Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 120

Wątek: Niesamowity efekt - zdjęcia Jill Greenberg

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Domyślnie

    No wlasnie - rozne sa metody takich efektow ;-)

  2. #22
    Bywalec Awatar spoon
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Wroclove
    Wiek
    39
    Posty
    215

    Domyślnie

    techniki podobne do tych stosowanych przez Joey Lawrenc'a. tak czy inaczej zaznaczam tylko watek, zeby tu wrocic jeszcze
    I JUST LOVE TO PUSH THE BUTTON AND HEAR THE CAMERA SNAP | ruler of the world
    szukajka

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Quimeen Zobacz posta
    Przecież to nie jest zdjęcie tylko render.
    też tak myślę
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  4. #24
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2006
    Wiek
    48
    Posty
    159

    Domyślnie

    zobaczcie; kluczowe są te dwie lampy świecące z tyłu na modela po bokach, rozjaśniają a jednocześnie odcinają go od tła ładnie zarysowując kontur sylwetki, dokładnie ten sam efekt widać w zdjęciach Jill, a w tutorialu ładnie widać to tu:
    http://dustinsnipes.com/blog/index.p...etball-player/

    do tego dish i na dzień dobry jest świetny materiał do lekkiej obróbki, bo wcale nie trzeba tu zbyt wiele już mieszać
    pozdrawiam
    Tomek

  5. #25

    Domyślnie

    Mnie szybciorem wyszło coś takiego - ale muszę jeszcze popracować nad retuszem i kolorem
    A mógłbyś opisać, jakich Ty narzędzi używałeś, żeby osiągnąć taki efekt?

    A tak poza tym wszystkim- bardziej podobają mi się jednak zdjęcia takie jak robi osoba, którą proszę o tę przysługę czyli Adam Mirski- prezentują się zdecydowanie ciekawiej i naturalniej. Z tego wątku dowiedziałem się też do czego może przydać się hasselblad w praktyce- do "wyciągania" cieni do granic możliwości bez strachu o szumy Jednak, jak już pisałem bardziej imponują mi inne zdjęcia.

  6. #26
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomekde Zobacz posta
    zobaczcie; kluczowe są te dwie lampy świecące z tyłu na modela po bokach, rozjaśniają a jednocześnie odcinają go od tła ładnie zarysowując kontur sylwetki
    No ale to najstarsza prawda w fotografii, najważniejsze jest dobre światło :-).
    Swoim sposobem osiągam taki efekt:

    setup jest prawie taki sam jak gość pokazuje w tutorialu. Tyle że z prawej strony od tyłu jest naturalne światło słoneczne, od lewej z boku softbox a od przodu wypełnienie białą blendą.
    Ostatnio edytowane przez MMM ; 07-04-2009 o 22:06

  7. #27

    Domyślnie

    Podsumowująć:

    Potrzebny jest Hassel i spora ilosć lamp + beauty dish. Jak widać, oni dużo już nie bawią się w PS'e. Ja wykonałem coś podobnego, podejrzewam, że przy hasselu i światłach efekt byłby lepszy

    Ostatnio edytowane przez bartosztroch89 ; 07-04-2009 o 22:04
    www.bartosztroch.com
    5ds + some shit

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Wracając do tematu - jak można zdjęcia tej klasy prezentować na tak w$#@@$# stronie www?

  9. #29
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Dolina Lina Na A
    Posty
    518

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomekde Zobacz posta

    do tego dish i na dzień dobry jest świetny materiał do lekkiej obróbki, bo wcale nie trzeba tu zbyt wiele już mieszać
    Dokładnie beauty dish świetnie rysuje a jeżeli użyjemy rim lighta to efekty same się robią, potrzebny tylko dobry temat.

    Tutaj bez tematu, ale przykład świecenia rim+beauty dish, oczywiście bez PSa(wywołanie, wyostrzenie).
    Ostatnio edytowane przez kucza21 ; 08-04-2009 o 03:13

  10. #30
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    kolejna próba (bez dish'a) ale to jeszcze nie to - chyba mi jednak Hass'a brakuje


    i coś z przed ponad dwóch lat kiedy pierwszy raz próbowałem naśladować taki efekt


Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •