Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: Zdjęcia do dokumentów

  1. #21

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Do paszportu nie potrzeba żadnej bazy - jest dokładny instruktaż z przykładami jak to ma wyglądać - http://www.mazowsze.uw.gov.pl/pdf.php?id=4277
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  3. #23
    Bywalec Awatar Ciosna
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Poland
    Posty
    162

    Domyślnie

    Z tymi zdjęciami do paszportów bywają "jazdy". Są niby wytyczne, niby wszystko jest jasne, ale w niektórych placówkach bywają problemy, tzn. urzędnicy przywiązują wielką wagę do zdjęć i wybrzydzają ( "Czy to Pana naturalny wygląd twarzy ?"; "Za duża głowa", etc.). Znajomy fotograf przeczytał ten plakat z przepisem na zdjęcie i go wyrzucił. Daje trzy warianty zdjęć, z różną wielkością głowy, z zachowaniem wytycznych. Urzędnik sobie wybiera i w ten sposób unika problemu, że czyjaś twarz na zdjęciu jest niewymiarowa.

    Przepisy przepisami, ale zachowania w różnych urzędach/placówkach bywają czasami dziwne.

    Pełne informacje na temat fotografii paszportowej znajdują się na stronie MSWIA
    Blog rowerowo-wyprawowy :wink:

  4. #24
    Bywalec Awatar szymura
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Kampinos
    Wiek
    31
    Posty
    129

    Domyślnie

    Fotograf przyciął mi trochę włosy a w wzorcu jest napisane że część fryzury może być ucięta, w urzędzie mi nie chcieli zdjęcia przyjąć z powodu "niepełnej głowy na zdjęciu" więc robiłem drugi raz. Różnie z tym bywa.
    C 450D / C 18-55 f3.5-5.6 / C 70-200 f4 L / C 50mm f1.8 II / Alpha BG-E5


  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymura Zobacz posta
    Fotograf przyciął mi trochę włosy a w wzorcu jest napisane że część fryzury może być ucięta, w urzędzie mi nie chcieli zdjęcia przyjąć z powodu "niepełnej głowy na zdjęciu" więc robiłem drugi raz. Różnie z tym bywa.
    co on, pijany był ??
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    42

    Domyślnie

    Jak jest w końcu ze zdjęciem do prawa jazdy? 4.5 x 3.5cm, ale twarz ma być od przodu centralnie, czy powinno być widać lewe ucho?
    Canon EOS 450D + 18-55 IS

  7. #27
    Bywalec Awatar firley
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Biała Podlaska/Wawa
    Wiek
    36
    Posty
    135

    Domyślnie

    Aeromax - lewe ucho
    Co do paszportów, to ciekawostką jest, że w wawie przyjmują normalnie, z odsłonięta twarzą, natomiast w Radomiu trzeba jeszcze uszy odsłaniać <lol>
    Problemem fotoamatora jest to, że nie ma on powodów do robienia zdjęć...
    30D, 33, 50 1.8, 28-105 3.5-4.5, 70-210 4.5 [m42], 430ex

  8. #28

    Domyślnie

    Nasi urzędnicy to normalna żenada.
    Raz nie chcieli przyjąć zdjęcia do paszportu bo głowa byłą za mała. Zdjęcia kadruje specjalnym programem, który tworzy linię oczu by była ona idelanie w poziomie (wyznaczona jest ona poprzez zaznaczenie środka rogówki), odpowienio takze kadruje zdjęcie, wskazuje w jakim obszarze powinny znajdowac się oczy, czy głowa nie jest za mał, ogólnie mówiąc, robi wszystko super dokałdnie co do milimetra. A tu przychodzi klienta,, że własnie głowa za mała. Wrzucam na program, mierze, wszystko tak jak powinno być. Pani co prawda miała mniejsza głowę niż przeciętna. No ale coż, trzeba było 3mm przyciać i jeszcze raz wydrukować:/ Ehhh...
    Jeszcze kiedyś, chopak miał jedno ucho bardziej odstające, ale wg. urzedniczki po prostu głowa na zdjęciu była krzywo
    Jeszcze tam kiedyś, facet miał duużą brodę, zakrywała mu całkiem uszy Kazali mu podciać
    A co do okularów, to chyba zależy kto akurat przyjmuje zdjęcie, bo wiadome jest , ze mogą być, ale oprawki nie mogą być zbyt grube oraz nie mogą zakrywać oczu.
    5d mkII | 35L | C50mm 1.4 | C85mm 1.8 | 135L | Skyport | 2x580exII

  9. #29
    Bywalec Awatar firley
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Biała Podlaska/Wawa
    Wiek
    36
    Posty
    135

    Domyślnie

    ja bym chętnie przetestował to czym oni to skanują, bo też różne cyrki są.
    Co do okularów to jeszcze bliki mogą być.
    Problemem fotoamatora jest to, że nie ma on powodów do robienia zdjęć...
    30D, 33, 50 1.8, 28-105 3.5-4.5, 70-210 4.5 [m42], 430ex

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Wiem ze temat juz troche zalatujacy bo z 2009, ale skoro jest to trzeba sie dopisac

    Czy wytyczne na 2010 sie jakos zmienily do paszportowych ? Bo z tego co pamietam:

    - Naturalny wyraz twarzy
    - Bez nakrycia glowy
    - Jednolite biale tlo
    - Zdjecie na wprost patrzac w obiektyw
    - Otwarte wyrazne oczy
    - Brak widocznych cieni

    Ktos cos moze powiedziec na temat lamp/y jesli chodzi wlasnie o paszportowe ?

    - Z parasola blisko osi optycznej, lekko z gory ?
    - Z parasola oddalonego w bok (30-45 stopni) + blenda na kontre ?
    - Z dwoch parasoli po 45 stopni na boki ?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •