Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 78 z 78

Wątek: Reichmann

  1. #71
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    fafa
    Posty
    755

    Domyślnie

    a nie jest to kwestia odpowiedzi na proste (?!) pytanie: po co robię zdjęcia.

    Reichmann mnie totalnie nie kręci. nie napiszę, że robi dobre zdjęcia (choć trafiają mu się ciekawe strzały), nie napiszę też, że robi kiepawe zdjęcia (chociaż przykład Snowboardera z trawkami uważam za "bardzo przeciętny przypadek efektu naciśnięcia spustu migawki" - naprawdę takie zdjęcie może zrobić każdy).

    Reichmann musi zarabiać pieniądze - zarabia je na ogólnie pojętej fotografii. lansowanie jako guru jest mu potrzebne - w tym woreczku "fotografia" mieści się też robienie wycieczek, dostaje pewnie zniżki przy zakupie sprzętu, jakiś deal za recenzje sprzętu, może jakieś lokalne reklamy w pismach foto, że poleca to i to, albo że używa tego i tego.

    Reichmann robi przeciętne zdjęcia? nie oglądać. przeciętności jest ponad miarę.

    Reichmann robi super zdjęcia? oglądać. ochy i achy w standarcie.

    a ja tam bym wolał te wszystkie miejsca z których on pstryka zdjęcia samemu obejrzeć. na własne oczy.
    gra i buczy bebop

  2. #72
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kavoo
    Kiedys akustyk zdaje sie mial w sigu cos takiego: Professionals only have a bigger trashcan.
    To chyba o to pytales? ;-)
    to nie ja. zwlaszcza dlatego, ze dla mnie professionals to nie tylko trzepiacy masowo (reportezy, "sportowcy", ptaszarze). dobry landszafciarz ma nie wiecej odrzutow niz "keepers" (jak ktos zna polski odpowiednik to prosze o informacje, bo nie kojarze)
    www albo tez flickr

  3. #73
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    to nie ja.
    No tak. Juz sobie przypomnialem w miedzyczasie, ze to DariuszM ma to w sigu ;-)

  4. #74
    miro
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez snowboarder
    Po pierwsze nie przeczytales moich listow, o zrozumieniu to
    byl zart odnosnie tego, co napisal akustyk.
    Po drugie jetes typowym przykladem-wytworem kultury tzw "masowej".
    Mechanizm identyczny jak grane w kolko w radiu beznadziejne
    pseudo-piosenki staja sie wielkimi przebojami, sredni faceci
    i srednie babki pokazywane w kolko w TV staja sie obiektami
    westchnien, beznadzi... , ok co najmniej srednie ;-) zdjecia
    awansowaly u ciebie do okreslenia "swietne"! Tylko dlatego, ze
    Reichmann dorobil sie popularnosci... Gdyby to byl Ziutek, to
    bys na jego zdjecia nawet nie spojrzal.
    Chciałbym niniejszym podziękować Muflonowi za to, że wyciął mój poprzedni post, bo trochę mnie poniosło a złość - jak wszyscy wiedzą - piękności szkodzi. Miałem szczere chęci zostawić ten wątek i nie wracać, ale nie mogę. I mniej chodzi o mnie tylko o dobre imię Reichmanna. Żeby była jasność - nie jestem wielkim miłośnikiem landszaftów i ze wszystkich jego zdjęć bardziej podobają mi się te, które właśnie landszaftami nie są.

    Rzecz w tym, że zdjęcia Reichmanna mają "to coś" za co chętnie wyciągnąłbym z kieszeni 50USD żeby mieć jego album w domu. Ponieważ niezależnie od stażu, wielkości śmietnika, ilości spędzonych za szkłem godzin - nie wszyscy ludzie mają dar widzenia rzeczy dla innych niewidzialnych i Reichmann do nich właśnie należy. Jeśli oglądaliście "Amadeusza" to wiecie jaka była różnica między Mozartem i Salieri... Z domowego podwórka - podobne wrażenie odniosłem przeglądając dwa albumy Nat. Geographic - świat był co do zasady zachwycający, Polska - poprawna (z wyjątkiem kilku dosłownie b. fajoskich fotek). Nie potrafisz tego wytłumaczyć, ale różnica jest widoczna dla każdego obdarzonego podstawowym zmysłem estetycznym.

    Wracając do Reichmanna - kiedy ktoś jedzie do "raju ptaszników" to dla 99% ludzi będzie oczywiste, że należy sfotografować ptaka. Ale strzelić trawkę i pokazać ją publicznie jako urobek - to trzeba mieć nie tylko fantazję ale i jaja. Pooglądajcie zresztą jego zdjęcia - cień roweru, światła na skrzyżowaniu, kilka okien hotelowych... Oczywiście - każdy może te zdjęcia zrobić, ale tak się jakoś składa, że to właśnie Reichmann je robi i sprzedaje. Bo widzi, co dla innych jest ukryte. I dlatego jest guru. I nie ma to nic wspólnego z kulturą masową. No chyba, że nazwiesz Mozarta kulturą masową a dla prawdziwych znawców sztuki rezerwujesz "Łańcuchy" Pendereckiego. W takim przypadku ja ochotniczo zgłaszam się na "kulturalnego inaczej"... ;-)

    m

  5. #75
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    O. Najpierw go ocenzurowałem, a teraz poprę w 100% Widzę, że "czujemy" to tak samo - ani lepiej, ani gorzej, ale po prostu inaczej

  6. #76
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    fafa
    Posty
    755

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    O. Najpierw go ocenzurowałem, a teraz poprę w 100% Widzę, że "czujemy" to tak samo - ani lepiej, ani gorzej, ale po prostu inaczej
    a podstawą tego inaczej jest lansowanie się... ;-)
    gra i buczy bebop

  7. #77
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie

    hmm....

    wlasnie sobie obejrzalem galerie Reichmanna z Chin. snowboarder, musze Ci oddac racje. facet sie stoczyl. zdjecia sa tak kiepsciutkie i banalne, ze wstyd ogladac. ani przyroda fajna, ani reportaz niespecjalny...
    http://luminous-landscape.com/locati...-archive.shtml
    kurcze, Thomas Knoll, ktorego bym o to nie posadzal, zrobil fajniejsze zdjecia
    http://luminous-landscape.com/worksh...-members.shtml

  8. #78
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Odkurzam starocie... Bo ja generalnie stronę w/w pana czytam regularnie (dla tekstów, nie zdjęć ;-)) i dziś zostałem zastrzelony. Jeszcze przyjdzie mi odszczekiwać parę powyższych postów ;-) Otóż na głównej stronie, jakby nie patrzeć "wizytówce" widzimy coś takiego: http://www.luminous-landscape.com/1p...rse-wash.shtml

    Ogłaszam konkurs na odpowiednio ahtystyczny tytuł Moja propozycja: "Niepewność"

    (Aha, to nie jest agitacja wyborcza )

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •