Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: [Loome] Koncerty

  1. #31
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Loome Zobacz posta
    BeatX - właśnie pisałem, ze iso 1600, f 1.8-2.0 w trybie Av, a czasy mi dobierał ok 1/50, 1/60.
    Olej automatyke aparatu na koncertach
    Ustaw manual i sproboj z takimi ustawieniami jakie zaproponowalem.
    Zrob zdjecie, looknij na wyswietlaczu jak wyszlo i ewentualnie skoryguj ekspozycje przeslona.
    Powtarzam, ze nawet jak niedoswietlisz fotki robiac w rawach, to to jest zaden problem, bo w ACR skorygujesz ekspozycje jednym suwakiem, nawet do 1EV przy dobrym odszumieniu
    Przykladem niech bedzie jedno z moich zdjec:



    Robione stosunkowo ciemna optyka jak na koncert, czyli Tamron 70-200/2.8
    Przy kombinacji 200mm/f.2.8
    [30D, iso 1600, 1/320]
    Zgadnij co wskazywal swiatlomierz?
    A jak widac fotka, jest poprawnie naswietlona (oczywiscie poprawilem ekspozycje suwakiem w ACR)
    Pomijam kwestie kontrastu na tej fotce, ktorego juz mi sie nie chcialo podwyzszac w lightroom.

    allxages: po Twoich przykladach nasowa sie jeden wniosek: nie leza ci ciasne kadry - a swietnie sie czujesz w szerokich, ot co

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    allxages: po Twoich przykladach nasowa sie jeden wniosek: nie leza ci ciasne kadry - a swietnie sie czujesz w szerokich, ot co
    Co prawda to prawda. Ale brzmiało to conajmniej jak wyzwanie! ;-)

  3. #33

    Domyślnie

    ja nie wiem... coś niedoswietlone te koncerty odwiedzacie ... używamy na koncertach przysłony od 1,4 do 4.0 - iso 400 do 1600 - czasy od 1/15 w górę - dalmierze i lustrzanki wszystko z ręki - światło zawsze się znalazło, w wystarczającej porcji

    http://www.kadr.org.pl - ... zapraszam...

  4. #34
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    Co prawda to prawda. Ale brzmiało to conajmniej jak wyzwanie! ;-)
    No cos ty absolutnie nie to mialem na mysli.
    Po prostu taki wniosek mi sie nasunal.
    Ok, nie robmy juz OT w watku Loome

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    38
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    mi to nie przeszkadza, przynajmniej troche się moge dowiedziec od bardziej doswiadczonych w tej dziedzinie
    bo wątku: jak robic zdjecia na koncertach nie zauwazylem, w sumie wiekszosc tego topicu mozna by wyciac do wlasnie koncert: 1 kroki :P

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    kris200 zrobił kilka fajnych zdjęc koncertowych bez lampy, a jednak nie przypominajających 90% zdjęć w których główną rolą jest pokazanie światła zastanego, a nie zespołu. http://canon-board.info/showthread.php?t=40517
    Bo to mają być docelowo zdjęcia na stronę zespołu, więc muszą się ludzie zapoznać z twarzami a nie z cieniami

    Loome - chłopaki dobrze mówią - olać automatykę, tylko na M i kombinować jak się da Jako przykład - na tych zdjęciach z koncertu, światło było dość fajne, a jako, że mogłem w środku biegać a oświetleniowiec był bardzo w porządku, to ustawiał częściowo światło tak jak go prosiłem.
    Ale nie o tym mowa. Ustawienia to było maksymalnie ISO800 (na 400D więcej się nie da) f4 + tyle na ile mi ręka pozwoliła utrzymać (dla 70-200) lub f2,8 (dla T28-75). Oczywiście patrzyłem na drabinkę, ale to jest wielkie oszustwo na koncertach - zbyt szybko światło się zmienia. Po zdjęciu szybki rzut okiem na histogram i jak zaznaczone zostało to co chciałem aby było widoczne, to szukanie następnego kadru - jak nie to próba zmiany ustawień aby zrobić kadr taki jak był zaplanowany.

    Ale ja się tak naprawdę nie znam raptem kilka koncertów robiłem

  7. #37
    Uzależniony Awatar Zbyszko666
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Śl.
    Posty
    970

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o zespół Coma to wprost uwielbiają uprzykrzać koncertowe życie dla fotografa ,lecz czasami da się co nieco wyłapać ładnego. Mnie osobiście udało się coś takiego :

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    38
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    cóż, bo na Comie to sie slucha a nie pstryka

  9. #39

    Domyślnie

    Mnie też przeszkadza światło na koncertach jak inni walą po oczach chociaż czasem może z tego wyjśc niezły efekt jak Ty nie chcesz walić a ktoś kto stoi troszkę dalej błyśnie. Chociaż mnie to denerwuje przy foceniu bez lampy
    Mój blog
    http://damianleciak.blogspot.com/
    oraz portal na którym działam
    http://www.wiadomosci24.pl/

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszko666 Zobacz posta
    Jeżeli chodzi o zespół Coma to wprost uwielbiają uprzykrzać koncertowe życie dla fotografa ,lecz czasami da się co nieco wyłapać ładnego. Mnie osobiście udało się coś takiego :
    OT: moje życie to oni uprzykrzają raczej muzyką EOT

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •