Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: Skuteczna regulacja AF w 300D

  1. #31
    Dziki
    Guest

    Domyślnie

    U mnie to niestety widać, nawet bardzo, a poza tym sama świadomość wkurza. Znajomy polecił mi firmę nie-autoryzowany-serwis podobno dobry w kalibrowaniu obiektywów, więc w najbliższym czsie (może jutro) ją przetestuję na tej nieszczęsne Tokince. I tak używać można tylko MF więc bardziej mi jej nie zepsują... chyba.

  2. #32
    MarcinK
    Guest

    Domyślnie

    Daj znać jak Ci skalibrowali i czy ew. warto się do tego serwisu udać. Może w końcu jakas konkurencja dla Zytniej...

  3. #33

    Domyślnie

    no wlasnie gdyby byla konkurencja ze strony serwisow ... rowniez i jakosc uslug by sie podniosla ...

  4. #34
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Boruja Kościelna
    Wiek
    46
    Posty
    172

    Domyślnie

    Ekhm, ekhm.. jakby co, to mam na zbyciu chyba ze 100, czy 200 lusterek stomatologicznych
    ...ani krzty talentu + 1,5kg sprzetu...
    (40D + T 17-50 /f2.8 i glod na wiecej)

  5. #35
    Tzighan
    Guest

    Domyślnie

    Czołem koledzy (jestem tutaj nowy, zatem cześć wszystkim i bardzo proszę o wyrozumiałość )

    gdzie tą śrubkę do regulacji FF/BF mogę znaleźć w swoim 450D, bo już totalnie zgłupiałem? Czy jeżeli jej nie ma to oznacza to, że w moim body jest to ustawiane w jakiś inny sposób lub ten sam ale śrubka jest gdzieś ukryta i trzeba coś jeszcze porozkręcać??

    Z góry wielkie dzięki za odpowiedź
    Tzighan

  6. #36

    Domyślnie Odp: Skuteczna regulacja AF w 300D

    Podłącze się trochę pod ten wątek... Przy regulacji AF, kręcąc tą śrubką, zmieniamy położenie czujników AF czy położenie matrycy?

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie Odp: Skuteczna regulacja AF w 300D

    Z tego co pamiętam (dawne to czasy) to śrubka ta reguluje położenie lusterka pomocniczego AF. Tego za lustrem głównym. Zmieniamy punkt oporu, do którego zaklapuje to lusterko. Przez to jeśli wykalibrujemy środkowy punkt AF, to górny i dolny mogą się rozjechać. Co akurat w 300D to mały problem bo ich raczej się i tak nie używa.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •