Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Wątek: [Andrus] nozna, reczna + inne

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Ścinawa, Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    269

    Domyślnie [Andrus] nozna, reczna + inne

    Witam

    zdjecia z meczu 1 ligi - Zaglebie Lubin vs. Stal Stalowa Wola
    prosze o ostra krytyke
    jesli chodzi o szumy... to przez iso1600/3200

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

    9.

  2. #2
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie

    Miales pecha.. Bo drugi plan do luftu jest totalnie..
    Duzy szum tez troche rozprasza. Ale niektore momenty fajne, tylko troszku pilkarzy pociąłeś
    Na świat spoglądam przez armatę...


  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Ścinawa, Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DonBolano Zobacz posta
    Miales pecha.. Bo drugi plan do luftu jest totalnie..
    stadion jest w budowie, 3 trybuny sa oddane do uzytku, 1 (z budynkiem klubowym) jest w budowie, lampy sa zamontowane na tych 3 trybunach i to wyjasnia dlaczego nie siedzie przy drugim rogu przebolec trzeba to pol roku...

    Cytat Zamieszczone przez DonBolano Zobacz posta
    tylko troszku pilkarzy pociąłeś
    urok stalki (jesli chodzilo o 5)... a ze moment mi sie bardzo podobal to dalem ;] 5 miesiecy przerwy od noznej tez robi swoje

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Ścinawa, Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    269

  5. #5

    Domyślnie

    druga seria znacznie lepsza. co to za szklo?

  6. #6
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie

    Bramkarz z wąsem wymiata
    Na świat spoglądam przez armatę...


  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Ścinawa, Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krystian123 Zobacz posta
    druga seria znacznie lepsza. co to za szklo?
    wszystko 300 f4 is

    Cytat Zamieszczone przez DonBolano Zobacz posta
    Bramkarz z wąsem wymiata
    przy tej akcji NIBY ten zawodnik nadepnal na rekawice bramkarzowi (niby, bo na kilkunastu zdjeciach z tego zajscia na zadnym tego nie widze ). BR wstal i z calej sily odepchnal przeciwnika i za to kartka.... zolta

    oczywiscie musialem zawalic i tego nie uchwycic :]

  8. #8
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie

    Jak ostra krytyka to ostra krytyka. Każdy ma swoją koncepcję, więc przedstawię moją subiektywną ocenę. Najważniejsze, żeby tobie się zdjęcia podobały.

    Jak dla mnie zdjęcia nierówne, niby bardzo dobre ujęcia ale... Większość możnaby ciaśniej wykadrować bo za dużo przestrzeni dookoła zawodników, część zawodników z kolei ma podobcinane nogi, ręce, a to nie wygląda dobrze.

    Oto co ja bym poprawił:

    1. Ciaśniej kadr (za dużo z góry i dołu).

    2. Jak wyżej (góra i dół).

    3. Jak wyżej (nieco z góry, nieco z lewej , więcej z prawej).

    4. Jak wyżej (chyba, że flaga "Leśne" miała być na zdjęciu)

    5. Za dużo wolnego miejsca z prawej.

    6. Ciaśniejszy kadr, ale tak aby piłka była w kadrze.

    7. Obrócenie 1 stopień w lewo. Ziemia jest krzywa. Trochę za dużo z góry.

    8. Wyprostować 0,5 stopnia w prawo. Ciaśniej kadr, ale tak aby napis "Lubin" się w nim znalazł.

    9. 0,5 stopnia w prawo. Ciaśniej kadr.

    10. 0,5 stopnia w prawo. Pędzlem "Rozjaśnienie" w PS rozjaśniłbym twarz (na lewym pasku czarna lupa, tryb półcienie, ekspozycja 10 %), konretnie cienie na twarzy.

    11. 0,5 stopnia w prawo.

    12. Nic bym nie zrobił. Dla mnie jedyne przeciętne zdjęcie z przedstawionych. Co najwyżej przydałoby się usunięcie wolnej przestrzeni na dole.

    13. Za dużo wolnej przestrzeni u góry.

    14. Zrobiłbym w dwóch wersjach. Raz wykadrowałbym ciaśniej, tak aby było więcej piłkarza z piłką. Ci obcięci z lewej są zbędni. Na drugim kadrze przedstawiłbym całość akcji, czyli wszystkich uczestników. Jeżeli to wynikowy obraz z puszki to niestety pola manewru nie ma, więc tylko ciaśniejszy kadr.

    15. Super, choć klasyczne ujęcie. Może trochę ciaśniej.

    16. Ciaśniej kadr, za dużo u góry. Lekkie rozjaśnienie cienia na twarzy piłkarza.

    17. Ciaśniej, za dużo u góry i na dole.

    18. 0,5 stopnia w prawo, słupek krzywo. A tak samo zdjęcie super.

    Pierwszą serię robiłeś siedząc na krzesełku. I słusznie, zdjęcia z krzesełka lepiej wyglądają, jest inna perspektywa. To samo przydałoby się w drugiej serii. Mi to samo kilka miesięcy temu doradził kieplinek i "siądnięcie" na krzesełku było znakomitym pomysłem.

    Obcinka piłkarzy? Zdjęcie numer 5, wystarczyło dygnąc obiektywem w lewo i masz całą akcję bez obcinek. To samo 13, ruch obiektywem w dół i masz całego piłkarza. Niestety to sport dość szybki i łatwo mówić że wystarczy ruch obiektywem żeby nie obciąć, trudniej wykonać. Dlatego ja sam nigdy nie przesiądę się na stałki, wolę zoomy. W takiej sytuacji po prostu trochę odjadę. Obecnie mam 70-200 f/2.8, planuję do tego telekonwerter 1,4x lub 2x bo czasami braknie mm.

    Zdecydowanie mają potencjał, tylko przydałaby się obróbka na komputerze. Głównie kadrowanie bo to wszystko wygląda jakby było wrzucone na szybko bez obróbki.

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Ścinawa, Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    Większość możnaby ciaśniej wykadrować bo za dużo przestrzeni dookoła zawodników, część zawodników z kolei ma podobcinane nogi, ręce, a to nie wygląda dobrze.
    masz racje, teraz jak patrze na te zdjecia to czasami za szeroko kadrowalem (czesto juz w pc cropowalem)

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    1. Ciaśniej kadr (za dużo z góry i dołu).
    zgadzam sie

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    2. Jak wyżej (góra i dół).
    mam takie przyzwyczajenie, ze wszystkie zdjecia maja u mnie proporcje bokow 3:2, a biorac taka poprawke to juz niz nie mozna obciac

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    3. Jak wyżej (nieco z góry, nieco z lewej , więcej z prawej).
    aparat mialem poziomo, wiec rowniez ciezko cos zrobic

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    4. Jak wyżej (chyba, że flaga "Leśne" miała być na zdjęciu)
    znowu 3:2

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    5. Za dużo wolnego miejsca z prawej.
    tutaj fakt, ze zawalilem i obcialem zawodnika

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    6. Ciaśniejszy kadr, ale tak aby piłka była w kadrze.
    to zdjecie jak patrze teraz to wyrzucilbym

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    7. Obrócenie 1 stopień w lewo. Ziemia jest krzywa. Trochę za dużo z góry.
    fakt;]

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    8. Wyprostować 0,5 stopnia w prawo. Ciaśniej kadr, ale tak aby napis "Lubin" się w nim znalazł.
    fakt, troche z gory jeszcze moglem

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    9. 0,5 stopnia w prawo. Ciaśniej kadr.
    tutaj chcialem zlapac koniecznie 2 rozgrzewajacych sie zawodnikow Zaglebia, ktorzy az uklekneli po zmarnowanej setce

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    10. 0,5 stopnia w prawo. Pędzlem "Rozjaśnienie" w PS rozjaśniłbym twarz (na lewym pasku czarna lupa, tryb półcienie, ekspozycja 10 %), konretnie cienie na twarzy.
    no w tym juz jednak trzeba

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    11. 0,5 stopnia w prawo.
    nie zauwazylbym

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    12. Nic bym nie zrobił. Dla mnie jedyne przeciętne zdjęcie z przedstawionych. Co najwyżej przydałoby się usunięcie wolnej przestrzeni na dole.
    czyli usunac najlepiej zastanawialem sie nad tym

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    13. Za dużo wolnej przestrzeni u góry.
    3:2 nie cropowane

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    14. Zrobiłbym w dwóch wersjach. Raz wykadrowałbym ciaśniej, tak aby było więcej piłkarza z piłką. Ci obcięci z lewej są zbędni. Na drugim kadrze przedstawiłbym całość akcji, czyli wszystkich uczestników. Jeżeli to wynikowy obraz z puszki to niestety pola manewru nie ma, więc tylko ciaśniejszy kadr.
    tutaj wlasnie male pole manewru, jedynie troche z prawej i z gory jest obciete

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    15. Super, choć klasyczne ujęcie. Może trochę ciaśniej.
    ja bym zostawil

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    16. Ciaśniej kadr, za dużo u góry. Lekkie rozjaśnienie cienia na twarzy piłkarza.
    znowu 3:2 i nie bylo cropowane - szybkie podanie po ziemi ze skrzydla bylo i dlatego ucialem zawodnika...

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    17. Ciaśniej, za dużo u góry i na dole.
    tutaj mozna wlasnie pokombinowac

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    18. 0,5 stopnia w prawo, słupek krzywo. A tak samo zdjęcie super.
    ok, tutaj razi to wlasnie przez slupek

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    Pierwszą serię robiłeś siedząc na krzesełku. I słusznie, zdjęcia z krzesełka lepiej wyglądają, jest inna perspektywa. To samo przydałoby się w drugiej serii. Mi to samo kilka miesięcy temu doradził kieplinek i "siądnięcie" na krzesełku było znakomitym pomysłem.
    ja zawsze siedze na krzeselku w 2 serii specjalnie go nie wzialem, bo chcialem zobaczyc czy dalej widac roznice przy takiej ogniskowej - wniosek widac tutaj akurat jeszcze dochodzi to, ze stalem wyzej o okolo 20-30cm w stosunku do murawy

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    Obcinka piłkarzy? Zdjęcie numer 5, wystarczyło dygnąc obiektywem w lewo i masz całą akcję bez obcinek. To samo 13, ruch obiektywem w dół i masz całego piłkarza. Niestety to sport dość szybki i łatwo mówić że wystarczy ruch obiektywem żeby nie obciąć, trudniej wykonać.
    5 byla spowodowana tym, ze fotografowalem kogos innego wczesniej i katem oka dostrzeglem wslizg, spoznilem sie co widac
    13 - zrobilem ruch w dol wczesniej naciskajac juz przycisk, nastepna klatka juz nie byla ucieta, ale znowu zawodnik nie trafil w pilke co malo ciekawie wygladalo

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    Dlatego ja sam nigdy nie przesiądę się na stałki, wolę zoomy. W takiej sytuacji po prostu trochę odjadę. Obecnie mam 70-200 f/2.8, planuję do tego telekonwerter 1,4x lub 2x bo czasami braknie mm.
    ja dokladnie na odwrot, w noznej wole stalke, 70-200 ostatnio nawet czasami zostawiam w domu

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    Zdecydowanie mają potencjał, tylko przydałaby się obróbka na komputerze. Głównie kadrowanie bo to wszystko wygląda jakby było wrzucone na szybko bez obróbki.
    ok, poprawie cropowanie
    a jesli chodzi o zdjecia to one prosto z puszki sa :>, jedynie cropowane i po zmniejszeniu lekko podostrzone


    Dzieki za takie rozpisanie sie

  10. #10
    Początki nałogu Awatar kuzi4
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Chrzanów
    Wiek
    47
    Posty
    411

    Domyślnie

    11 fajne - ten but to bardziej do golfa lub sędziego się nadaje . Bramkarz wymiata.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •