Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Ustawienia C.fn w 50D

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Dobczyce, Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    317

    Domyślnie Ustawienia C.fn w 50D

    Mam pytanie.

    Czy ktoś wprowadzał z was swoje ustawienia C.fn w 50D które spodowały polepszenie działania tego body, obróbki zdjęć, jakości zdjęc itp.

    Jeżeli tak to jakie funkcje włączył a jakie wyłączył.

    Będa wdzięczny za sugestie.

    Ja posiadam takie ustawienia (pewno wiekszość ustawień standard:
    C.Fn I
    1 -> 0
    2 -> 0
    3 -> 1
    4 -> 0
    5 -> 0
    6 -> 1
    7 -> 0

    C.Fn II
    1 -> 1
    2 -> 0
    3 -> 0
    4 -> 0

    C. Fn III
    1 -> 0
    2 -> 0
    3 -> 0
    4 -> 0
    5 -> 0
    6 -> 0
    7 -> 0

    C. Fn IV
    1 -> 0
    2 -> 0
    3 -> 0
    4 -> 0
    5 -> 0
    6 -> 0
    7 -> 0

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    189

    Domyślnie

    Oczywiście, że tak ale to jest tak indywidualne, że jednemu jest wygodniej zmieniać np ustawienie ISO co 1/3EV a innemu co 1EV. :-D
    pozdrawiam Krzysiek

  3. #3
    Coś już napisał Awatar sitek
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    92

    Domyślnie

    Jak ktoś Ci napisze jak ma ustawione to już nie będą nastawy indywidualne (czyt.Twoje);-)
    Nieważne jaki masz sprzęt, tylko czy potrafisz go właściwie wykorzystać!
    www.fotografialodz.com

  4. #4
    Początki nałogu Awatar sirlukas
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Caversham
    Posty
    301

    Domyślnie

    Czy ktoś ustawił sobie listę ulubionych kanałów w dekoderze cyfrowym? Jeśli tak, to podajcie zrobię sobie taką samą
    "Imagination is more important than knowledge." - szkoda, że brak mi tego pierwszego ...
    ... mój zestaw...

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Dobczyce, Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    317

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sitek Zobacz posta
    Jak ktoś Ci napisze jak ma ustawione to już nie będą nastawy indywidualne (czyt.Twoje);-)
    Nie ważne żeby były moje - ważne żeby były sprawdzone i stwierdzone że ułatwiają.

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Dobczyce, Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    317

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sirlukas Zobacz posta
    Czy ktoś ustawił sobie listę ulubionych kanałów w dekoderze cyfrowym? Jeśli tak, to podajcie zrobię sobie taką samą
    Lukasz. Nie wiem jak ty ale ja siedze w temacie SAT. I powiem ci ze bardzo często, listy kanałów były robione przez pasionatów które pozniej zostały zamieszczone np na Lakim. Kto chciał to pobierał i za pomoca odpowiednich programów wczytywał do dekodera (Ferguston, Philips itp)

    Reasumując.
    Jeżeli ty nie chcesz (a napewno nie chcesz bo masz 40D) to nie zawracaj gitary

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adi760303 Zobacz posta
    Nie ważne żeby były moje - ważne żeby były sprawdzone i stwierdzone że ułatwiają.
    Każdemu ułatwia co innego. Jeden lubi mieć blokadę ekspozycji pod kciukiem, a inny w spuście migawki. Wszystkie funkcje zostały wymyślone właśnie po to, żeby ułatwiały. Nie ma gotowych 'ustawień' funkcji indywidualnych, bo dla każdego inne ustawienie jest wygodniejsze. Wątek moim zdaniem bez sensu.

    @Edit: Chyba, że faktycznie w 50D są takie funkcje, które niewątpliwie wyłączone powodują gorsze działanie body... w co mi się wierzyć nie chce.

  8. #8
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Jeżeli liczysz że po zmianie ustawień c.fn zacznie robić lepsze zdjęcia i to w dodatku sam z siebie muszę Cię rozczarować...
    C.fn służą optymalizacji obsługi, adekwatnie do upodobań i potrzeb użytkownika. Jeśli się tego nie rozumie najlepiej nie ruszać ich wcale, bo konsekwencją będzie kolejny wątek na tym forum, zaczynający się od słów "Ratujcie, nie wiem co robić, mój aparat przestał robić zdjęcia".
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  9. #9
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak napisał MacGyver.

    Trochę o tym jak sobie ułatwić życie jest tu: http://www.usa.canon.com/uploadedima...ings_Final.pdf - Co prawda dotyczy to jedynek ale to w sumie jest bardzo podobne.

    EDIT: Link coś nie działa. Wpisz w google: "Tailoring the camera for different situations Canon" i pierwszy link jest do tego opracowania.
    Ostatnio edytowane przez Janusz Body ; 07-03-2009 o 18:27

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Ustawienia C.fn w 50D

    Witam kolegów
    Troszkę odświeżę temat.
    Czy szanowni koledzy mogą się podzielić wiedzą, w jaki sposób ustawić opcje w C.Fn w 50D aby otrzymać najlepszą jakość zdjęć ?
    Głownie chodzi mi tu o ustawienia C.FnII: Obraz, aby wycisnąć z body, jak najwięcej.

    Pozdrawiam.
    J.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •