Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: DELL PowerVault RD1000

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    1 370

    Domyślnie DELL PowerVault RD1000

    Witam.
    Dawno dawno temu (jeszcze nie az tak dawno) kidy mialem stacjonarnego PCta i kontroler uzywalem backup'u tasmowego. Mialem zestaw tasiemek i robilem kopie co jakis czas.
    Dzis dotarl do mnie DELL PowerVault RD1000.
    http://www1.euro.dell.com/content/pr...dt1&l=en&s=bsd
    Jest to male urzadzenie, wilkosci standardowego zewnetrzengo HDD z gumowymi zabezpieczeniami - z tylu znajduje sie zasilanie oraz wyjscie USB.

    Kasetki
    Jakby to ujac. Sa to plastikowe obudowy na 2.5" dyski SATA (widac dobrze jak dyski sa wlozone). Z tylu widac wejscia SATA. Wkladajac dysk - poprostu wyprofilowane roki prawidlowo naprowadzaja SATA zeby weszlo dobrze do urzadzenia.
    Kasetki sa dostepne w wielkosciach, 80GB, 160GB, 320GB oraz 500GB.

    Sterowniki: Vista nie potrzebuje sterownikow. Po wlozeniu kasetki pojawia sie kolejny dysk. Kolejna litera sie pojawia w eksploratorze.
    Kopiuje sie po prostu z dysku na dysk.

    Urzadzenie jest ciche - wysuwanie jest slyszalne. Wysuwanie kasetki z dyskiem jest tak samo glosne jak wysuwanie tasmy (silniczek wypycha kasetke).

    Zamiast podlaczac kilka dyskow ma sie 1 "bank" i kilka kasetek.

    Oprogramowanie:
    W zestawie dolaczone jest oprogramowanie "dell backup" (nawet nie instalowalem poniewaz wiem jak to wyglada i mi jakos nie pasi)

    Do urzadzenia dostalem Symanted Backup Exec (dawna nazwa Veritas Backup Exec). Jest to dosyc mocny "kombajn" do wykonywania kopii (bardzo go lubie).

    Niestety backup exec na desktopie to nie to. Na serweach -tak, na laptopie - nie, nie bede instalowal zeby robic kopie, troche mija sie to z celem.

    Dodatkowa zaleta to to ze Jest widziany w systemie jako dodatkowy dysk i mozna spokojnie robic IMAGE systemu uzywajac ACRONIS TRUE IMAGE (z bootowalnego CD) zrobic "offline image". I to mi sie podoba

    Predkosc. ponad 30MB (tak pokazuje VISTA przy kopiowaniu 1 pliku 7.5 GB) na moim laptopie Pierwsze chwile to 51-48 mb - w polowie pliku zwolnilo do ok 35-37MB/s - tak wiec lepiej niz dobrze.

    Wady:
    1) Cena urzadzenia. Urzadzenie kosztuje "troche".
    2) Cena kasetek z wymiennymi dyskami
    Za cene 160GB mozna kupic 2TB zewnetrzny dysk.

    Mam w tej chwili urzadzenie i 3x 160GB. za ta cene mozna by kupic kilkanascie 1TB dyskow zewnetrznych.

    Podsumowujac: Male, wygodne, z wymiennymi kasetkami, z cena nie do przyjecia.

    Za polowe ceny mozna kupix na eBau'u http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_t...All-Categories
    Ostatnio edytowane przez mor_feusz ; 09-02-2009 o 20:32

  2. #2
    Początki nałogu Awatar hyzop
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Pasłęk
    Posty
    413

    Domyślnie

    A jak zamawiałeś , to wszystkiego tego nie wiedziałeś ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •