Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 215

Wątek: TS-E 17mm f/4L oraz TS-E 24mm f/3.5L II

  1. #1

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie

    17-tka jest jeszcze bardziej "wyłupiastooka" niż Sigma 12!
    Fotograf platoniczny

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    warszafka
    Wiek
    39
    Posty
    360

    Domyślnie

    miało być 17-40 II to są dwa 17 i 35 i nawet jeden f/4. Troszę taki pokaz tylko po to żeby pokazać bo przepraszam jeżeli urażę, ale to sprzęt dla niewielkiego grona zapaleńców i niemalże przemysłowy

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fahrenheit Zobacz posta
    Troszę taki pokaz tylko po to żeby pokazać bo przepraszam jeżeli urażę, ale to sprzęt dla niewielkiego grona zapaleńców i niemalże przemysłowy
    Nie da się ukryć, ze to propozycja raczej dla wąskiego grona odbiorców;
    niemniej 17mm TS to wg mnie bardzo ciekawy sprzęt o niespotykanych do tej pory możliwościach.

    natomiast 24 TS II to tylko kolejny odgrzewany kotlet (po 85L, 16-35L, 14L, 24/1.4L) co zaczyna już się robić nudne :-/
    Jeśli nie mają innych pomysłów, to mogą się zgłosić do mnie ;-)
    mam kilka np. 24/2.0 USM, 35/1.8 USM, 135/2.5 USM, 24-70/4L, EF-S 15-55/3.5-4.5 USM, itd... :-)

    a optymalizować obiektywy pod cyfrę (-> II) to by sobie mogli bez zbędnego rozgłosu, tak jak dawniej bez szumu i bicia piany wychodziły n-te wersje niczym nie różniących się 28-80
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  5. #5
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    44
    Posty
    855

    Domyślnie

    Nie wypada się nie zgodzić z takimi opiniami. W przeliczeniu na PLN zapłaci się ponad 10 tys. zł, na taki wydatek mogą sobie pozwolić studia fotografujące np. architekturę.

    Nie wiem czy coś takiego da się na codzien używać. Że niby prostuje budynki fotografowane z bliska. Zwykły user wolałby kupić jakąś eLę i zbliżony efekt osiągnąć na komputerze, choć wiadomo że trochę się pomęczy z tym. Na kompie chyba tylko nie da się osiągnąć efektu "makiety".

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    17tka da naprawdę rewelacyjne możliwości. Zauważcie, że w żadnym systemie, w żadnym formacie nie ma szkła, które efektywnie da dość konkretny pokłon przy 18-19mm. Jeśli nie będzie jakichś wpadek (w końcu szkło pionierskie), to możemy się spodziewać zupełnie innych kadrów i punku widzenia. A cena? Wy wszystko byście chcieli za darmo.
    Jarek

  7. #7
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Ta 17-tka to może być super zabawka do niesamowitych efektów, szkoda że taka cena :]. Przy dolarze po 2$ już bym zamawiał :-)

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 759

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gwozdzt Zobacz posta
    Nie da się ukryć, ze to propozycja raczej dla wąskiego grona odbiorców;
    niemniej 17mm TS to wg mnie bardzo ciekawy sprzęt o niespotykanych do tej pory możliwościach.

    natomiast 24 TS II to tylko kolejny odgrzewany kotlet (po 85L, 16-35L, 14L, 24/1.4L) co zaczyna już się robić nudne :-/
    Jeśli nie mają innych pomysłów, to mogą się zgłosić do mnie ;-)
    mam kilka np. 24/2.0 USM, 35/1.8 USM, 135/2.5 USM, 24-70/4L, EF-S 15-55/3.5-4.5 USM, itd... :-)

    a optymalizować obiektywy pod cyfrę (-> II) to by sobie mogli bez zbędnego rozgłosu, tak jak dawniej bez szumu i bicia piany wychodziły n-te wersje niczym nie różniących się 28-80
    "Jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził".
    Z tych szkieł które wymieniłeś za żadnym nie tęsknię 8).
    Na odnowienie TS-ów czekało i czeka pewna grupa ludzi i nastąpiła ta chwila.
    17 TS - istotnie bardzo ciekawy.
    Dobra - napisałem swoje - możecie narzekać dalej .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar trampek
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Rzeszow, Poland
    Wiek
    42
    Posty
    1 546

    Domyślnie

    wyobrazacie sobi emozliwosci 17 w filmowaniu. To moze byc naprawde cos nowego!!!!! juz sie zastanawaim
    R5, R6,RF10-20, RF1535, RF2870, RF50L, RF85L, RF70200 2.8, M1 Max

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    3 053

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dobra - napisałem swoje - możecie narzekać dalej .
    A mnie się podoba. Z DPR - odpowiedź na narzekania, że to kolejne specjalistyczne obiektywy:
    "In my opinion, a lens which is limited by having no movements is a special-purpose lens. In most cases I care about how lines converge in the image, and where the plane of focus is. Therefore I preferentially choose to use _general-purpose_ lenses, i.e. lenses with movements."
    Chciaż AF mogli dodać - czasem przydałby się...
    EOS - conditio sine Kwanon...

Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •