tak, mam jeden palnik na kablach) na tlo.

    Parametry 1/200 F8 iso100

    Moze byc do "legitki liturgicznej" ?

    Dziekuje wszystkim za pomoc

  10. #40
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    83

    Domyślnie

    To nie paszport, więc w kurii nie będą Ci fotek w ramkach sprawdzać czy milimetry się zgadzają.

    Nie lubię światła od spodu bo twarz wygląda trochę jak z horroru ale zdjęcie powinni przyjąć

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •