Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: [test] Samyang 500mm f/6.3 M

  1. #11
    Bywalec Awatar Tomek_P
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Wlkp.
    Posty
    106

    Domyślnie

    Obiektyw ideał dla detektywa, który śledzi niewierne żony.... czasami i mężów ale to pewnie rzadziej

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Ta, wreszcie sceny z filmów, w których ktoś robi zdjęcia szpiegowskie z auta z 200 metrów jakimś krótkim obiektywem będą realne :]
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie

    Dzięki za test. Szczerze mówiąc spodziewałem się takich osiągów tego obiektywu, które czynią go bardzo dużą konkurencją dla sprzedających na Allegro stare teleobiektywy na m42. Ale chyba jednak najciekawiej zapowiada się samyangowski fiszaj 8mm f/3,5.

  4. #14
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Radom/Warszawa
    Posty
    107

    Domyślnie

    Cichy, jeśli masz możliwość wypożyczenia i przetestowania wersji 800mm, to bardzo chętnie obejrzę wyniki. Dawniej miałem Rubinara 1000mm, teraz przydało by się coś podobnego, tylko naprawdę nie wiem czy warto iść w Samyanga.
    Swoją drogą, Rubinarem można było poszaleć KLIK i KLIK

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zaitsev Zobacz posta
    Dzięki za test. Szczerze mówiąc spodziewałem się takich osiągów tego obiektywu, które czynią go bardzo dużą konkurencją dla sprzedających na Allegro stare teleobiektywy na m42. Ale chyba jednak najciekawiej zapowiada się samyangowski fiszaj 8mm f/3,5.

    Konkurencją dla starych dobrych teleobiektywów na m42 czy z innymi mocowawniami to on nie jest w żaden sposób,co najwyżej dla jakiegoś Beroflexa 500mm,miałem ten obiektyw do sprawdzenia jeden dzień i po zrobieniu kilku klatek oddałem,zdjęcia zamieszczone w wątku są jakoś za dobre,nie wiem jaka była obróbka ,ale takie nie wychodzą z aparatu,druga sprawa to jego światło wychodziło mi koło 9,5 a nie 5,6.
    T90 ,Pentax Z-20 , 2 powiekszalniki,procesor Jobo i cała szafa optyki

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez analogforever Zobacz posta
    zdjęcia zamieszczone w wątku są jakoś za dobre,nie wiem jaka była obróbka ,ale takie nie wychodzą z aparatu,druga sprawa to jego światło wychodziło mi koło 9,5 a nie 5,6.
    O jakim wątku i obiektywie piszesz?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    36
    Posty
    1 344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zaitsev Zobacz posta
    Dzięki za test. Szczerze mówiąc spodziewałem się takich osiągów tego obiektywu, które czynią go bardzo dużą konkurencją dla sprzedających na Allegro stare teleobiektywy na m42. Ale chyba jednak najciekawiej zapowiada się samyangowski fiszaj 8mm f/3,5.
    Mogę tylko zapewnić, że ósemka sprawi równie miłe zaskoczenie jak 85'tka A to nie koniec atrakcji od S..

  8. #18
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    O jakim wątku i obiektywie piszesz?
    o Samyang lustrzany 500/6,3,przejęzyczyłem się z tym światłem 5,6
    T90 ,Pentax Z-20 , 2 powiekszalniki,procesor Jobo i cała szafa optyki

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez analogforever Zobacz posta
    Konkurencją dla starych dobrych teleobiektywów na m42 czy z innymi mocowawniami to on nie jest w żaden sposób,co najwyżej dla jakiegoś Beroflexa 500mm,miałem ten obiektyw do sprawdzenia jeden dzień i po zrobieniu kilku klatek oddałem,zdjęcia zamieszczone w wątku są jakoś za dobre,nie wiem jaka była obróbka ,ale takie nie wychodzą z aparatu,druga sprawa to jego światło wychodziło mi koło 9,5 a nie 5,6.
    Nie rozumiem. Miałeś tego Beroflexa czy Samyanga? Swoją opinię oparłem wyłącznie na zdjęciach z tego tematu, a nie z własnych obserwacji.

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez analogforever Zobacz posta
    o Samyang lustrzany 500/6,3,przejęzyczyłem się z tym światłem 5,6
    Nie rozumiem więc co znaczy, że moje zdjęcia wyszły za ładne ? :] Moim zdaniem efekt jest średni ogólnie, ale jak na szkło za 440 zł można powiedzieć, że jest dobrze i chyba nic lepszego się nie kupi. Jak już napisałem, Samyang wpuszcza światła dokładnie tyle, co Canon (100-400) ustawiony na f=8.

    Cytat Zamieszczone przez Bagnet007 Zobacz posta
    A to nie koniec atrakcji od S..
    O, to ciekawe Nie znalazłem żadnych nowości w sieci, więc co to może być ?
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 15-04-2009 o 21:35 Powód: Automerged Doublepost
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •