Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: World Press Photo of the Year

  1. #11
    Coś już napisał Awatar giltoniel
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    46
    Posty
    97

    Domyślnie

    wrażenie deja vu - to mi się nasuwa bo obejrzeniu galerii konkursowej.

  2. #12
    Coś już napisał Awatar Novaro
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    65

    Domyślnie

    A tak poważnie to przekaz na pewno jest,co autor miał na myśli wie tylko on ,być może przypadkowy pstryk i tyle,co do wyboru,przypadku już chyba nie ma być może poprostu nie rozumiemy tego przekazu.

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zemun Zobacz posta
    Jest to zdjęcie wielowarstwowe, niedosłowne. Pokazuje kryzys inaczej, nie w postaci wykresów czy też maklerów trzymających się za głowę (częsty widok co zapewne dostrzegł każdy, kto czyta regularnie prasę), ale z punktu widzenia normalnej rodziny. Rodziny, której się nie poszczęściło. Nie masz pieniędzy, nie masz czym spłacić kredytu to wypad z własnego domu. Bez kasy i z długami jesteś zwykłym bandziorem, na którego można wyciągnąć broń. Genialne zdjęcie!

    Ja to widzę na tym zdjęciu. Nie wiem z czego to wynika. Może inaczej postrzegam świat, a może po prostu patrzę na to zdjęcie z większą wrażliwością...
    Tak, tak...głębia, głębia i dalej sięga...



    Jakby zdjęcia miało tytuł, dajmy na to, sierżant Boryczko poluje na Fifika, to jakżeby było uniwersalne...jakże...i humanitarne...

    A widzimy, że trzecie miejsca w news i historii to jakby podobne? Ciekawe jakbym tam jeszcze ja był z rybim okiem....

    I nie rozumiem tego pieprzenia, że reportaż to musi przekaz mieć a reszte można olać. Potem takie zdjęcia i nagrody się pojawiają...

    No.1 to 3 miejsce w general news, kadr kosmos, wygląda jak zaarażowana na mgła
    No.2 to 2 miejsce w people in the news, co za moment, bite w ciemno?
    No.3 to cała seria Icons of war photography by Li Jiejun - zdecydowanie za pomysł, bo przecież nie timing
    papa 5D2 | EOS R | RF 24-105 L IS NANO| Sigma 15 | EF 24 L II | EF 16-35 L II | EF 50 L |EF 70-300 IS II NANO | TS-E 24 II

  4. #14

    Domyślnie

    Pierwsze miejsce i caly reportaz nie jest moze genialny, ale opowiada o najwazniejszym wydarzeniu 2008 r. i powiedzmy jest OK. Natomiast te materialy:
    http://www.worldpressphoto.org/index...bandwidth=high
    i
    http://www.worldpressphoto.org/index...bandwidth=high

    powiem szczerze, mnie przerazaja swoja banalnoscia.
    Pozdrawiam,

    Jarek

    www.jarekjaworski.net

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    283

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarek Jaworski Zobacz posta
    Natomiast te materialy:
    powiem szczerze, mnie przerazaja swoja banalnoscia.

    Zabawne że najbardziej oryginalne reportaże zakwalifikowałeś jako banalne. Wg. mnie banałem jest cała reszta, a to są perełki którym oddaję pokłon, mimo że oglądanie męskich kroczy to nie moja działka

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Katowice
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bmfcker Zobacz posta
    Tak, tak...głębia, głębia i dalej sięga...



    Jakby zdjęcia miało tytuł, dajmy na to, sierżant Boryczko poluje na Fifika, to jakżeby było uniwersalne...jakże...i humanitarne...

    A widzimy, że trzecie miejsca w news i historii to jakby podobne? Ciekawe jakbym tam jeszcze ja był z rybim okiem....

    I nie rozumiem tego pieprzenia, że reportaż to musi przekaz mieć a reszte można olać. Potem takie zdjęcia i nagrody się pojawiają...

    No.1 to 3 miejsce w general news, kadr kosmos, wygląda jak zaarażowana na mgła
    No.2 to 2 miejsce w people in the news, co za moment, bite w ciemno?
    No.3 to cała seria Icons of war photography by Li Jiejun - zdecydowanie za pomysł, bo przecież nie timing
    Ręce opadają jak czytam takie komentarze... Popracuj nad wyobraźnią bo najwyraźniej dostrzegasz tylko to co przesyłają twoje receptory wzroku.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rene Zobacz posta
    Zabawne że najbardziej oryginalne reportaże zakwalifikowałeś jako banalne. Wg. mnie banałem jest cała reszta, a to są perełki którym oddaję pokłon, mimo że oglądanie męskich kroczy to nie moja działka
    Od reportazu oczekuje, ze dowiem sie czegos nowego o swiecie i ludziach. Skoczkow w czasie ewolucji i plaze z lotu ptaka juz widzialem i nic nowego w tym temacie nie pokazano. Wole ogladac, w tym roku, reportaze z kategorii
    "Daily Life"
    Pozdrawiam,

    Jarek

    www.jarekjaworski.net

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zemun Zobacz posta
    Ręce opadają jak czytam takie komentarze... Popracuj nad wyobraźnią bo najwyraźniej dostrzegasz tylko to co przesyłają twoje receptory wzroku.
    Czuje nadchodzący argument, że o gustach...itd...
    A konkretnie to który zmysł mam pobudzić?

    Myślałem, że fotografa atakuje głównie wzrok?
    papa 5D2 | EOS R | RF 24-105 L IS NANO| Sigma 15 | EF 24 L II | EF 16-35 L II | EF 50 L |EF 70-300 IS II NANO | TS-E 24 II

  9. #19
    Bywalec Awatar Fotograf1995
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Poznań
    Posty
    210

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rene Zobacz posta
    Przeglądam, przeglądam i trochę przeraża mnie ilość zdjęć wykadrowanych na środek. Zainwestowaliśmy tysiące w L-ki i MkIII, a nie zainwestujemy kilku $ w używaną książkę do fotografii i nie poczytamy o kompozycji.

    Nie jestem tradycjonalistą, ale ten notoryczny centralny punkt jest delikatnie mówiąc irytujący
    Oj kolego, nie wmówisz mi, że zwycięscy Grand Press Photo muszą kupować podręczniki do fotografii.
    Fotoreporter

    "Nauczyłem się, że nie da się fotografować ludzi, jeśli się ich choć trochę nie kocha i nie potrafi się dostrzec [...] ich światów."

  10. #20
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    283

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarek Jaworski Zobacz posta
    Od reportazu oczekuje, ze dowiem sie czegos nowego o swiecie i ludziach. Skoczkow w czasie ewolucji i plaze z lotu ptaka juz widzialem i nic nowego w tym temacie nie pokazano. Wole ogladac, w tym roku, reportaze z kategorii
    "Daily Life"
    Ja z kolei wolę banalny temat pokazany w niebanalny sposób niż na odwrót. Bo płaczącego murzyna z maczetą widziałem, i mało mnie interesuje czy to Uganda czy Bronx.

    Plażę też widziałem, ale pokazanie tego o różnych porach dnia w takiej fajnej syntetycznej formie to zdecydowanie coś co preferuję.

    Nie zrozum mnie źle, nie krytykuję Twojego podejścia, ale po prostu mnie nudzi oklepana tematyka i oklepane ujęcia. Bo dla mnie liczy się kreatywność. Bycie w efektownym miejscu i efektownym czasie to jednak jeszcze nie wszystko.

    Z tego też powodu podoba mi się reportaż o Obamie. Kilka naprawdę dobrych ujęć w cholernie nudnym pod względem dynamiki temacie

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •