Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: morze, slonce, fotki

  1. #1

    Domyślnie morze, slonce, fotki

    Witam!
    Troche szukalem, ale nie znalazlem w pelni satysfakcjonujacych mnie informacji. Jade nad morze z 300d z kitowym obiektywem w reku i bede robil zdjecia na plazy, glownie malemu dziecku, wiec nie ma czasu na bawienie sie w rozne ustawienia i porownywanie histogramu itd. Szukam praktycznych informacji jak ustawic i co, aby nie bylo przepalen itp.

    Dzieki

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    mozna zbierac pomiar punktem z piasku i ustawic korekte na + (nie wiem na sucho na ile, moze +1, ale starczy 3min poprobowac).

    Kit na dziecko na plazy moze byc krotki, ale da sie cos wylapac. Specjalnych zasad chyba nie ma (mozna beta-test zrobic w piaskownicy )
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Tak na oko strzelałbym w: Av, okolice f/9.5-f/13, pomiar matrycowy i korekcja na +1 (w kierunku dłuższych czasów). Jeśli po pierwszym strzale zobaczysz, że jednak przepala, to odpowiednio popraw korekcję. Potem już z górki - latem na plaży warunki się nie zmieniają zbyt często Oczywiście do tego, jeśli możesz sobie pozwolić, RAW i dopieszczanie co lepszych fotek w domu.

  4. #4
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    w pelnym sloncu i przy jasnym piasku mozna spokojnie walic korekte +1.5EV, a robiac w RAW-ach nawet +2EV. i to jest faktycznie najbezieczniejszy pomiar, bo morze nie zawsze jest tej samej jasnosci (zwlaszcza jak sie polarem kreci), podobnie niebo
    www albo tez flickr

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    O właśnie, zapomniałem dodać - polar (w połączeniu z umiejętnością jego używania ;-) ) może się przydać...

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    A mój kompaktowy Nikon (!) ma taki tryb - "Plaża i śnieg" czy jakoś tak
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •