Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Wątek: [430 EXII] Dyfuzor

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie [430 EXII] Dyfuzor

    Witam !!!
    Jako majacy zero praktycznego doswiadczenia z zew lampami chcialem sie dowiedziec cos na temat dyfuzora. Konkretnie wykorzystany bedzie mial byc do portretow we wnetrzach tj glownie mieszkanie. Czy dyfuzory typu 20~30 zl z allegro sa ok, np taki http://www.allegro.pl/item593885266_...x_430exii.html ?

    Chcialem sie dowiedziec tez czy dyfuzor przyda sie w plenerze czy blysk wypelniajacy nie pozostawia za glebokich cieni?
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

  2. #2

    Domyślnie

    We wnętrzach taki dyfuzor sprawdza się całkiem dobrze.
    W plenerze to raczej nic nie da.
    Błysk wypełniający ma na celu usuwanie cieni.
    Moim zdaniem lepiej dozbierać do oryginalnego Stofena

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar Arko
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    23

    Domyślnie

    Ja do tej lampki mam właśnie taki mały i poręczny dyfuzor. Muszę powiedzieć że w zupełności wystarczy wewnątrz pomieszczeń, sprawdzone już na kilku imprezkach. mały wygodny i dość dobrze rozprasza!! Na plener to może być troszeczkę słaby ale od czego masz TTL2 . Jeśli masz ograniczony budżet ...do minimum to polecam !
    Canon EOS 400D; EF-S 18-55 f/3,5-5.6; EF 28 - 105 f/3.5-4.5 USM; EF-S 55-250 f/4-5,6 IS ; Speedlite 430 EX II ; Grip BG-E3; Szkiełka i pełna głowa pomysłów :]8)8)8)

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arko Zobacz posta
    ...mały wygodny i dość dobrze rozprasza!!
    Należy także wspomnieć iż każdy z dyfuzorów wprowadza zafarb który w niektórych przypadkach trzeba skorygować.

    Cytat Zamieszczone przez Arko Zobacz posta
    Na plener to może być troszeczkę słaby ale od czego masz TTL2...
    Co ma jedno do drugiego i jak już to nie TTL2 tylko E-TTL II.
    Ostatnio edytowane przez axk ; 02-04-2009 o 09:26
    EOS + Speedlite

  5. #5

    Domyślnie

    Jeszcze dodam, że tego typu dyfuzory czasami potrafią "zrobić czerwone oczy"

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie nie robi "red eye", poza tym nie wiem czym rozni sie od "orygianlnego" stofena? moze ktos nakresli roznice?

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi, dzisiaj odbieram w sklepie zwyklego za 27 zl. Mysle ze wystarczy, jeszcze czeka mnie DIY blenda i zestaw gotowy.

    Planuje jeszcze zrobic odblysnik montowany na palniku, chodzi mi o taki, ktory przy odbiciu swiatla od sufitu dodatkowo odbije je jeszcze w przod.
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

  8. #8
    Początki nałogu Awatar talarczyk
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    31
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merauder Zobacz posta
    Planuje jeszcze zrobic odblysnik montowany na palniku, chodzi mi o taki, ktory przy odbiciu swiatla od sufitu dodatkowo odbije je jeszcze w przod.
    W pomieszczeniach zdecydowanie częściej używam takiego odbłyśnika od stofena. Na lampie mam pasek z podkładki pod mysz i rzepu krawieckiego (b. fajny sposób montowania różnych akscesoriów) i do tego przyczepianą białą kartkę. Część błysku leci w sufit, a część odbija się od kartki i działa jako "fill light" Rozmiar kartki: nieco mniejsza od B5. W najbliższym czasie planuje zrobienie DIY Lumiquest-bouncera

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    56
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axk Zobacz posta
    Należy także wspomnieć iż każdy z dyfuzorów wprowadza zafarb który w niektórych przypadkach trzeba skorygować.
    Zgadza się. Dlatego ja w miarę możliwości staram się robić dane zdjęcie-ujęcie dwa razy, tzn z dyfuzorem jak i bez niego, gdyż osobiście wolę unikać korygowania zdjęć w pececie.
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

  10. #10
    Bywalec Awatar Maćko_Pń
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    110

    Domyślnie

    też stoję przed zakupem dyfuzora, z przeznaczeniem do portretów w plenerze i teraz czy mógłby mi ktoś na jabłkach wytłumaczyć czym różni się dyfuzor za kilkanaście zł ( np. http://www.allegro.pl/item651181149_..._ii_430ex.html) od dyfuzora za kilkadziesiąt zł ( np. http://www.allegro.pl/item641763762_...ex_420_ex.html) tak według mnie w pierwszym i w drugim przypadku chodzi o kawałek plastiku, więc nie wiem skąd ta cena. Podkreślam jeszcze raz zależy mi na portretach w plenerze, bo teraz mam za dużo światła punktowego i silnego. Mam jeszcze pomysł, żeby na lampę zakładać nasadkę do do szerokiego konta, może to by starczyło ??
    5 D + 350 D + 17-40 L f4 + 70-200 L f4 + 50 f1,4 + 100 macro f2,8 + 430EX

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •