Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 101

Wątek: [krystian123] początki portretowania

  1. #21
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Rób zdjęcia i staraj się je kadrować tak, by przyciągały wzrok i się po prostu podobały, bez zbędnego wnikania w szczegółwoe punkciki instrukcji "jak zrobić zdjęcie" .
    Skupiasz się za bardzo na technicznym wykonaniu zdjęcia i jakieś dziwne wymówki wymyślasz, zamiast skupić się na przekazie zdjęcia.

    Choćbyś i idealnie co do ułamka milimetra poustawiał wszystko w mocnych punktach to może "tego czegoś" zdjęciu zabraknąć.
    Tak więc... jeśli uważasz lepiej od osób oceniających że to zdjęcie jest OK... to po co je wystawiasz do krytyki? Skoro kilka (naście/dziesiąt) osób je ogląda i masz kilka głosów że coś jest nie OK... to warto się nad tym zastanowić, ale nie od strony "ile mm od linii/punktów mocnych mogą być oczy" . Raczej szersze spojrzenie na problem bym sugerował - to zdjęcie, tak skadrowane, po prostu nie przykuwa uwagi a wręcz wydaje się banalne, centralne, źle wypełnione. Coś z tym możesz zrobić, tylko czy chcesz? Czy wolisz się teoriami i wykresami zasłaniać?

    Rób po prostu zdjęcia i nie traktuj każdego swojego zdjęcia jako arcydzieła, którego nikt nie powinien krytykować, ani nie traktuj książek jako wyroczni.

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    Skoro kilka (naście/dziesiąt) osób je ogląda i masz kilka głosów że coś jest nie OK... to warto się nad tym zastanowić, ale nie od strony "ile mm od linii/punktów mocnych mogą być oczy" .
    Krystian ta teorią by się nie zasłaniał, gdyby te komentarze były inne. Dla przykładu, wspomniana Alto nie napisała "zdjęcie mi się nie podoba bo coś tam, coś tam.." tylko "kadrowanie jest złe, przez co kompozycja jest do bani." Jako jedyny dowód na potwierdzenie tej tezy sypnęła czysto-książkową teorią mówiącą o mocnych punktach, jak się okazało, że nie ma racji, zgrabnie się wycofała mówiąc, że teoria nie zawsze się sprawdza..:-) Ja rozumiem rozmowę o gustach i niezgodę z czyims zdaniem, ale nie wytykanie elementarnych błędów, które wg teorii błędem nie są;-)
    IMHO Krystian słusznie się czepia, bo ja bym pewnie zachował się podobnie na jego miejscu.
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  3. #23

    Domyślnie

    dzieki Slider jest dokladnie tak jak mowisz.
    nie mam do nikogo pretensji, ze mu sie zdjecie nie podoba i nie zaslaniam sie zadnymi zasadami, a juz na pewno nie twierdze, ze moje zdjecia sa arcydzielami. poprostu na potwierdzenie moich bledow przytoczono mocne punkty, ktore wnioskuje, ze sie nie sprawdzily, dlatego o nich pisze.
    Ostatnio edytowane przez krystian123 ; 17-03-2009 o 18:34

  4. #24
    Coś już napisał Awatar altowiolistka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Warszawa/Kraków
    Wiek
    33
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slider Zobacz posta
    Dla przykładu, wspomniana Alto nie napisała "zdjęcie mi się nie podoba bo coś tam, coś tam.." tylko "kadrowanie jest złe, przez co kompozycja jest do bani." Jako jedyny dowód na potwierdzenie tej tezy sypnęła czysto-książkową teorią mówiącą o mocnych punktach, jak się okazało, że nie ma racji, zgrabnie się wycofała mówiąc, że teoria nie zawsze się sprawdza..:-)
    oj oj, chyba kolega troche nad interpretuje moje sformulowanie ze "witac teoria nie wystarcza".
    to nie jest wycofanie ze stwierdzenia ze krystian123 zastosowal zasade mocnych punktów, ale zrobił to zle. mozesz przeczytac mase ksiazek, artykułów i teoretycznie wiedziec wszytsko, ale jak nie przelozysz tego na praktyke to wyjdzie gniot.
    przykre, ale prawdziwe.

  5. #25
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez altowiolistka Zobacz posta
    mozesz przeczytac mase ksiazek, artykułów i teoretycznie wiedziec wszytsko, ale jak nie przelozysz tego na praktyke to wyjdzie gniot.
    przykre, ale prawdziwe.
    To mniej więcej podsumowuje i mój powyższy wywód .

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez altowiolistka Zobacz posta
    to nie jest wycofanie ze stwierdzenia ze krystian123 zastosowal zasade mocnych punktów, ale zrobił to zle. (..) ale jak nie przelozysz tego na praktyke to wyjdzie gniot.
    Hmm.. Czy mi się wydaje, czy przed chwilą właśnie sobie udowodniliśmy, że zrobił to dobrze..?:-) Zastosował wiedzę teoretyczną i wykorzystał ją w praktyce, z tym, że nie spełniło to zamierzonego efektu i pomimo "poprawności" zdjęcie nie ma "tego czegoś" co przyciągałoby uwagę:-) Zapewne to chciałaś powiedzieć, ale żeby nie uchodzić za osobę, która uwagi bierze wyssane z palca, przyczepiłaś się do kompozycji:-) z mojej strony EOT
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez altowiolistka Zobacz posta
    krystian123 zastosowal zasade mocnych punktów, ale zrobił to zle.
    znow piszesz swoja kwestie, ktora do niczego mnie nie zaprowadzi. to tak jakby kopernik napisal teorie heliocentryczna i nie poparl jej wynikami obserwacji.

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    A poparł? Napisałeś, że sesja była spontaniczna. Masz tylko dwa zdjęcia?
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  9. #29
    Coś już napisał Awatar altowiolistka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Warszawa/Kraków
    Wiek
    33
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    To mniej więcej podsumowuje i mój powyższy wywód .
    wiem... ale oni i tak nie zrozumieją.
    żenujące.
    bez odbioru.

  10. #30

    Domyślnie

    Sergiusz- "Jego najważniejszym dziełem jest De revolutionibus orbium coelestium – O obrotach sfer niebieskich (pracował nad nim w latach 1515-1530, ale ukazało się dopiero w 1543 roku w Norymberdze napisane w języku łacińskim)[3], w którym opisał heliocentryczną wizję wszechświata w sposób wystarczająco szczegółowy, by mogła stać się naukowo użyteczna." -wikipedia
    twierdzenie, ze cos jest zle, bo tak, dla mnie uzyteczne nie jest
    popatrze co jeszcze sie nadaje do pokazania i wrzuce pozniej, albo jeszcze pocwicze zastanowie sie

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •