Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: BG-E3 + 400D, samoczynne wyłączanie aparatu

  1. #1
    admg
    Guest

    Domyślnie BG-E3 + 400D, samoczynne wyłączanie aparatu

    Kupiłem nowy oryginalny batterypack BG-E3 do mojego 400D. Po pierwszych testach w domu było wszystko ok, potem aparat poleżał troszkę i jak chciałem za jakiś czas zrobić fotkę to zaczęły się dziać jakieś cuda tzn:
    aparat sam się wyłącza a następnie od razu włącza, tzn wygląda to tak, że przełączam na "on" w aparacie, włącza się, następnie za jakąś sekundę sam wyłącza, a następnie znów włącza i tak "miga" w nieskończoność. Gdy wcisnę spust migawki do połowy jak jest "włączony" (w czasie migania),to normalnie ostrzy i trzyma zasilanie do momentu aż znikną parametry ekspozycji podane przez światłomierz, a następnie zaczyna "migać" zasilaniem.
    Nie mam pojęcia co to może być, po zdjęciu gripa na samej baterii wsio jest ok, styki w gripie wyglądają też ok. Może ktoś miał podobny problem?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie

    Nie wiem jak to sprawdzić, ale może są luzy miedzy stykami gripa i aparatu?

  3. #3
    admg
    Guest

    Domyślnie

    Wygląda na to że coś z elektroniką w gripe, luzy odrzucam, bo jak np wejdę sobie do menu i wciskam klawisze to normalnie trzyma zasilanie, wyłącza się jak przestane wciskać przyciski, albo przytrzymam jakiś przycisk dłużej.
    Tak jakby aparat przechodził do "uśpienia" po 0 sekundach a nie po 30 ustawionych w opcjach (tak zmieniałem na inne wartości) ale za chwilę znów się sam "budzi" tzn miga diodą od karty CF i wyświetlacz się zapala, po czym znów się "usypia".
    Generalnie dziwne zjawisko, chyba pozostaje tylko iść z reklamacjami do sklepu i niech wymieniają na nowy

  4. #4
    Początki nałogu Awatar ExploRa
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Koszalin/Brd
    Wiek
    49
    Posty
    336

    Domyślnie

    Zakladamy, ze bateria dobra (inna tez...). Sprawdz piny zlączki gripa. Czy zaden nie jest krzywy czy luzny (na oko moze sie wydawac ok). Na obydwu komorach baterii sprawdzales zachowanie sie aparatu ? Poruszaj przelacznikiem on/off w gripie. Czasem sie blokuje i niekiedy np. pokretlo nastaw potrafi nie dzialac... Jezeli to nie to, wydaje mi sie, ze cos moglo w zlaczce sie uszkodzic podczas podczepiania do aparatu. Jezeli nie ma oznak fizycznego uszkodzenia, wymien.

  5. #5
    admg
    Guest

    Domyślnie

    Sprawdzałem obie komory, niestety nie mam ze sobą kasetki na 6xAA to nie mogę porównać z bateriami.
    Styki wyglądają ok, generalnie to nie przerywa w losowych momentach, tylko podczas nieaktywności, tak jakby się oszczędzanie energii załączało od razu a nie po określonym czasie, a po chwili aparat stwierdzał, że jeszcze za wcześnie i się załącza z powrotem.
    Oby tylko nie było to nic z elektroniką w aparacie, chociaż te styki służą chyba jedynie do przycisków a nie np do wymiany informacji kiedy "uśpić" aparat.
    No nic, muszę poczekać do soboty aż wrócę do Wrocławia i idę do sklepu wymienić.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •