Strona 25 z 25 PierwszyPierwszy ... 15232425
Pokaż wyniki od 241 do 248 z 248

Wątek: Program do prezentacji

  1. #241
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Program do prezentacji

    Jakie stosujecie ustawienia czasowe dla pokazu slajdów i ile sztuk w jednym rzucie?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #242
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Program do prezentacji

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jakie stosujecie ustawienia czasowe dla pokazu slajdów i ile sztuk w jednym rzucie?
    Wszystko zależy do celu w jakim tą prezentację się tworzy, nie ma sztywnych zasad. Mam prezentację trwającą 2 minuty gdzie jest jedno zdjęcie, i mam prezentację trwającą 2,5 minuty gdzie jest zdjęć 180. Ogólna zasada jest taka, że lepiej pokazać mniej niż więcej. Lepiej widzów pozostawić z niedosytem, niż żeby przed końcem seansu wyszli z sali przesyceni i zniechęceni.

    --- Kolejny post ---

    Jeżeli chodzi o czas trwania poszczególnego "slajdu" na ekranie to zależy od tego jak wiele szczegółów obraz zawiera, jak długo widz będzie go trawił, czy jest to "normalny" obraz czy panorama która trzeba animować. Ważne jest czy w trakcie wyświetlania danego slajdu jest podkład muzycznym, czy jest też narracja, czy to nagrana czy też na żywo, opowiadanie autora o tym co widzowie oglądają. Wówczas dobrze jest zastosować ręczną zmianę slajdu przez klikniecie z klawiatury, przy jednej fotografii gada się krócej przy drugiej dłużej, tutaj ustawienie wszystkich zmian na ten sam czas tylko przeszkodzi i namiesza.

  3. #243

    Domyślnie Odp: Program do prezentacji

    Od 7-miu lat slideshow robi mi telewizor i jak dla mnie robi to dobrze, ale niekiedy coś tam ułożę w Vegas. To taki slideshow jak w Lightroom, tyle że Vegas pozwala na dużo więcej, szczególnie z muzyką i kompozycją na tracku timeline. Jeśli są to zdjęcia z podróży i ma je oglądać ktoś z rodziny lub przyjaciół, to staram się żeby całość nie trwała dłużej niż 5-7 minut, ale wtedy zdjęcia muszą być naprawdę udane żeby taki czas wypełnić. Wyświetlanie zdjęcia ustawiam na 6 lub 7 sekund, a przejście na 14 lub 16 klatek. Wybieram góra 50-70 fotografii. Od dłuższego czasu nie wybieram podkładu muzycznego związanego z fotografowanymi miejscami. Odniosłem wrażenie że niekiedy "rozprasza" oglądających Ale jak jest taka potrzeba, to renderuję 2 różne traki audio i wrzucam do mkv.
    Ostatnio edytowane przez Wieslaw18 ; 01-08-2020 o 17:53

  4. #244
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Program do prezentacji

    Przy robieniu prezentacji największym problemem jest samokrytyka, ostra ocena własnych zdjęć, które są zawsze jak nasze dzieci. Mogą być garbate i zezowate, ale są nasze, więc najpiękniejsze. Jedzie człowiek na wycieczkę gdzieś w zaświaty, więc nic dziwnego, że chce sfotografować jak najwięcej. Przywozi z wycieczki 2000 zdjęć, a z tego do prezentacji trzeba wybrać 50, tylko które, tu jest dylemat. Jak wybierze za dużo widzowie przysypiają, mówią tak, tak to ciekawe, a myślą jak dać nogę. Jest taki prestiżowy konkurs diaporam w którym można pokazywać co się chce nie ma ograniczeń, poza czasem, który nie może przekroczyć 3 min i 21 sekund. Jest dodatkowa nagroda za najkrótszą diaporamę.

  5. #245
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Program do prezentacji

    Dawno temu napisałem własny skrypt używający mencodera, który bierze plik z muzyką, katalog ze zdjęciami i tworzy film, złożony ze zdjęć o długości równej klipowi muzycznemu. Produkuje on mjpega, to chyba optymalny format dla prezentacji zdjęć. Wrzucam zdjęcia do katalogu - układam w kolejności zmieniając nazwy jeśli trzeba, puszczam mojego skrypta i po kilku minutach mam gotowy film.

  6. #246
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Program do prezentacji

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Dawno temu napisałem własny skrypt używający mencodera, który bierze plik z muzyką, katalog ze zdjęciami i tworzy film, złożony ze zdjęć o długości równej klipowi muzycznemu. Produkuje on mjpega, to chyba optymalny format dla prezentacji zdjęć. Wrzucam zdjęcia do katalogu - układam w kolejności zmieniając nazwy jeśli trzeba, puszczam mojego skrypta i po kilku minutach mam gotowy film.
    A czas wyświetlania poszczególnych plików (fotografii) jest różny, czy taki sam. Nie bardzo potrafię sobie wyobrazić program, który dopasuje czas wyświetlania poszczególnych zdjęć do ścieżki dźwiękowej??? Dopasuje: czyli jedno zdjęcie będzie na ekranie 3 sek, a drugie 7 sek, każde z innym czasem zależnym od akcentów w muzyce. Takie prezentacje z automatu gdzie ustawia się czas jeden dla wszystkich zdjęć, wrzuca zdjęcia i muzykę robią przeglądarki graficzne.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 03-08-2020 o 09:25

  7. #247
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Program do prezentacji

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    A czas wyświetlania poszczególnych plików (fotografii) jest różny, czy taki sam. Nie bardzo potrafię sobie wyobrazić program, który dopasuje czas wyświetlania poszczególnych zdjęć do ścieżki dźwiękowej??? Dopasuje: czyli jedno zdjęcie będzie na ekranie 3 sek, a drugie 7 sek, każde z innym czasem zależnym od akcentów w muzyce. Takie prezentacje z automatu gdzie ustawia się czas jeden dla wszystkich zdjęć, wrzuca zdjęcia i muzykę robią przeglądarki graficzne.
    Czas jeden. Przeglądarki robią, ale mój skrypt wymaga mniej klikania, a ja nie lubię klikania. Czasem chcę jakieś zdjęcie dłużej to wrzucam w dwóch kopiach - na razie tyle mi wystarczało, jak będę potrzebował to sobie rozbuduję skrypt o możliwość definiowania czasu dla każdego zdjęcia - np. z pliku tekstowego, albo z nazwy pliku (dopisując 1s, 6s, 7s na końcu nazwy na przykład).

    Do akcentów w muzyce nie dopasowuję bo nie umiem ;-). Ale program, który to robi umiem sobie wyobrazić, tylko nie na 15min roboty jak mój skrypt.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Przy robieniu prezentacji największym problemem jest samokrytyka, ostra ocena własnych zdjęć, które są zawsze jak nasze dzieci.
    To prawda, ja robię "culling" w trzech etapach - pierwszy zaraz po zrobieniu zgrubny, drugi za jakiś czas jak już emocje po wyjeździe czy innym wydarzeniu opadną, ostatni też po jakimś czasie od drugiego jak już wiem ile zdjęć potrzebuję do prezentacji czy albumu.

  8. #248
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Program do prezentacji

    Może być i tak z tym, że o wiele ciekawiej jest jak wymiana zdjęcia następuje w momencie akcentu w muzyce. Inną zupełnie bajką jest to czym się zajmowałem przez ostatnie lata. Narratorka czyta test specjalnie napisany do fotografii, więc fotografie muszą zmieniać się wraz z czytanym tekstem czyli w odpowiednim momencie. Nagranie tego jako film jest banalne, do ścieżki dźwiękowej dopasowuję zdjęcia przesuwając je. Horror i wyzwanie następowało w momencie kiedy spektakl szedł na żywo, narratorka czytała, a ja musiałem wyklikać zdjęcia do jej czytania. Kobiety mają to do siebie, szczególnie artystki, że raz mają dobry humor innym razem gorszy, raz czytała wolniej drugi raz szybciej ale to nic do sytuacji kiedy zdarzało się jej przełożyć dwie kartki z czytanego tekstu, wówczas ja musiałem przeskoczyć o 4 czy 6 zdjęć. Bywało i tak.

Strona 25 z 25 PierwszyPierwszy ... 15232425

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •