Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Osłona LCD

  1. #1

    Domyślnie Osłona LCD

    Chciałam się poradzić przed zakupem osłony LCD... co myślicie o tej

    http://www.allegro.pl/item553277674_...hartowane.html

    Czym się kierować przy wyborze osłony, czy wogóle to jest warte zachodu?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Nie jest... To mniej więcej tak jak pilota od telewizora w folii trzymać...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kielce
    Posty
    17

    Domyślnie

    Jest kilka wątków na forum na ten temat, ja nakleiłem dopiero gdy pojawiła się mała ryska na LCD i żałuję że nie zrobiłem tego po zakupie aparatu, teraz już się nie przejmuję że coś mu się stanie bo nawet jak się porysuje ta osłona to zawsze można ją wymienić. IMO nie pogarsza ani nie polepsza funkcjonalności wyświetlacza, podejrzewam że gdybyś kupił aparat z już naklejoną osłoną to mógłbyś jej w ogóle nie zauważyć.
    EOS 450D | Canon EF 50 1.8 | Hama Star 05 | Lowepro 2

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamifoto Zobacz posta
    Czym się kierować przy wyborze osłony, czy wogóle to jest warte zachodu?
    Cóż.. napewno lepsze to to od folii.. ja mam i sobie chwalę.. Trzeba tylko uważać przy montażu, żeby ani na spodniej części osłony ani na LCD nie było żadnego syfu, bo jak Ci się tam jakiś włos zapodzieje, to bedzie równoznaczny z rysą.. do tego za pierwszym razem musi być prosto przyklejone, nie ma miejsca na poprawki:wink:

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu Zobacz posta
    Nie jest... To mniej więcej tak jak pilota od telewizora w folii trzymać...
    No tak, co za porównanie.. masz tą osłonę, że Ci tak przeszkadza?
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slider Zobacz posta
    No tak, co za porównanie.. masz tą osłonę, że Ci tak przeszkadza?
    Trafione Jakbym miał to bym takich porównań raczej nie przywoływał... Niespecjalnie po prostu widzę dla niej jakiekolwiek zastosowanie - próba chronienia jakiejś szybki (która z kolei chroni LCD) jest dla mnie raczej śmieszna... Ale rozumiem że dla niektórych aparat to przedmiot kultu
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  6. #6
    Pabloq
    Guest

    Domyślnie

    Ale przy sprzedaży aparatu lepiej chyba mieć nieporysowany niż porysowany prawda ?

  7. #7
    Początki nałogu Awatar fotokor1
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    373

    Domyślnie

    mam tego typu osłonę i sobie chwalę, nie ważne czy aparat jest przedmiotem kultu czy nie, jeśli coś posiadam to dbam o to i już, ta częśc body jest chyba najbardziej narażona na rysy otarcia itp.
    pozdrawiam
    Dobre body, palnik oraz szkiełka: Canon EF 50/1,8 II, Canon EF 100 f/2.8 Macro USM, Canon EF 70-200/4 L, Canon 35 1.4 L, canon 17-40/4L, canon fish eye, 24-105/4L, Bilora 1122 i inne drobiazgi

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu Zobacz posta
    próba chronienia jakiejś szybki (która z kolei chroni LCD) jest dla mnie raczej śmieszna...
    No właśnie nie..:-) bo szybka chroniąca LCD jest niewymienna i jak ją porysujesz to koniec, natomiast jak porysujesz szybkę, chroniącą szybkę, chroniącą LCD (co w przypadku szkła hartowanego wcale nie jest takie proste), to ją wyrzucasz i kupujesz nową. Btw za dość śmieszne pieniądze.. Tak więc porównanie jej do folii ochraniającej pilot do telewizora nie jest najszczęśliwszy, no chyba, że masz pilot z wyświetlaczem..:-)

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Slider ; 22-02-2009 o 21:03
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  9. #9

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Najfajniejsze sa szybki ze szkła hartowanego 0,5mm, z warstwami przeciwodblaskowymi .Np, firmy GGS.Ma sześć warstw i klej na krawędziach.Zdejmujemy folię i na czysty ekranik dociskamy.Nie,nie jest tak że nie mozna poprawić,ja sześć razy odrywalem .[Trzeba uważać na pyłki jak przy czyszczeniu matrycy.] Czy warto? IMHO tak.Tam gdzie fotograf ma przód jest duużo rysików np:suwaki błyskawiczne ,guziki,klamerki itp.Do tego "pomoc" otoczenia fotografa.W serwisie np.Po zdjęciu [3sek] szybka nie zostawia śladów,kosztuje niewiele,a rysa na LCD oglądana po kazdym pstryknieciu cokolwiek drażni :smile:

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •