Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: [Loome] Koncerty

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    38
    Posty
    1 008

    Domyślnie [Loome] Koncerty

    Zainspirowany kilkoma osobami z forum, ktorych koncertowki wpadly mi w oko wybralem się na koncert Comy z aparatem. Dylemat był ogromny - czy wczuc się w 1 raz na zywo ze swoim ulubionym zespolem, czy focić.. Wygrała milosc do muzyki. Jednak przez pol godziny aparat byl wlaczony..

    Moje pierwsze zdjecia koncertowe - z checia uslysze wszelka krytyke, porady jak unikac bledow. Powiem tylko ze bylo mega ciemno i nawet USM w 85mm pudłował duuuzo. Albo to ja;]

    Koniec gadania, oceniajcie! Nie obrabialem, bo stwierdzilem ze psuje tylko foty w PS

    1.


    2.


    3.


    4.


    5.

    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    dorzuce jeszcze druga seryjke

    6.


    7.


    8.


    9.


    10.

    Ostatnio edytowane przez Loome ; 01-04-2009 o 22:18 Powód: Automerged Doublepost

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Z jakiegoś dziwnego powodu niektóre zdjęcia mi się w wątku nie wyświetlają. Jak wrzucę link w osobnym oknie to jest ok...

    Jeśli chodzi o zdjęcia, to technicznie w porządku, ładne kolory itd., ale jakoś do mnie nie przemawiają. Nie do końca wiem, jaki klimat powinny oddawać, ciut brak im dynamiki (nie wiem, może to taki koncert był). Szczególnie nie łapię zdjęć 8-10.

    Ogólnie jak na pierwszy raz, to nieźle, ale w swoim wątku masz o wiele lepsze zdjęcia, z pomysłem.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  3. #3
    Uzależniony Awatar gunia1990
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    550

    Domyślnie

    gdzie byl koncert? wiadomo, ze coma lubi mroczne klimaty na koncertach
    ogólnie to fajnie, ale stać cie na więcej.. tak jak powiedział juz Tomasz, za mało dynamiki...

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    38
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    dzieki za komentarze.. musze przyznac ze o ile sam koncert dla mnie, fana, był świetny (w Pile, moje rodzinne miasto), to był właśnie mało dynamiczny.. nastawiłem się na troche rockowego krzyku, tymczasem Piotr oszczedza ostatnio swoj głos i wybierali w wiekszosci spokojne kawałki
    dodam tylko tyle ze spodobało mi sie to i pod koniec miesiaca zaczynam chodzic na koncerty

    Gunia - Ty focisz z tego co pamietam 70-300 na koncertach? Na moim było tak ciemno, ze ledwo iso 1600 + przysłona 1.8 dawały rade.. albo masz mega stabilna reke, albo nie wiem

  5. #5
    Uzależniony Awatar gunia1990
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    550

    Domyślnie

    to zależy jakie koncerty... w klubach jak cos robie to z kitem, bo nic innego nie mam, ale 50tka byłaby fajna.. na plenerowych 75-300 i jakos daje rade, choc nie wiem jak to teraz będzie, z bf... a jak utrzymuje stabilność? jadę na bezdechu - pozostałość po strzelaniu z wiatrówki ^^

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    38
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    50-tka niestety poszla sporo w gore;( wiec trzeba szukac alternatyw. ja szukam wlasnie jakiejs na m42
    kita mi brakuje do szerokich planow
    co do 75-300.. chyba musze wyjac z szafy moją wiatrowke

  7. #7
    Uzależniony Awatar gunia1990
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    550

    Domyślnie

    pancolar jest fajny, ale jak kupisz do tego przejsciówke z potwierdzeniem ostrości to wyjdzie na to samo..;/

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Domyślnie

    No jesli to pierwszy raz, to daruje sobie ocene, tylko postaram sie nakierowac ;-)

    Wg mnie, to wszystkim mozna ogolnie zarzucic jedno - mdłe kolory (czyt. malo kontrastowe).
    Po drugie, to na koncertach wazne jest swiatlo i nawet jak go malo, to istotnym jest gdzie swieci i czy oswietla to co chcemy. Tu praktycznie leci jak popadlo lacznie z rozblyskiem z ramienia (nr 3 - jakby obcy w nim siedzial )
    Po trzecie, to kadrowanie - nr 3 i 4 ok, ale reszta, to jakas pomylka
    Zwroc tez uwage na przechylenia - nie wszedzie one pasuja i zamiast dodawac czesto zle zastosowane niszcza zdjecie (nr 2 - wyglada jakby on zaraz mial na scene upasc albo jakbys Ty upadajac focil )

    Ale walcz jak Ci ochota nie minie, bo to fajna zabawa - pozdrawiam :-P

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    38
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    Gunia: przejsciowke mam od dawna, bez potwierdzenia. kiedys ludzie sobie radzili to i teraz ja sobie poradze, zwlaszcza ze akurat nie do akcji a do portretow chce

    Pikczer: Twoje porady na pewno są pomocne. Dobrze jest uslyszec kogos krytyke
    Tylko usprawiedliwie ze czasem przechylenia to byl jedyny sposob zeby ktos mi w kadr nie wlazł, albo zeby uniknac czegos z tła na malej scenie, kiedy indziej to moje braki techniczne w operowaniu juz dosc ciasna stałką
    Swiatlo z nr 3 wlasnie mi sie podoba za ten efekt, nic nie zrobie

    Najtrudniejsze (i najprzyjemniejsze..) dla mnie to odnalezienie dobrego miejsca do focenia, przepychanie sie pod scena no i trafienie w dobry moment. Swiatla błyskały tu ludziom po oczach, a niestety nie mozna przestawic piotra, ani gitarzysty nieco w bok..

  10. #10
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Przy kadrach pionowych próbuj celować tak by boczny (w tym kadrze będzie to górny) punkt AF był na wysokości twarzy, a nie na siłę centralnym w głowę i na większości masz zepsute kadry przez zbyt dużo miejsca nad głową.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •