Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: 350d - kilka pytań

  1. #1
    ja_ro
    Guest

    Domyślnie 350d - kilka pytań

    W najbliższym czasie zamierzam kupić 350d (mimo, że tyle się naczytałem o błędnie ustawianej ostrości, itp...) i prosiłbym o kilka słów wyjaśnienia (szczególnie kieruję to do osób korzystających z tego aparatu):
    1. jeśli jest stosowany zapis jpg w jakiej najlepszej jakości jest on zapisywany - wiem, ze jeśli chodzi o jakość to przede wszystkim RAW, ale wiem także że często będę korzystał z jpg
    2. na jaki czas pracy (ew. ilość zdjęć) - oczywiście jakieś uśrednienie - starcza dostarczony w standardzie akumulator, ewentualnie jaki należałoby dokupić (może o większej pojemności)
    3. Jak długo ładuje się akumulator
    4. będę chciał kupić aparat z kitem oraz jakiś dodatkowy obiektyw - i tu nasuwa się pytanie: czy warto czekać na obiektywy EF-s czy spokojnie można wykorzystywać zwykłe EF (oczywiście nie tracąc żadnych możliwości, a jeżeli się traci to co) - jaki można polecić obiektyw rozszerzający możliwości kitowego - głównie fotografuję "widoczki" oraz zbliżenia owadów, kwiatów, detali architektonicznych (są często gdzieś na pięterku a ja na chodniku). CZy najlepiej trzymać się obiektywów Canona, czy spokojnie można pomyśleć np. o Sigmie
    5. wiem także z doświadczenia, że niektóre zdjęcia będę wykonywał koryzstając z automatyki (szczególnie gdy jest coś szybkiego i z manualem byłoby "po ptakach") - jak zachowują się te programu i czy dają zadawalające efekty

  2. #2
    Początki nałogu Awatar Semtex
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    52
    Posty
    347

    Domyślnie

    Wszystko było już sto razy ale :
    1 - 3456x2304 - u mne nie ma zmiany trybu kompresji tylko 3 różne rozdzielczości
    2 - u mnie około 600 - aku na allegro nie oryginalne ale zupełnie wystrczające 30 pln
    3 - 1-1.5 h
    4 - co użytkownik to inna opinia ale większość poleca zamiast kicza tamron 28-70/2.8 - 1300 pln/ do architektury i widoczków zostaw kita lub 17-40/4l
    5 - Dają ale nie ma to jak manualne
    5d + L plecak

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Genralnie potwierdzam to co napisał Semtex.
    Co do akumulatora, to 500-700 zdjęć spokojnie wytrzymuje, osobiście używam Asmann'a, który do złudzenia przypomina oryginał a trzyma tak samo.
    Ładowanie nie trwa dłużej niż 2 godzinki, nigdy tego nie sprawdzałem czasu ze stoperem.
    Szkła lepiej kupuj EF, bo gdy kiedyś pojawią się lustrzanki pełnoformatowe to będziesz mógł je dalej używać a EF-S będą winietować. Miałem kiedys 17-85 EF-S i była to kicha i to wielka.
    Jeśli owady są Twoim obiektem to polecam Sigmę 105 Macro, używam i bardzo sobie chwalę. Możesz też spróbować Tamrona 90 Macro lub Sigmę 180. Do widoczków to coś szerokiego za poprzednią poradą 17-40 4L albo jak masz więcej kasy to 16-35. To zarazem moje plany na przyszłość. Na razie obywam się Tamronem 28-75 ale to bardzo porządne szkło.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar gonzo44
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    był Kraków, był Gdańsk, jest Kraków :-)
    Wiek
    42
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    No to ja tez swoje 3 grosze dorzuce :-)
    1. patrz odpowiedz Semtexa
    2. ostatnio zrobilem blisko 300 zdjec w tym ok 70% z lampa (wbudowana), zgralem je i akumulator jakos to wytrzymal.
    3. dodam, ze akumulator mozesz doladowywac w dowolnym momencie i wtedy jest duzo szybciej.
    4. Zalezu ile masz kaski. Jezeli nie za duzo to polecam sonnara 135/3.5 + mieszek i pare pierscieni. Dostaniesz mozliwosc robienia zblizen detali architektory (135mmx1.6 to juz calkiem blisko) a z mieszkiem i pierscieniami naprawde ogromna skale odwzorowania. Pamietaj tylko ze jest to szklo na m42 i ostrzenie jest reczne.
    5. Dla wiekszosci uzytkownikow DSLR (od razu lub po dluzszym czasie) polowa koleczka z programami moglaby byc wypelniona czyms innym (np priorytet ISO, priorytet czas=1/ogniskowa itp.) Duzo lepiej sprawdzaja sie programy Av, TV, M.

  5. #5
    ja_ro
    Guest

    Domyślnie

    a jeśli wybierać między Canon EF 55-200 f 4,5-5,6 II USM a Sigma 70-300mm f:4-5.6 APO MACRO SUPER II , to który lepiej będzie współpracował z 350d ??

  6. #6
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Semtex
    1 - 3456x2304 - u mne nie ma zmiany trybu kompresji tylko 3 różne rozdzielczości
    Przeciez w 350D jest mozliwosc zmiany jakosci kompresji JPG pomiedzy Fine a Normal:
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos350d/page10.asp

  7. #7
    Początki nałogu Awatar Semtex
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    52
    Posty
    347

    Domyślnie

    Taaa Vitez każdemu potrafisz oczka otworzyć - przepraszam pytającego rzeczywiście oprócz rożdzielczości mam jeszcze stopień kompresji , co do obiektywów to użyj szukaj .... każdy z nich ma swoje zalety i wady - nie miałem ani tego ani tego więc nie będę się wypowiadał
    5d + L plecak

  8. #8
    ja_ro
    Guest

    Domyślnie jpg

    jeszcze pozwólcie, ze podrążę temat jakości plików jpg. Czy mógłby ktoś podesłać linka do czystego jpg (bez obróbki), tak aby mozna było ocenić w jakiej jakości (nie tylko rozdzielczości) 350d zapisuje.

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Radom
    Wiek
    53
    Posty
    177

    Domyślnie

    jaro poszło do ciebie... pozdr jaca

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    1. NO.. w jakości dobrego jpg

    2. +- 200-300 zdjęć , można dokupić zamiennik

    3. ze 2 godzinki

    4. 70-300 APO SM2

    5. dają
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •