Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Zgrywanie zdjec z karty

  1. #1

    Domyślnie Zgrywanie zdjec z karty

    Czy istnieje mozliwosc zgrywania fot z karty z jednoczesnym ich wykasowaniem. Pytanie dotyczy 50D.

    Pozdrawiam Jarek

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Brooklyn, NY
    Wiek
    46
    Posty
    50

    Domyślnie

    Tak, wchodzisz w katalog ze zdjeciami, naciskasz ctrl+A nastepnie ctrl+X i teraz tylko w katalogu w ktorym chcesz je przechowywac naciskasz ctrl+V

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    584

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elix Zobacz posta
    Tak, wchodzisz w katalog ze zdjeciami, naciskasz ctrl+A nastepnie ctrl+X i teraz tylko w katalogu w ktorym chcesz je przechowywac naciskasz ctrl+V
    Albo zaznaczasz wszystko (ctrl+A), chwytasz prawą myszą i w katalogu do którego zgrywasz dajesz przenieś "tutaj" Dotyczy wszystkiego, nie tylko 50D

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest na PC-cie, ale na MAC-u po podlaczeniu aparatu nie zglasza sie on jako dysk. Dlatego moje pytanie.

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    584

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaszanka7 Zobacz posta
    Nie wiem jak jest na PC-cie, ale na MAC-u po podlaczeniu aparatu nie zglasza sie on jako dysk. Dlatego moje pytanie.
    A......... to taki dość istotny drobiazg. (Skąd, u Boga Ojca, mieliśmy Twoim zdaniem wiedzieć, że chodzi o Apple?!). Nie umiem Ci pomóc.

  6. #6
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaszanka7 Zobacz posta
    Nie wiem jak jest na PC-cie, ale na MAC-u po podlaczeniu aparatu nie zglasza sie on jako dysk. Dlatego moje pytanie.
    Ale czytnik kart CF na Macu zgłosi się jako dysk. Dalej już powinieneś sobie poradzić z przeniesieniem (nie kopiowaniem zdjęć).
    Swoją drogą odradzam - zawsze coś w trakcie transferu albo jakiś czas później może się stać. Ja trzymam zdjęcia na karcie jak najdłużej i formatuję ją tuż przed tym jak chce jej użyć w aparacie.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    57
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Także odradzam transfer zdjęć połączony z ich jednoczesnym kasowaniem. Nie tylko człowiek, ale i metalowe skrzynki też umieją być złośliwe. A odzyskiwanie utraconych (skasowanych) zdjęć nie zawsze w pełnym wymiarze kończy się powodzeniem !
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki wszystkim za podpowiedzi - macie oczywiscie slusznosc z tym jednoczesnym kasowaniem, tez tej metody nie preferuje, ale w przypadku ,,zabawy'' w poznawanie czy to obiektywu, lampy czy samego aparatu jest tego sporo do wywalenia. W takim przypadku formatuje karte. Mam nadzieje ze taka metoda nie powoduje skracanie jej zywotnosci.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    57
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Formatowanie na pewno nie skraca żywotności karty. Przygotowuje ono kartę do prawidłowego zapisu przez czyszczenie jej powierzchni magnetycznej (tworzenie właściwych ścieżek dzielonych później na sektory). Z powodu tej czynności nie musisz się troskać o jej żywotność
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

  10. #10
    Bywalec Awatar tomasek
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Koszalin
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jago Zobacz posta
    Formatowanie na pewno nie skraca żywotności karty. Przygotowuje ono kartę do prawidłowego zapisu przez czyszczenie jej powierzchni magnetycznej (tworzenie właściwych ścieżek dzielonych później na sektory). Z powodu tej czynności nie musisz się troskać o jej żywotność
    W kartach Compact Flash nie ma powierchni magnetycznej, jest kość pamięci - kawałek krzemu ;-)

    Poza tym "szybkie formatowanie" ZTCW wymazuje dane w tablicy alokacji - "spisie treści" - mam rację?
    5D mk2 | 7D mk2 | S20/1.8 | C35/2 IS | C100/2.8L IS | C24-70/2.8L II | C70-200/2.8L | 580II

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •