Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 151

Wątek: Focenie koncertu bez lampy - Help !

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar thorin
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Silesia
    Wiek
    38
    Posty
    1 990

    Question Focenie koncertu bez lampy - Help !

    Spadlo to na moje barki troche nieoczekiwanie, dostaje przepustke za scene na koncert, mam sprzet jak w stopce, niestety brak Speedlite-a nasuwaja sie wam na mysl jakies porady, oprocz ISO 1600 ? Zaslanianie lampy reka ? kierwoanie nia jakos smiesznie zeby cieni nie bylo ?
    przebłysk geniuszu japońskich inżynierów posiadam, człowieku, dziewiętnastoletni Canon...
    pozor, teď vyletí ptáček, usměj se hezky a řekni sýr.

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    33
    Posty
    574

    Domyślnie

    stalka 1.8
    350D

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar thorin
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Silesia
    Wiek
    38
    Posty
    1 990

    Domyślnie

    heheh do jutra raczej nie dam rady go kupic, jeszcze mam dlugi za tamrona, koncert zaczyna sie o 20, wiec jeszcze jakies swiatlo bedzie
    przebłysk geniuszu japońskich inżynierów posiadam, człowieku, dziewiętnastoletni Canon...
    pozor, teď vyletí ptáček, usměj se hezky a řekni sýr.

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    fafa
    Posty
    755

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thorin
    Spadlo to na moje barki troche nieoczekiwanie, dostaje przepustke za scene na koncert, mam sprzet jak w stopce, niestety brak Speedlite-a nasuwaja sie wam na mysl jakies porady, oprocz ISO 1600 ? Zaslanianie lampy reka ? kierwoanie nia jakos smiesznie zeby cieni nie bylo ?
    nic nie piszesz jakie warunki (obiekt zamknięty, plener - jaka godzina). swoim tamronem możesz zejść do f2.8 i dla ISO800 będzie nawet przyzwoicie.

    EDIT: ja foce stałkami (co zresztą widać w podpisie), ale to zależy od koncepcji tego co chcesz zdjęciem pokazać - ja preferuję portret i ekspresję muzyka. dzisiaj focę 135L/ISO800. ;-) no może ze dwa-trzy pstryki 17-40L zrobię.
    Ostatnio edytowane przez bebop ; 23-07-2005 o 15:49
    gra i buczy bebop

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar thorin
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Silesia
    Wiek
    38
    Posty
    1 990

    Domyślnie

    no tak, gdzie moja glowa, obiekt otwarty, poczatek godzina 20.. jutro czyli rozumiem ze bez lampy tez sie da przezyc? Tamrona mam dopiero od wczoraj a praca nie pozwalala mi na jego testowanie wczesniej, wiec sadze ze bedzie to proba ogniowa, dzieki za odzew pozdawiam,
    P.S. rozumiem ze kawalek Twojego portfolio powstal wlasnie poprzez zastosowanie tej techniki?
    przebłysk geniuszu japońskich inżynierów posiadam, człowieku, dziewiętnastoletni Canon...
    pozor, teď vyletí ptáček, usměj se hezky a řekni sýr.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Polaco
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    1 135

    Domyślnie

    Nie masz co sie bac tego ISO 1600, jak pozniej odszumisz jakims Neat Image bedzie bardzo porzadnie...

    Kolejna sprawa, moze jaki monopod zastosujesz ? Na pewno pomoze...
    Canon 20D + kit, Tamron 28-75 F/2.8, Canon 70-200 F/4, w planach cala reszta
    Troche moich knotow

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar thorin
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Silesia
    Wiek
    38
    Posty
    1 990

    Domyślnie

    hmm neat image, ok dzieki za rade, ale wselki sprzet odpada bo mam jak juz pisalem dlugi za tamrona a pozyczyc sp[rzetu nie mam od kogo...
    przebłysk geniuszu japońskich inżynierów posiadam, człowieku, dziewiętnastoletni Canon...
    pozor, teď vyletí ptáček, usměj se hezky a řekni sýr.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Polaco
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    1 135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thorin
    hmm neat image, ok dzieki za rade, ale wselki sprzet odpada bo mam jak juz pisalem dlugi za tamrona a pozyczyc sp[rzetu nie mam od kogo...
    A masz statyw ?? chociaz jakis badziewny. Jak masz to: wyciagnij nogi, gumka zlacz je razem tak zeby wygladalo bardziej jak monopod niz jak statyw, no i juz masz. Od razu mowie ze pomysl nie jest moj, ale autorowi (on wie ze o niego chodzi bo na pewno czyta) bardzo dziekuje bo juz sie nie raz ten patent przydal i uratowal mi 4 litery. Jak nie masz statywu to moze kij o miotly ?? 8) ;-)
    Canon 20D + kit, Tamron 28-75 F/2.8, Canon 70-200 F/4, w planach cala reszta
    Troche moich knotow

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar thorin
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Silesia
    Wiek
    38
    Posty
    1 990

    Domyślnie

    no nie no mam jakiegos tam velbona, choc pomysl traci troche japonskimi turytami ktorzy trzymaja statyw 20 cm nad ziemia niewiadomo po co to postaram sie jakos i do tej rady ustosunkowac, dzieki wielkie za pomoc
    przebłysk geniuszu japońskich inżynierów posiadam, człowieku, dziewiętnastoletni Canon...
    pozor, teď vyletí ptáček, usměj se hezky a řekni sýr.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Polaco
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    1 135

    Domyślnie

    No wiesz, dla mnie takie rozwiazanie jest bardzo praktyczne, moze i wyglada to smiesznie, ale przeciez nie bedziesz pokazywac filmu pt. "jak powstalo moje zdjecie" tylko same zdjecia. Druga sprawa, jak bedziesz na granicy czasu jaki mozesz utrzymac z reki to takie cos sie bardzo przyda bo wzrosnie odsetek ostrych zdjec.
    Canon 20D + kit, Tamron 28-75 F/2.8, Canon 70-200 F/4, w planach cala reszta
    Troche moich knotow

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •