Strona 12 z 25 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 248

Wątek: Program do prezentacji

  1. #111
    Marcin21
    Guest

    Domyślnie

    proshow gold sciagniesz za free programem limewire-mam go za free-pozdro

  2. #112
    Marcin21
    Guest

    Domyślnie

    proshow gold jest miodzio i latwy w obsludze. Sciagnij limewire i wpisz proshow gold

  3. #113

    Smile

    A ja szukam jakiegos sprytnego sofcika do nakladania ramek,oprawy fotek i takie tam inne.Niemusi byc funkcji web.
    pozdro
    C-40D + C-BG E2N + C-EF50 f1.4 + C-EFS17-55 f2.8 IS USM + C-EF24-105 f4L IS USM + C-EF70-200 f2.8L IS USM + Speedlite 430EX+580EX + 2xSanDisk-III 4gb + Lowe Pro Mini Trekker Classic (w planie: EF 16-35 II f2.8L)

  4. #114
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin21 Zobacz posta
    proshow gold sciagniesz za free programem limewire-mam go za free-pozdro
    zwroc uwage ze ten program NIE JEST programem darmowym. Za free mozesz sobie sciagnac wersje trialowa. Wersja pelna jest platna i sugerowanie jej nielegalnego sciagania na forum na ktorym glosno sie krzyczy w przypadku naruszania praw autorskich jest dosc dziwaczne.

  5. #115
    Uzależniony
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie Prezentacja Zdjęć

    Witam,

    Chciałem wykonać prezentację zdjęć, która otwierałaby się także na odtwarzaczu DVD jako film.
    Przejrzałem forum i:
    1) ProShow Gold
    2) Adobe Premiere Pro

    Pierwszy program, banalny w obsłudze, prezentacja zajmuje naprawdę kilka chwil. Ale jest jeden mały problem. Mianowicie jak tworzę DVD Disc, Video CD czy samo Video zapisane na dysk to zdjęcia znajdujące się później na filmie, są niewyraźne. Da się to jakoś zmienić?

    W sumie ten sam problem dotyczy Adobe Premiere Pro - program o wiele potężniejszy niż ProShow Gold, daje o wiele więcej możliwości, ale ten sam problem. W momencie gdy tworzę DVD Disc i jest on wypalany za pomocą Adobe Encore to obraz z niego jest niewyraźny. Zdjęcia wrzucam optymalnie w 1500x1000, czasami nawet w mniejszym 800x600 i zawsze to jest. Da się to jakoś zmienić?

    Dodam, że w przypadku ProShow Gold jak zapiszę prezentacje jako Autorun CD lub EXE to zdjęcia są bardzo wyraźne.
    40D/BG-E2N | 17-40/4.0 L | 85/1.8 USM | 430 EX |
    Ktoś naruszył Twoje prawa?

  6. #116
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Może przed wrzuceniem do programu spróbuj je przeskalowywac do wyjściowej rozdzielczości innym programem, bo o ile w exe oglądasz w takiej rozdzielczości jak zadeklarowałeś to na telewizorze masz 720x576 (w PALu) więc obrazek jest w czasie kodowania przeskalowywany w dół a te algorytmy nie muszą być idealne.
    Czemu piszesz że optymalnie jeast 1500x1000? Optymalnie jest w takiej rozdzielczości w jakiej pracuje np. DVD - czyli jak nie masz fullHD to jest to PAL (rozdzielczość podana wyżej) - czyli szczegóły znikają jak ze zdjęcia 3000x2000 pixeli (przykładowo) zrobisz 576x720
    P.S.
    Pinnacle studio 11 - niedrogi i bardzo dobrze działa nawet do HD DVD
    Ostatnio edytowane przez arturs ; 03-11-2007 o 11:54
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  7. #117
    Uzależniony
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    Arturs - Za pomocą ProShow Gold zrobiłem tak, wstawiłem 140 slajdów (elementów składowych), podłożyłem dźwięk i ustawiłem rodzaje przejść między slajdami, czas itd.
    Następnie kliknąłem, aby utworzył Video i wybrałem HD DVD, PAL WideScreen 16:9 i po stworzeniu video plik zajmował 3GB, w formacie mpeg ale i jakość zdjęć o wiele lepsza Nie powiem, że jest to rewelacja ale to jest już takie że da się zobaczyć twarz osoby, która jest na zdjęciu.

    Jak skończe konwertować po raz drugi tym razem z ustawieniem 1080i a nie jak wcześniej 1080p dla HD DVD (chcę zobaczyć różnicę) to spróbuje zapisać te zdjęcia w Adobe Premiere Pro jako HD DVD z Dolby Digital 5.1.

    Zamierzam również skorzystać z Pinnacle Studio 11 jak tylko znajdę demo

    PS: Zauważyłem właśnie że im rozdzielczość zbliżona do 800x600 czyli tak jak mówisz rozdzielczości PAL (720x576) tym jakość zdjęcia lepsza.
    40D/BG-E2N | 17-40/4.0 L | 85/1.8 USM | 430 EX |
    Ktoś naruszył Twoje prawa?

  8. #118
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Najlepiej zdjęcia z których robisz prezentację skonwertuj sobie gdzieś "na boku" do dokładnej rozdzielczości wyjściowej (do telewizora wystarczy w zupełności konwerter wbudowany w np. acdse czy faststone) czyli dla "zwykłego" DVD będzie 720×576 dla 1080i czy 1080p będzie to 1920x1080 (http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozdzielczość_ekranu, http://www.tomshardware.pl/consumer/...5/hdtv-01.html) tak żeby konwerter nie musiał już przekodowywać zdjęcia - bo to spowoduje dalsze pogorszenie jakości - i ważna uwaga - materiał wyjściowy wypal na płycie i oglądaj na telewizorze z docelowej odległości a nie na kompie który ma wyższą rozdzielczość - bo wpadniesz w pułapkę tych którzy oglądają zdjęcia z 10megaqpixeli na 100% powiększenia i płaczą że są nieostre

    P.S. Dawno temu jak bawiłem się w DVD authoring jak nie było jeszcze takich kombajnów jak teraz a moje 6 letnie DVD było szczytem techniki i robiłem filmy z kamery na SVCD to najlepsze efekty dawał Cinema Craft Encoder - niesamowity soft doskonale kodujący do np. DVD podłączany do np. dvd2svcd, dobry też był tmpegencoder
    Ostatnio edytowane przez arturs ; 04-11-2007 o 01:00
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  9. #119
    Uzależniony
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    Tak też będę robił, bo do prezentacji musiałbym je trochę bardziej wyostrzyć w Lightroomie i chyba lekko rozjasnić.
    Obecnie do prezentacji HD DVD wrzuciłem zdjęcia w takiej rozdzielczości jaka wyszła mi z aparatu (350D) i obraz jest taki jak powinien być Spróbuje czy różni się czymś jeśli pomniejsze do tej rozdzielczości 1920x1080 Bo może będzie jeszcze lepiej Tak czy siak zapisując HD DVD mam obraz taki że mogę go obejrzeć i nikt mi nie powie, że jest niewyraźny

    A mam pytanie czy nagrana w ten sposób prezentacji, czyli film HD DVD odtworzy się na telewizorze mającym 10lat? (Bo muszę brać pod uwagę to, że nie każdy ma LCD 40cali za XXXXX zł) Żeby nie było tego problemu, że komuś prezentacja nie będzie działała.

    Dodam, jeszcze dla zainteresowanych, wykonałem dwie prezentacje ze zdjęc które nie różniły się ekspozycją, ale były wywołane w JPEG i PSD. Prezentacje były tej samej długości i zawierały ten sam podkład muzyczny. W prezentacji umieszczone było 140 zdjęć.

    Wynik eksperymentu:

    Prezentacja JPEG - 2,89GB
    Prezentacja PSD - 9,11GB

    Tak więc jest ogromna różnica, i prawdę mówiąc dostrzegam ją patrząc na obraz jednej prezentacji i drugiej Albo to tylko złudzenie

    Byłbym wdzięczny arturs jakbyś rozwiał kwestie odtwarzania filmu HD DVD na ciutek starszym sprzęcie

    Dzisiaj będę próbował wykorzystać w prezentacji idealnie dopasowane zdjęcia do rozdzielczości 1920x1080 i obejrzę wyniki na komputerze i na telewizorze.
    40D/BG-E2N | 17-40/4.0 L | 85/1.8 USM | 430 EX |
    Ktoś naruszył Twoje prawa?

  10. #120
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olszewski Zobacz posta
    A mam pytanie czy nagrana w ten sposób prezentacji, czyli film HD DVD odtworzy się na telewizorze mającym 10lat? (Bo muszę brać pod uwagę to, że nie każdy ma LCD 40cali za XXXXX zł) Żeby nie było tego problemu, że komuś prezentacja nie będzie działała.
    Film odtwarza się na odtwarzaczu, a na telewizorze tylko ogląda
    Z czego będziesz odtwarzał ten HD DVD na telewizorze mającym 10 lat? Bo żeby wykorzystać w pełni możliwości HD DVD to powinieneś mieć po pierwsze odtwarzacz, który będzie odtwarzał płyty nagrane w formacie HD DVD wyposażony w odpowiednie złącze WYJŚCIOWE (czyli aktualnie HDMI) i telewizor, który będzie potrafił takie coś wyświetlić - czyli będzie miał WEJŚCIE HDMI i oczywiście maksymalną rozdzielczość full hd, a nie jakieś "hd ready" bo to ściema - w niższych rozdzielczościach ci albo obetnie obraz albo przeskaluje co odbije się na jakości..
    Czyli - reasumując - jak nie masz takiego sprzętu i na telewizorze będziesz odtwarzał ze stacjonarnego DVD (zakładam że odtworzy HD DVD) przez złącze typu EURO czy Cinch (czyli normalny PAL) albo SVHS to na telewizorze obraz i tak będzie przeskalowany w dół..

    Dodatkowo wczoraj poprosiłem znajomego który posiada pinnacle studio o taki eksperyment - wrzucenie 100 jpgów prosto z aparatu (400D) do filmu oraz przerobienie tych samych 100 jpgów w faststone i wrzucenie ich do drugiego filmu - pomiędzy zdjęciami są takie same przejścia - czas zrobienia jednego i drugiego ma się tak, że przy dopasowanych jpgach jest około trzykrotnie mniejszy a czas przerabiania samych jpgów prawie pomijalny..
    Jak aktualnie nie masz sprzętu (ty lub twoi klienci) pozwalającego na odtwarzanie HD DVD to odpuściłbym sobie (chyba że ktoś sobie wyraźnie zażyczy) a robiłbym normalne DVD - za kilka lat nawet jak będziesz miał HD DVD to okaże się że na przykład zamiast płyt na jakich jest prezentacja będą jakieś blue-ray czy coś innego i kompatybilność może być dyskusyjna..
    Generalnie HD DVD musi być odtwarzane w zgodnym tandemie - odtwarzacz/telewizor a jak go nie ma to nic nie daje (bo do komputera to można zrobić prezentację w exe'ku - jak np. Cichy robi).
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez arturs ; 04-11-2007 o 12:14
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

Strona 12 z 25 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •