Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Adapter Sd-SDHC do CF

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar Adrianna
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    26

    Question Adapter Sd-SDHC do CF

    Znalazłam dzisiaj dośc ciekawe rozwiązanie mianowicie adapter kart SD/SDHC do CF.
    Nie znalazłam podobnego wątku na forum a jestem ciekawa czy ktoś miał z tym styczność itd.
    Taki adapter kosztuje około 70pln z wysyłką, ale czy sie to opłaca ze względu na to, że ceny kart SD ciagle spadaja, natomiast karty CF sa stosunkowo drogie.
    Tak sobie takowy adapter wygląda..
    Czy taki adapter nie bedzie spowalniał zapisu zdjęć, czy wie ktoś może jak wyglada to w praktyce?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Adrianna ; 30-03-2009 o 17:28
    CB galeria.KLIK.
    Się uczę.
    350D + GRIP + C28-80USM

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    138

    Domyślnie

    Podłączę się do pytania. Też się nad tym zastanawiam, bo mam w lapku wejście na karty sd i nie musiałbym nosić ze sobą adaptera.
    Obecnie obie karty są prawie tak samo szybkie.

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar Aloes
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    43

    Domyślnie

    Bałabym się tego. Lubię moje zdjęcia i zależy mi na nich; nie chciałabym też narażać aparatu. Wolę kupić droższą kartę CF porządnej, sprawdzonej firmy i mieć pewność, że wszystko będzie w porządku.
    C EOS 40D, C EF 24-105 f/4 L IS USM, Sigma f/4.0-5.6 DG APO Macro, Sigma 10-20 f/4-5,6 EX DG HSM, C 100 f/2.8 Macro, C 50 f/1.8,C 430EX II, Velbon RUP-43, Velbon Sherpa 435R, Naneu Pro Alpha i masa drobiazgu.

    Ponadto rower, plany zależne od środków, mnóstwo zapału i straszliwy brak czasu.

  4. #4
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Ja szukałem kiedyś przejściówki CF>SD (kartę cf chciałem włożyć w slota sd) bo w szkole dostaliśmy databanka 40gb, ale miał tylko wejście SD. Znalazłem to, ale tylko na allegro i wtedy stało chyba po 140zł.

    Nic, czekamy na pierwszych testerów...

  5. #5
    Uzależniony Awatar blum
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    świętokrzyskie
    Wiek
    41
    Posty
    509

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adrianna Zobacz posta
    Taki adapter kosztuje około 70pln z wysyłką, ale czy sie to opłaca ze względu na to, że ceny kart SD ciagle spadaja, natomiast karty CF sa stosunkowo drogie.
    ze co? wg cyfrowe.pl (patrze tylko na SanDiska) CF Ex III 16GB kosztuje 373zł a SD Ex III 16GB kosztuje 498zł.

  6. #6
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Na mniejszych rozmiarach przewaga dla SD : skapiec.pl, 4gb, sandisk, CF i SD

    SDHC : 82.90
    SD : 99.00
    CF : 116.00

    EDIT : na 8'kach też :

    SDHC : 153.00
    CF : 179.00

    Co nie zmienia faktu, że jest to różnica 10-20% i ja osobiście jestem w stanie tą różnicę przemilczeć (przepłacić) za sam fakt wielkości i solidności CF (SD jakoś takie za małe i za cienkie, łatwo to zgubić lub popsuć )
    Ostatnio edytowane przez micles ; 08-04-2009 o 22:54

  7. #7
    Bywalec Awatar bierhoff
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Kraków
    Posty
    191

    Domyślnie

    Mam dwie przejściówki - SD>CF i MS>CF.
    Jak to działa?
    Tę drugą sprawdzałem z szybką kartą i w miarę to chodziło. Natomiast w pierwszej miałem dosyć wolną kartę i chodziło tak sobie.

    PS. Tyle że moim zdaniem ten cały DIGIC IV generalnie do demonów prędkości nie należy. Przeglądając zdjęcia np z karty Kingstone'a HS EP widoczny jest efekt wgrywania zdjęcia, podobnie zresztą jak zapętlenie listy zdjęć na karcie - trwa sobie trochę

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar Adrianna
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    26

    Domyślnie

    Jestem już testerkiem tej karty i powiem szczerze, że mając w domu dośc dużo kart SD, które były w telefonach, cyfrówkach czy mp3, kalkulowało mi się to.
    z adapterem nie ma żadnych problemów etc.
    I zmiany predkości też nie widzę.
    Chyba, że mam zbyt małodoświadczone oko.
    Zgrywanie czy zapisywanie zdjęć idzie szybko w zależności od rodzaju i predkości karty SD, adapter nam tylko zamienia piny.
    osobiscie jestem zadowolona
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    ...
    Co nie zmienia faktu, że jest to różnica 10-20% i ja osobiście jestem w stanie tą różnicę przemilczeć (przepłacić) za sam fakt wielkości i solidności CF (SD jakoś takie za małe i za cienkie, łatwo to zgubić lub popsuć )
    Jest cenowa przewaga kart SD, nie wiem jak to się ma na profesjonalnych aparatach z szybkością etc, natomiast na mojej 350d sprawuje się to pięknie.
    I mając 3 karty po 1 gb i 2 po 2gb dobrze mi z tym, gdyż uwazam, że na małej karcie mam zawsze mniejsze ryzyko kiedy może się coś z nią stać. I nie stracę wszystkich zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez Adrianna ; 11-04-2009 o 12:08 Powód: Automerged Doublepost
    CB galeria.KLIK.
    Się uczę.
    350D + GRIP + C28-80USM

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    40
    Posty
    373

    Domyślnie

    ja wiem że przejściówka CF- z wsadzonym do środka memory stick nie działa.
    Tata ma sony i właśnie taki zestaw.
    Próbowałem to wsadzić to Canona ale nie zadziałało.

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar Adrianna
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    26

    Domyślnie

    No u mnie działa wszystko...
    Bez problemu Sd do CF i bez problemu.
    CB galeria.KLIK.
    Się uczę.
    350D + GRIP + C28-80USM

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •