Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: [Loome] Koncerty

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    to sie kolega o akredytacje ubiegaj problem zniknie

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    38
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    hehehe szczerze to nawet nie wiem gdzie trzeba - u organizatora?
    wtedy to bylem akurat bardziej z powodu samego zespolu niz dla zrobienia zdjec. ale postanowilem zobaczyc jak to jest i wzialem ze soba sprzecik

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Loome Zobacz posta
    hehehe szczerze to nawet nie wiem gdzie trzeba - u organizatora?
    Nie wiem szczerze mówiąc.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    Zależy chyba co sie chce uzyskać. Ja tam nie zrobiłem jeszcze zdjęcia na koncercie bez lampy
    Lampa u Ciebie dodaje dodatkowego animuszu, że tak się wyrażę
    Z tego co się zapoznałem z Twoim portfolio, to focisz przede wszystkim koncerty w małych klubach bez większego oświetlenia scenicznego - wtedy lampa jak najbardziej, druga lamelka i jazda na całego

    Ale moim zdaniem, jak masz koncert z dobrym oświetleniem sceny - wtedy lampa by sporo klimatu zabiła (chyba, że radiowo jako kontra do tła - sam tak robię czasami)...

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Przecież jak cały czas piszę, że zależy od tego co chce sie uzyskać itd itd.
    Owszem, przy dobrym oświetleniu, ogromnej scenie itd itd. raczej bym lampy nie wyciągał

  6. #26
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    Zależy chyba co sie chce uzyskać. Ja tam nie zrobiłem jeszcze zdjęcia na koncercie bez lampy
    Ale musisz przyznac, ze jestes pod tym wzgledem wyjatkiem.
    Wyjatkiem, ktory korzysta na koncertach z flesza a efekty sa bardzo dobre.
    Poza tym flesz - z tego co u Ciebie zaowazylem - sprawdza sie wylacznie w szerokich ujeciach.
    Z takim EF 85/1.8 np. (albo czyms dluzszym) Twoja technika sprawdzilaby sie?
    Nie jestem pewien, ale wydaje mi sie ze nie.
    Przytlaczajaca wiekszosc fotografow koncertowych korzysta wylacznie ze swiatla zastanego.

    Cytat Zamieszczone przez Loome Zobacz posta
    no ja tam na 1.8/2.0, iso 1600 robilem foty i czasy mialem ok 1/50.. przy naciskajacym tlumie z kazdej strony strasznie ciezko bylo kadrowac/utrzymac nieporuszone zdjecie.. nie mowiac o tym ze nawet USM czesto mi nie trafiał.
    Zaloz EF 85/1.8
    Ustaw M, czulosc 1600 i na sztywno 1/160
    Ekspozycje koryguj wylacznie przeslona, ale zaloze sie ze juz 2.2 bedzie wystarczajace do prawidlowego naswietlenia kadru.
    Robiac w raw ewentualne niedoswietlenia na luzaku skorygujesz w ACR
    Takie ustawienie aparatu umozliwia focenie wlasciwie na granicy jasnosci.
    Jezeli takie ustawienie nie wystarcza, znaczy to ze koncert jest chyba przy swietle samych swiec
    U mnie taka technika sprawdzila sie za kazdym razem.
    Z jednym ale.. ja na koncertach korzystam z EF 50/1.4
    Takze zamiast iso 1600 mam 800 i troche krotsze czasy.
    Wychodzi na jedno, a z podpietym EF 85/1.8 masz komfort focenia z troche wiekszej odleglosci

    Akredytacja? no problem
    Zagadaj na przyklad tam:
    http://www.poznan.qa.com.pl/
    albo tu:
    http://www.poznan4u.com.pl/
    adresy znalezione w google

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    38
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    BeatX - właśnie pisałem, ze iso 1600, f 1.8-2.0 w trybie Av, a czasy mi dobierał ok 1/50, 1/60. Jak przez chwile swiatlo mignelo po postaci no to rzeczywiscie dochodzilo do 1/100.. ale.. nie zawsze bylem przygotowany wlasnie 85mm mialem zapiete stalem niestety za blisko, stad kadrowanie takie jakie bylo. koncert w klubie, dosc ciasno bylo wg tego co napisales wychodzi ze trafilem na ciemny koncert?
    Koncercik za to byl fajny. linki ktore dałeś obadam

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    Ale musisz przyznac, ze jestes pod tym wzgledem wyjatkiem.
    Wyjatkiem, ktory korzysta na koncertach z flesza a efekty sa bardzo dobre.
    Poza tym flesz - z tego co u Ciebie zaowazylem - sprawdza sie wylacznie w szerokich ujeciach.
    Z takim EF 85/1.8 np. (albo czyms dluzszym) Twoja technika sprawdzilaby sie?
    Nie jestem pewien, ale wydaje mi sie ze nie.
    Oczywiscie. Zreszta przy duzych odleglosciach flash co najwyzej moze popsuc sprawę. To tak jak używanie flasha na trybunach sportowych. Który fotoreporter uzywa flasha?

    Ja pracuje w takich warunkach i szczerze mowiac uzywalem kiedys stałki 20/2.8 i było ultra za wąsko. Ale sa takie koncerty gdzie pewnie 200mm byłoby cacy. Sprzęt, ustawienia dobiera się do konkretnego reportażu. Nie ma gotowych receptur na wszystko....

    Zaloz EF 85/1.8
    Ustaw M, czulosc 1600 i na sztywno 1/160
    Ekspozycje koryguj wylacznie przeslona, ale zaloze sie ze juz 2.2 bedzie wystarczajace do prawidlowego naswietlenia kadru.
    ....i tu jest dobry przyklad. Ja bym to potraktował jako wartości początkowe co najwyżej. Prawdodpobonie w rzeczywistości wszystko trzeba by pozmieniać lekko, bo tak to będzie wyglądać.

    kris200 zrobił kilka fajnych zdjęc koncertowych bez lampy, a jednak nie przypominajających 90% zdjęć w których główną rolą jest pokazanie światła zastanego, a nie zespołu. http://canon-board.info/showthread.php?t=40517

    A jeśli chodzi o lampę, to polecam zdjęcia mojego kolegi Łukasza Wołągiewicza. Zaznaczę, że część jest zrobiona analogiem.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Loome Zobacz posta
    BeatX - właśnie pisałem, ze iso 1600, f 1.8-2.0 w trybie Av, a czasy mi dobierał ok 1/50, 1/60. Jak przez chwile swiatlo mignelo po postaci no to rzeczywiscie dochodzilo do 1/100.. ale.. nie zawsze bylem przygotowany
    Tak z ciekawości...nie lepiej w takim razie ustawić aparat na Tv, dać mu te powiedzmy 1/60 czy tam 1/80 i niech sobie sam prrzysłonę dobiera? Reflektory troche latają i można stracić dobre światło kiedy samemu się kręci na M. Tak mi się wydaję przynajmniej. Ja akurat robię tylko na M, ale to z innych powodów..
    Ostatnio edytowane przez allxages ; 07-06-2009 o 23:45 Powód: Automerged Doublepost

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    38
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    allxages + tak wlasnie zrobilem
    na Av po prostu pozwolilem swiatlomierzowi sprawdzic jakie są warunki, jak zobaczylem to co bylo to wzialem Tv na 1/60 chyba i w sumie i tak mi wiekszosc zdjec na 1.8 nastawialo. oczywiscie sygnalizujac niedoswietlenie
    w 40d na iso 3200 wchodzic nie chcialem

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Dobra, wiem że to ogólnie jest nieeleganckie, ale mamy tu taką ładną rozmowę...

    przypomniało mi się, że raz robiłem zdjęcia bez flasha na koncercie. Było to z tydzień po tym jak kupiłem C50/1.4.
    Wszystkie na f/1.4, ISO 1600 i czasy 1/30-1/50. Oczywiście żadnej tam rewelacji nie ma i jest niezły burdel w kadrze i lekkie poruszenia. Zrobiłem bardziej z nudy oraz chęci zobaczenia co można wycisnąć z tak jasnego szkła (bo wcześniej nic poniżej 2.8 nie miałem). Mimo wszystko chyba te zdjęcia pokazują, że nie tylko trzeba walczyć o super światło, ale o jakiś dynamizm na scenie, którego najcześciej brakuje w fotografiach koncertowych.




Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •