Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61

Wątek: [MatusP] Architektura

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    442

    Domyślnie [MatusP] Architektura

    Jest to składanka z kilkudziesięciu HDRów, a każdy z nich powstał z trzech ekspozycji.
    Ogniskowa 18mm, f/16, czasów nie pamiętam, ale przeskok co 2EV.


  2. #2
    Początki nałogu Awatar kuzi4
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Chrzanów
    Wiek
    48
    Posty
    411

    Domyślnie

    Zdjęcie fajnie poskładane. Jedynie przyczepię się do tego, że delikatnie leci w prawo. Bardzo chętnie zobaczył bym je w kolorze.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Powinieneś zrobić z kilkuset... Przecież do takiego zdjęcia w ogóle HDR nie jest potrzebny...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MatusP Zobacz posta
    Jest to składanka z kilkudziesięciu HDRów, a każdy z nich powstał z trzech ekspozycji.
    Ilość z lekka przesadzona, w/g mnie wystarczyłoby złożyć go z jednego kadru w 2-3 ekspozycjach. Wybacz, ale nie widzę uzasadnienia dla aż takiej komplikacji, ale to Twoja praca...
    Ogólnie podoba mi się. Ostatnimi czasy bawią mnie takie gięcia ;-)
    C-F-K - forever

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    442

    Domyślnie

    Tjaaa... nie widzieliście miejsca, a się mądrzycie. Po pierwsze - bez HDRa ani rusz. Przeskok co 2 EV, a i tak ledwo się wszystkie tony zmieściły. Po drugie - robiłem kitem, na 18mm i wierzcie mi, NIE DAŁO SIĘ zrobić mniejszej liczby kadrów. Tzn. może dałoby się o kilka, ale wolałem mieć bezpieczne zakładki, niż potem płakać. Kąt "widzenia" tego zdjęcia jest podobny do możliwości rybieog oka, natomiast pole widzenia pojedynczego kadru przy 18mm (w pionie) stanowi ok. 2/3 wysokości i 1/5 szerokości tej składanki.

    A co do koloru - niezbyt ciekawie wygląda.

  6. #6

    Domyślnie

    Mogłeś się cofnąć o 2 - 5 m i byś to zmieścił w 3 kadrach ... sztuka dla sztuki ... sorry ale bez sensu

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    442

    Domyślnie

    Za mną była już ściana...

  8. #8
    Początki nałogu Awatar x-mac
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    47
    Posty
    285

    Domyślnie

    Nie ma co zniechęcać młodego kolegi - niezła próba, mimo paru niedociągnięć. 3 kadrami nie uzyskałby takich giętych belek (chyba, że zaginałby rzeczywistość jakimś PS-em, za czym osobiście nie przepadam). Ta prawa belka, zdaje się, "nieznacznie przekroczyła" już granicę sprężystości materiału?
    HDR: nie znam się, generalnie nie lubię, preferuję grę naturalnym światłem - i czy były potrzebne przy tej cz-b. fotce? Dużo więcej roboty. Udanych kadrów!

    ps: sklejałem kiedyś mapę z 36 skanów A4 jako podkład do swojego dyplomu, więc wiem ile to roboty z samym dopasowaniem - teraz tego unikam
    marcin
    forma wynika z funkcji (ls) - mniej znaczy więcej (mvdr) - ornament to zbrodnia (al)

    szukaj: 1 2 3

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    442

    Domyślnie

    HDRy były potrzebne. Albo wodoczne wszystkie drzazgi i zupełnie białe niebo i morze, albo "normalne niebo i całkowita czerń na deskach i piachu. Ale skoro nie widzicie w tym HDRa na pierwszy rzu oka, to chyba dobrze, nie?
    Ostatnio edytowane przez MatusP ; 24-04-2009 o 10:51

  10. #10
    Uzależniony Awatar comatus
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Wybrzeże Pucyfiku
    Wiek
    40
    Posty
    725

    Domyślnie

    MatusP, znam to miejsce i powiem, że zdjęcie wbiło mnie w krzesło. Najlepsze foto sopockiego molo jakie widziałem. A czy to HDR i z ilu zdjęć robiony to już mnie nie interesuje. Ale sam uważam, ze tak to HDR, bo inaczej to ciężko.

    Czekam na kolejne zdjęcia :-)

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •