Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: World Press Photo of the Year

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Łódź
    Posty
    19

    Domyślnie World Press Photo of the Year

    Co myślicie o pierwszym miejscu? jak Wam się podoba zdjęcie ?

    ??:



    http://www.worldpressphoto.org/index...bandwidth=high

  2. #2
    Bywalec Awatar Fotograf1995
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Poznań
    Posty
    210

    Domyślnie

    Coś dla szumofobów, 2 miejsce w reportażach ma zdjęcie absolutnie zaszumione A 3 miejsce w kategorii Życie Codzienne zdobyło zdjęcie Polaka.
    Ostatnio edytowane przez Fotograf1995 ; 13-02-2009 o 20:55
    Fotoreporter

    "Nauczyłem się, że nie da się fotografować ludzi, jeśli się ich choć trochę nie kocha i nie potrafi się dostrzec [...] ich światów."

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Wg mnie bardzo słaby rok - zdjęcia w większości średnie, niektóre delikatnie mówiąc słabe. Chyba niewrażliwy jestem artystycznie...

  4. #4
    Coś już napisał Awatar Novaro
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    65

    Domyślnie

    Szału nie ma,a pierwszego miejsca nie rozumiem wogóle

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    283

    Domyślnie

    Przeglądam, przeglądam i trochę przeraża mnie ilość zdjęć wykadrowanych na środek. Zainwestowaliśmy tysiące w L-ki i MkIII, a nie zainwestujemy kilku $ w używaną książkę do fotografii i nie poczytamy o kompozycji.

    Nie jestem tradycjonalistą, ale ten notoryczny centralny punkt jest delikatnie mówiąc irytujący

  6. #6
    Bywalec Awatar Tomek_P
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Wlkp.
    Posty
    106

    Domyślnie

    teraz widzę jak na dłoni, że nawet idiotyczne zdjęcie może zostać przez kogoś docenione, z drugiej strony mamy całą masę zdjęć, które moim zdaniem nie powinny się tu pojawić bo są zwyczajnie słabe i całą masę zdjęć, które chętnie powiesiłbym na elewacji swojego domu bo są warte pokazania. Najlepsze zdjęcie 2009 miało przynieść chyba tylko jeden skutek, dalsze gadanie kryzys to, kryzys tamto... . Zdjęcie musi być "na czasie" żeby być dobre? Bo innej cechy tego zdjęcia nie widzę.

    w zakładce contest>since1955 mamy wszystkie wygrane fotografie. istnieje jakiś album, który zawiera je wszystkie?

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Katowice
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomek_P Zobacz posta
    Najlepsze zdjęcie 2009 miało przynieść chyba tylko jeden skutek, dalsze gadanie kryzys to, kryzys tamto... . Zdjęcie musi być "na czasie" żeby być dobre? Bo innej cechy tego zdjęcia nie widzę.

    Nie rozumiem pytania. Przecież to konkurs fotografii PRASOWEJ, więc logika nakazuje, że nagrodzone zdjęcia w większości przypadków będą dotyczyły aktualnych wydarzeń...

    Co do ogólnego wrażenia. Faktycznie poziom tegorocznej edycji lekko odstaje od poprzednich. Aczkolwiek i tak trzyma wysoki poziom. Natomiast zdjęcie roku jest dla mnie świetne. Autor pokazał kryzys z drugiej strony. Strony, która mnie osobiście zaskakuje. Świetne zdjęcie i świetny cały reportaż (zachęcam zerknąć, wtedy ta fotografia roku nabiera jeszcze większej wymowy).

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Łódź
    Posty
    19

    Domyślnie

    Widzę że podzielacie moją konsternację co do pierwszego zdjęcia... Po prostu nie rozumie co w nim może urzec ... Trzeb też pamiętać że to jest reporterka tam nie musi być idealnych kadrów i kolorów (powinien być przekaz)...
    Nie rozumiem pierwszego miejsca wiec pytam może wy coś zobaczycie ...

  9. #9
    Coś już napisał Awatar Novaro
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    65

    Domyślnie

    Bałagan :-D

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Katowice
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konsos Zobacz posta
    Widzę że podzielacie moją konsternację co do pierwszego zdjęcia... Po prostu nie rozumie co w nim może urzec ...
    Nie rozumiem pierwszego miejsca wiec pytam może wy coś zobaczycie ...
    Jest to zdjęcie wielowarstwowe, niedosłowne. Pokazuje kryzys inaczej, nie w postaci wykresów czy też maklerów trzymających się za głowę (częsty widok co zapewne dostrzegł każdy, kto czyta regularnie prasę), ale z punktu widzenia normalnej rodziny. Rodziny, której się nie poszczęściło. Nie masz pieniędzy, nie masz czym spłacić kredytu to wypad z własnego domu. Bez kasy i z długami jesteś zwykłym bandziorem, na którego można wyciągnąć broń. Genialne zdjęcie!

    Ja to widzę na tym zdjęciu. Nie wiem z czego to wynika. Może inaczej postrzegam świat, a może po prostu patrzę na to zdjęcie z większą wrażliwością...

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •