Właśnie.... ja w swoim poście zaznaczyłem, że laby w których ja byłem nie mają pojęcia co to profil ICC, a jeżeli mają to i tak to olewają. Więc jaki jest sens, żebym kalibrował swój monitor do ich niesprofilowanej maszyny. Znalazłem lab, który poważnie podchodzi do sprawy, w Krakowie www.fotograf.net.pl.
Forum to nie miejsce do obrażania, tylko do wymiany opinii.
Z doświadczenia życiowego (ale zabrzmiało) wiem że dyplom nie jest wyznacznikiem wiedzy. Często ludzie bez dyplomu więcej wiedzą od tych ludzi z dyplomem. [nie traktuj tej wypowiedzi personalnie]
No, ale z jakiegoś powodu spektrofotometry mają załączone oprogramowanie do generowania profili ICC i z jakiegoś powodu ludzie wydają od 1700 do kilkunastu tysięcy złotych, aby kupić to i żeby im to służyło m.in. do generowania profili.
Co do regulowania monitora poprzez jego składowe RGB, to jeszcze nigdy mi się nie udało tak dobrze skalibrować. Jeżeli Tobie się udało to ok, mi nigdy. Ja najpierw reguluje za pomocą RGB temperaturę barwową, a potem generuje profil, który przypisuję do monitora.