Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53

Wątek: 20D i Sigma 70-200 f/2.8 EX APO DG HSM

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    no to trochę bez sensu , przecież pokazał, że na MF jest lepiej niż dobrze więc ewidentnie jest to sprawa body i AF. Praktyka pokazuje, że aparaty nie ostrzą dokładnie tak samo z różnymi szkłami - może niektórzy pamiętają moje potyczki z tamronem ze stopki? Miałem identyczny problem i pomogła (choć nie w 100%) zmiana przycisku AF na "*". (Swoją drogą jest to lepsze rozwiązanie IMHO :cool: )
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Tylko jedna drobna kwestia - zdjęcie z AF nie jest ostre nigdzie. IMHO jest poruszone a nie źle wyostrzone...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Krzychu, to jest crop 100%.

    Poza tym to nie mówimy tutaj o FF/BF tylko o innej wadzie AF - braku łapania fokusa w ogóle, mimo potwierdzenia w wizjerze. Miałem to samo z Tamronem ze stopki.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    41

    Domyślnie

    Semtex, Krzychu - jeżeli na 10 prób z MF jest 10 ostrych zdjęć i w tych samych warunkach i przy tych samych ustawieniach czasu i przysłony z AF na 10 zdjęć jedno jest ostre to raczej nie możemy tutaj mówić o poruszeniu. Z tego też samego powodu wykluczam wade szkla (bo szkło raczej nie psuje się na 10 zdjęć żeby potem się nagle na jedno naprawić - no przynajmniej mi ciężko sobie wyobrazić taki przypadek). Na razie miejsca zakupu nie będę podawał póki nie wyjaśnie sprawy do końca (nie ma co siać paniki i robić jakiejś antyreklamy). Sprzęt było kupowany jako nowy (a jak z tym nowym jest to też różnie bywa - sam tutaj na forum czytałem na ten temat).

    Kubaman chyba ma racje. Raz czy dwa na 10 zdjęć mi dobrze wyostrzy (a przynajmniej tak żeby mi odpowiadalo). Jutro przy dobrym świetle sprawdze jaki będzie efekt zastosowania "*".

  5. #15
    Początki nałogu Awatar Semtex
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    52
    Posty
    347

    Domyślnie

    Ja nie mówiłem o poruszeniu tylko o sprawdzeniu z innym body - może po prostu szkło tzn. ten egzemplarz jest walnięty - potestuj i daj znać
    5d + L plecak

  6. #16
    Początki nałogu Awatar jadeit
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    466

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Semtex
    PS czy to nowe szkło i gdzie je kupiłeś ??? pytam bo na allegro krążą ostatnio skopane sigmy
    a możesz coś bliżej napisać ? które to aukcje, jak skopane, kogo unikać ?
    sam miałem nieprzyjemnosć kupic skopaną, opisywałem to tu na forum i dałem
    ze dwie fotki pokazujące 'uszkodzenie'

    obiektyw udało mi sie oddać ale na allegro powrócił ten sam egzemplarz jeszcze dwukrotnie czyli razem 3 razy, ciekawe który nieszczęsnik go teraz posiada ew. próbuje sie pozbyć

    pozdrawiam
    un point c'est toi
    fotki są tu: http://www.asfalt.net.pl/main.aspx?page=3&uid=10

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    41

    Domyślnie

    Trochę nowych informacji jakby kogoś interesował wątek.

    Poniżej dwa jpg'i prosto z aparatu, więc dla chętnych dostępne EXIF'y.

    Dwa identyczne zdjęcia, na tych samych ustawieniach (ostrość łapana na znak):
    http://www.pogon.v.pl/Inne/chase/IMG_1785.JPG
    http://www.pogon.v.pl/Inne/chase/IMG_1786.JPG
    Jakieś sugestie?

    I teraz kolejna ciekawostka. Na "One shot" wychodzi takie coś jak zaprezentowałem powyżej (czyli około 30% zdjęć dobrych, 70% nieostrych). Natomiast na "AI Servo" wszystko ostre.

    Testy na FF/BF wykonałem (choć nie jestem ich entuzjastą) i specjalnie nic godnego uwagi nie stwierdziłem.

    I jeszcze jedna uwaga. Na tych przykładach powyżej obiekt fotografowany znajduje się kilkaset metrów od aparatu. Natomiast gdy robiłem testy fotografując obiekty z kilku metrów w zasadzie większych uwag co do ostrości nie miałem.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    chase,
    no odpowiedź taka sama jak poprzednio - pierwsze jest OK, a drugi nie. Nic tylko masz walnięte body i tyle. Swoją drogą zastanawiam się, po co ostrzyć na małym obiekcie odległym o kilkaset metrów? I w dodatku przy F2.8 Nie żebym się czepiał, ale dla mnie taka metoda sprawdzania szkła nie jest dobra, bo już sam AF przy takich warunkach ma 30-50% ryzyko złego ustawienia. Jeśli twierdzisz, że na krótszych dystansach działa OK, to to może być właśnie rozwiązanie zagadki.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  9. #19
    Uzależniony Awatar asterix
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Londek.. UK
    Wiek
    45
    Posty
    793

    Domyślnie

    u mnie dokladnie to samo.. http://www.daminet.pl/~xsrx/autofocus.jpg http://www.daminet.pl/~xsrx/manual.jpg i na obiektach w do ~20m all ok..
    Mnie tylko zastanawia.. dlaczego af glupieje ?
    Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.

  10. #20
    Uzależniony Awatar asterix
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Londek.. UK
    Wiek
    45
    Posty
    793

    Domyślnie

    sprawdzilem na drugim 350d identyczne objawy..
    Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •