Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Błysk lampą podczas 45 minutowej ekspozycji

  1. #21
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slider Zobacz posta
    Tak i trzymasz wtedy 45 minut palec na spuście..
    Pozdrawiam
    Bardzo śmieszne, pytałem serio ;-) W 40D maks czas jaki można ustawić to 30s...

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sober Zobacz posta
    Bardzo śmieszne, pytałem serio ;-) W 40D maks czas jaki można ustawić to 30s...
    wezyk albo wyzwalacz radiowy.. ja uzywam tego drugiego - przy pierwszym wyzwoleniu migawka sie otwiera, po drugim - zamyka :-)

    czas kontroluje na zwyklym zegarku :-)

  3. #23
    Początki nałogu Awatar Malin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Warszawa/Radom
    Wiek
    34
    Posty
    276

    Domyślnie

    Od ogółu do praktyki. Prosze, ja zrobiłem zdjęcie na czasie 30 sec i w ogóle sie nie zastanawiałem nad mocą lampy, po prostu z praktyki wiedziałem ile:

    Regulamin pkt 8

  4. #24
    Uzależniony Awatar arrow
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    637

    Domyślnie

    nie ma co foto wykonane perfekcyjnie, w praktyce trzeba jednak troche sie wysilic aby nie bylo przepalow przy doswietlaniu czy tez innych artefaktow jak np duszki czy tez flara z lampy z ktora sie biega ..... chodzi mi glownie o foty plenerowe jak ta stodola z pierwszej strony watku
    Canon FF

  5. #25
    Początki nałogu Awatar Malin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Warszawa/Radom
    Wiek
    34
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arrow Zobacz posta
    nie ma co foto wykonane perfekcyjnie, w praktyce trzeba jednak troche sie wysilic aby nie bylo przepalow przy doswietlaniu czy tez innych artefaktow jak np duszki czy tez flara z lampy z ktora sie biega ..... chodzi mi glownie o foty plenerowe jak ta stodola z pierwszej strony watku
    Jeśli założysz osłone i nie będziesz walił lampą w kierunku aparatu, to w tej sytuacji nie ma możliwości żeby powstała flara
    Regulamin pkt 8

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sober Zobacz posta
    Bardzo śmieszne, pytałem serio ;-) W 40D maks czas jaki można ustawić to 30s...
    Tak jak powiedzial Kubak, wężyk, albo wyzwalacz (również korzystam z tego drugiego), ale jak tego nie ma, to tak jak mówiłem, trzeba trzymać palec na spuście.. i ani drgnij przez chwilę, bo pół godziny naświetlania pójdzie na marne..:-)

    Pozdrawiam

    PS: Kubak, a u Ciebie w aparacie nie ma stopera przy trybie "BULB"?:wink:
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slider Zobacz posta
    PS: Kubak, a u Ciebie w aparacie nie ma stopera przy trybie "BULB"?:wink:
    ale on czas tylko w sekundach podaje a gdy naswietlania ida w minuty/dziesiatki minut to wygodniej mi sprawdzic czas np. na komorce :-) .. nie wspominajac ze w miedzyczasie mozna sms'a wyslac, zadzwonic gdzies ;-)

    aha, i jeszcze dwie uwagi co do dlugich naswietlan.. mniejsze szumy powstaja przy fotografowaniu w ujemnej temperaturze a przy fotografowaniu np. wiosna warto uwazac na zmiany temperatur (chocby po zachodzie slonca) - bywa ze zacznie sie naswietlac i jest wszystko ok a po kilku/kilkunastu minutach aparat (w tym soczewka) jest pokryta gesta szadzia ;-) .. oczywiscie nie musze mowic jak sie to ma do jakosci zdjecia ;-)

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •