Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 215

Wątek: TS-E 17mm f/4L oraz TS-E 24mm f/3.5L II

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    48
    Posty
    299

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bahrd Zobacz posta
    Chciaż AF mogli dodać - czasem przydałby się...
    Myślę, że nie ma AF z dwu powodów:
    1. Nie ma miejsca na silnik lub nie ma możliwości przeniesienia napędu lub problemy z taśmą informacyjną przy pokłonie/ przesunięciu.
    2. AF "zgłupiałby" przy pokłonie / przesunięciu.

    Dlatego też w takim obiektywie, światło mierzy się w położeniu "0" czyli przed pokłonem i przesunięciem, a dopiero potem zmienia się ustawienia.
    Cały proces trwa na tyle długo, że AF wątpię czy by go przyśpieszył, tym bardziej, że zdjęć takim obiektywem nie robi się raczej z ręki.

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    256

    Domyślnie

    Witam
    Widziałem nie tak dawno w reklamie kalendarza na 2009r. ze zdjęciami aktorów (mężczyzn) i tam fotograf robił im zdjęcia jakimś obiektywem ts-e. poznałem po kwadratowej obuwie i śrubkach do kręcenia. Więc może jakieś zastosowanie oprócz architektury jest. Zastanawiam się tylko czy to nie było pod potrzeby reklamówki, czy robił tak naprawdę. Zdjęcia twarzy trzaskał "od spodu " kręcąc obiektywem i pstrykacąc. Może ktoś pamięta taki klip w TV i coś powie z doświadczenia.

  3. #13
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Przy dolarze po 2$ już bym zamawiał :-)
    Ja wykorzystywałbym jednostronnie w nieskończoność tą równość podaną przez ciebie. Możnaby szybko pomnożyć swój kapitał.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy Zobacz posta
    Zauważcie, Wy byście chcieli
    Boskie!

    A powracając do tematu: gdybym miał puszkę FF w Canonie to już dziś (oczywiście w B&H) złożyłbym stosowne oświadczenie woli na 17-tkę.
    Miejmy nadzieję, że to f/4 (a nie f/2.8 ) to dla poprawy jakości optycznej instrumentu a same sample będą wyraźnie lepsze niż te z 17-40L na stronie 5D.

    edit MTF

    17

    24


    Zważywszy na to, że te szkła wyginają ciało lepiej niż panie wykonujące taniec brzucha to chyba nie jest źle.

    ps. do Viteza: jeśli regulamin zabrania usuń proszę [img]
    Ostatnio edytowane przez gietrzy ; 18-02-2009 o 13:50
    the silence is deafening

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    48
    Posty
    299

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darecky Zobacz posta
    Witam
    Widziałem nie tak dawno w reklamie kalendarza na 2009r. ze zdjęciami aktorów (mężczyzn) i tam fotograf robił im zdjęcia jakimś obiektywem ts-e. poznałem po kwadratowej obuwie i śrubkach do kręcenia. Więc może jakieś zastosowanie oprócz architektury jest. Zastanawiam się tylko czy to nie było pod potrzeby reklamówki, czy robił tak naprawdę. Zdjęcia twarzy trzaskał "od spodu " kręcąc obiektywem i pstrykacąc. Może ktoś pamięta taki klip w TV i coś powie z doświadczenia.
    Nie tylko architektury. Korzystając z takiego obiektywu można robić cuda z głębią ostrości. Np. płaszczyzna ostrości po przekątnej.
    Dodatkowo takie obiektywy (bardziej 45 ts-e i 90 ts-e) przydają się w fotografii produktowej.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    czy mi się wydaje, czy nowa 24 TS ma większy pochył? szkoda trochę, że 17 nie ma pełnych 8*, ale i tak wygląda bardzo ciekawie... chyba jeszcze nikt takiego szkła nie zrobił?

    czy one mają taką dziwną skalę ostrości, bo są MF?
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Cena w każdym razie przy aktualnym kursie walut zamiata polakami podłogę, chyba pora na trzecią fale emigracji

  8. #18
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 971

    Domyślnie

    tylko ze przy tym 17mm/4 TS-E to bardziej chodzi o prostowanie krzywizn
    i pokazanie, ze mozna, niz o zabawe glebia ostrosci. bo o ile jakichs
    cudow nie zrobili, to do ostrych rogow trzeba bedzie przymknac do f/5.6
    a przy f/5.6 szklo 17mm to ma nawet w pelnej klatce GO niemalze
    od stop po horyzon. przesadzam, ale na nadmiar nieostrosci tym szklem
    to bym sie chyba nie napalal. no, chyba ze przy makro
    www albo tez flickr

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    3 053

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malkontent Zobacz posta
    Myślę, że nie ma AF z dwu powodów:
    1. Nie ma miejsca na silnik lub nie ma możliwości przeniesienia napędu lub problemy z taśmą informacyjną przy pokłonie/ przesunięciu.
    2. AF "zgłupiałby" przy pokłonie / przesunięciu.

    Dlatego też w takim obiektywie, światło mierzy się w położeniu "0" czyli przed pokłonem i przesunięciem, a dopiero potem zmienia się ustawienia.
    Cały proces trwa na tyle długo, że AF wątpię czy by go przyśpieszył, tym bardziej, że zdjęć takim obiektywem nie robi się raczej z ręki.
    Generalnie zgoda. Rzecz w tym, że oprócz zwykłego AF, większość lustrzanek ma obecnie "AF z kompaktów", który na takie hocki-klocki, jakie można wyczyniać z TS-E, wrażliwy nie jest. Poza tym, czasem aparat jest gdzieś na statywie albo w niewygodnym/niedostępnym miejscu... - generalnie nie zaszkodziłoby go mieć.
    Aha, silnik AF w wersji USM nie jest dużo większy od pierścienia do ręcznej regulacji.
    EOS - conditio sine Kwanon...

  10. #20
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Podejrzewam, że to może być problem taśmy.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •