Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Canon 5d i Pentacon SIX

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    44
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    Dlatego miękko Dobrze jest domknąć do 4-5,6. A ja się właśnie zorientowałem, że pożyczyłem przejściówkę M42-EOS, więc nie strzelę nic...
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

  2. #12
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Ja uważam, że te szkła tytanami rozdzielczości nie są. Były optymalizowane pod dużo większy format i wycinanie środka dużo tu nie daje. Ja próbowałem na cropie i według mnie szkoda zachodu. Na 5-tce może będzie trochę lepiej.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #13
    Początki nałogu Awatar ArekLodzPl
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alde Zobacz posta
    Jak na 40 letnie szkło ktore mozna kupic za 250 zeta to zdjecia robi wysmienite ...chyba ze spodziewałes sie kaczka bedzie kwakac ale tak to w erze ...
    Wiesz, nie o to chodzi. Stara optyka jest moim zdaniem dużo lepsza od tego co oferowane jest obecnie w sprzedaży. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że poprzednik słynnego 24-70L, czyli 28-70L jest optycznie lepszy od swojego następcy mimo, że jest konstrukcją starszą ale wykonaną z dużą większą starannością niż obecnie i przechodził przez dużo skrupulatniejszy system kontroli jakości. Wracając do tematu - szkła którymi się bawisz mimo upływu czasu są świetne, ale były tworzone pod średni format i z Pentaconem da Ci ten obiektyw lepszy obraz niż na małej matrycy. Mówisz, że 250zeta szkło kosztuje - ja miałem kiedyś kita 18-55(takiego można kupić za 100-150zeta) i powiem Ci że zdjęcia wychodziły mi na tym samym poziomie.

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    675

    Domyślnie

    moim zdaniem,nie ma co oczekiwac rewelacji po optyce z DDR to było dobre z tego co było u nas dostępne za komuny i taki mit pozostał,do japonczyków z tego okresu się nawet nie zbliża,najlepsze imo co można podpiąć pod cyfrowego canona to chyba starsza optyka Nikona,na m42 pewnie się też znajdą jakieś perełki ,ale chyba nawet na pewno nawet takumar nie będzie lepszy od nikkorów.Jak sie nie ma tych obiektywów to raczej nie ma co sobie głowy zawracać z kupnem przejścówki pod Psixa.
    T90 ,Pentax Z-20 , 2 powiekszalniki,procesor Jobo i cała szafa optyki

  5. #15
    Początki nałogu Awatar Alde
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Koszalin
    Wiek
    57
    Posty
    360

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez analogforever Zobacz posta
    ... Jak sie nie ma tych obiektywów to raczej nie ma co sobie głowy zawracać z kupnem przejścówki pod Psixa.
    To w 100% prawda ja sie tymi obiektywami bawie do pracy używam optyki systemowej canona ... ale jak się chce filmik nakręcić to wtedy obiektywy na m42 sie przydaja jak mało kiedy ...
    ------------------
    Canon-Foto-Klub
    ------------------
    Sleeping in Light
    ------------------

    It takes love over gold and mind over matter ...

  6. #16
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    886

    Domyślnie

    Szkla psixa nawet na oryginalnej puszcze nie zachwycaja ostroscia przy pelnym otwarciu.
    Dlatego zmieniam na mamiye.

  7. #17
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArekLodzPl Zobacz posta
    (...) poprzednik słynnego 24-70L, czyli 28-70L jest optycznie lepszy od swojego następcy mimo, że jest konstrukcją starszą ale wykonaną z dużą większą starannością niż obecnie i przechodził przez dużo skrupulatniejszy system kontroli jakości. (...)
    Nie każdy tak uważa.
    http://www.luminous-landscape.com/re...0-review.shtml

  8. #18
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie

    Temat ciekawy bo w sumie jest trochę szkieł za nieduże pieniądze do wzięcia.
    Cholera zastanawia mnie praca z 5-teczką, czyli czy na FF jest lepiej niż na APS-C

  9. #19

    Domyślnie

    ja mam 500mm, 120mm, 80mm i 35mm od Pentacona Six'a. Przymierzałem się do kupna przejściówki ale jak poczytałem szału nie ma i zrezygnowałem i tak oto szkiełka się kurzą
    Canon 5D MK I, Canon 5D MK II, Canon 15mm 2,8 Fisheye, Canon 35mm 2,0, Canon 50mm 1,4, Canon 85mm 1,8, Canon 100mm 2,8 MAKRO, Speedlite 580 EX II i inne Efekty pracy na Pkt 8 regulaminu forum

  10. #20
    Uzależniony Awatar mc_iek
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Kępa Niemojewska
    Wiek
    60
    Posty
    790

    Domyślnie

    Mój Sonar 4/300 był w komplecie z przejściówką na m42. Przejściówka ma wbudowany popychacz do automatycznej przysłony. Może trzeba poszukać jakiegoś typowego PentaconSixowego obiektywu w wersji na m42 i obejrzeć, czy nie jest spięty z przejściówką? Możliwe, że handlarz nawet by o tym nie wiedział...
    Nałómta siem odmieniwać kącufkuf po polskiemu!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •