Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: Czy to już jest kradzież zdjęć?

  1. #31
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    a co wy się tak denerwujecie o te kilka dolarów? Przecież to 'niska szkodliwość społeczna czynu' - portal wykorzystujący takie zdjęcie, wyrządza krzywdę fotografowi który je tam zamieścił na jakieś 1-5$. Szkoda szargać nerwy za taką stawkę... A dobrze widoczna część odpowiedniego znaku wodnego to świetna reklama dla np Istock'a...
    Ostatnio edytowane przez robgr85 ; 15-02-2009 o 18:55
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  2. #32
    Bywalec Awatar Toffic
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    57
    Posty
    235

    Domyślnie

    robgr85 - chodzi o zasady. Np. gdy ktoś Ci ukradnie złotówkę to niska szkodliwość. Gdy przez 30 dni w miesiącu będzie Cię tak okradać o złotówkę po pięciu złodziejaszków to prawdopodobnie też by Cię to w końcu zdenerwowało. Chodzi o zasady
    Taką reklamę Istock'a to ludzie wysyłający tam swoje zdjęcia mają w d...e
    Fotografia

    fotoseo - Katalog stron fotograficznych

  3. #33
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Toffic, rozumiem. Tylko jak nawet sąd udowodni grafikowi że bez zezwolenia wykorzystał fotografię, to ile będzie musiał zapłacić kary? Trzykrotność oryginalnej ceny zdjęcia? Czy jest sens komuś takiemu wytaczać proces? Wiem, że kradzież to ohydna sprawa... nikomu tego nie życzę. Niestety w tym przypadku chyba nie ma dużych szans na dotkliwe ukaranie winnych osób...
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  4. #34
    Początki nałogu Awatar hyzop
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Pasłęk
    Posty
    413

    Domyślnie

    To, nie jest tak jak piszesz, tu nie chodzi o wartość fotografii a o naruszenie praw autorskich w przpadku strony Plusa dochodzi jeszcze naruszenie wizerunku a to są już całkiem inne paragrafy.

  5. #35
    Początki nałogu Awatar hyzop
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Pasłęk
    Posty
    413

    Domyślnie

    Z Plusa dostałem już trzy odpowiedzi, że proszę czekać, sprawa przekazana do odpowiednich działów a zdjęcie sobie dalej wisi, ci od budownictwa nawet nien udzielili zdawkowej odpowiedzi, ciekawe jak zadowoleni są ich klienci jak do wszystkiego tak podchodzą.

  6. #36
    Początki nałogu Awatar hyzop
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Pasłęk
    Posty
    413

    Domyślnie

    Żadnej konkretnej odpowiedzi mi nie udzielili (z inb wcale mi nie odpisali), ale ze strony plusa fotografia znikła a na stronie INB fotki już nie mają znaków wodnych.

  7. #37
    Bywalec Awatar kwv
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    biesy i czady
    Posty
    118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robgr85 Zobacz posta
    a co wy się tak denerwujecie o te kilka dolarów? Przecież to 'niska szkodliwość społeczna czynu' - portal wykorzystujący takie zdjęcie, wyrządza krzywdę fotografowi który je tam zamieścił na jakieś 1-5$. Szkoda szargać nerwy za taką stawkę... A dobrze widoczna część odpowiedniego znaku wodnego to świetna reklama dla np Istock'a...
    Również sądzę że chodzi o sam fakt. Jeśli "produkujesz zdjęcie" i na takiej "kradzieży" tracisz 1$, co jeśli jest x takich przypadków.... a ty poświęcasz swój czas, swoją pracę. Przecież co niektórzy traktują stocki jako główne źródło swoich dochodów. Lecz nie o to mi chodzi. Myślę że większym problemem jest umieszczanie i korzystanie ze zdjęć już kupionych. Na torentach jest tego mnóstwo a udowodnienie komuś że korzysta bez licencji to już mrówcza robota raczej nieosiągalna.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •