Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Szklana osłona ekranu LCD - co sądzicie

  1. #1

    Domyślnie Szklana osłona ekranu LCD - co sądzicie

    Kupiłem nowe body 5d mark II i zastanawiam się nad zakupem osłony szklanej ekranu LCD. Canon nie ma czegoś takiego jak Nikon są jednak produkty firm zewnętrznych np. GSS. Czy ktoś ma doświadczenie z takimi osłonami?
    Cena zachęcająca dla 5d mark II - 25,00 zł + przesyłka.
    Czy warto taką osłonę kupić?????

    Info ze strony www.foto-tip.pl dotyczy osłony firmy GSS.
    Sześciowartościowa osłona wyświatlacza LCD wykonana ze szkła hartowanego. Chroni ekran LCD aparatu przed uszkodzeniami, zarysowaniami oraz zabrudzeniem. Nie ma żadnego negatywnego wpływu na widoczności ekranu dzięki zastosowaniu hartowanego szkła oraz sześciu powłok (antyrefleksyjnych, UV, wzmacniających). Pod względem wytrzymałości oraz jakości obrazu znacznie przewyższa folie oraz osłony wykonane z plastiku.
    Jej grubość to jedyne 0,5mm, dzięki czemu nie odstaje od aparatu, nie odczepia się przy wkładaniu aparatu do torby, nie pogarsza dostępu do przycisków aparatu czy jego ergonomii. Osłonę mocuje się w prosty sposób na ekranie LCD aparatu za pomocą specjalnej taśmy mocującącej firmy 3M. Montaż oraz demontaż osłony jest bardzo łatwy, osłona nie pozostawia po sobie śladów, nie niszczy ekranu LCD. Przy jej montażu nie powstają pęcherzyki powietrza.
    Ostatnio edytowane przez zarpio ; 05-02-2009 o 11:45
    Canon 5d mkII + Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM + Canon EF 70-200mm f/4L IS USM + Canon EF 50 f/1.4 + Canon Speedlite 580 EXII

  2. #2

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    46
    Posty
    31

    Domyślnie

    W zasadzie to rozpisać się na temat osłony na LCD jest trudno. Sam używam GSS do mojego Canona 40d. Zadanie które ma spełnia - to spełnia. Mocno się klei do ekranu i w zasadzie trudno to coś oderwać a próbowałem kilkakrotnie. Na pewno dużo lepsza niż różnego rodzaju folie.
    Możesz spokojnie kupować. Pozdrawiam
    Canon 40d, Canon 50d, Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM, Canon EF 85mm f/1.8 USM, Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM, Canon EF 135mm f/2 L USM, Canon EF 300mm f/4 L USM, Canon EF 24mm f/1.4 L II USM, trochę filtrów B&W, statyw Manfrotto 055 XPROB, głowica Markins Q-Ball M10, Canon Speedlite 580EX II, STO-FEN, Lumiquest Softbox, Lumiquest FXtra, Manfrotto 681B + głowica Manfrotto 234RC

  4. #4
    Początki nałogu Awatar preinwher
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Zakopane
    Posty
    458

    Domyślnie

    Kolega ma na elcedeku, cieniutkie toto i dobrze spełnia swoje zadanie. Dużo lepsze niż folia czy te podnoszone daszki. Kupuj bo warto.
    Canon eos 5d - ef 17-40 mm f/4L - ef 85 mm f/1.8 - ef 70-200 mm f/2.8 L IS - 430 EX
    http://www.waldemarlach.iportfolio.pl/

    Przeszukaj forum http://maciejko.net/cbsearch/

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem tą osłonę GSS w 40D. Nie polecam. Aparat lekko (z naciskiem na słowo lekko) uderzył w stół rogiem tej osłony (lewy górny róg wyświetlacza) i osłona spękała na pajączka. Paski z klejem idealnie trzymały i z trudem zdjąłem to g...wo z wyświetlacza. Nie obyło się bez pamiątki w postaci rys. Od roku używam tej osłony:
    http://www.fotorimex.pl/product.php/...40d_dicain.htm
    i naprawdę jest świetna. Nie jest tak wytrzymała na rysy (tak myślę) jak szkło, ale ja już nie kupię szklanych osłon. Ma tez osłone na górny wyświetlacz. Idealnie przycieta pod wyswietlacz.
    Ostatnio edytowane przez pebe79 ; 05-02-2009 o 22:37
    ---
    8)

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    46
    Posty
    31

    Domyślnie

    Może jest trochę racji w tym co powiedział pebe79 natomiast ja na razie nie mam zamiaru ściągać tej osłony na LCD. :-D
    Canon 40d, Canon 50d, Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM, Canon EF 85mm f/1.8 USM, Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM, Canon EF 135mm f/2 L USM, Canon EF 300mm f/4 L USM, Canon EF 24mm f/1.4 L II USM, trochę filtrów B&W, statyw Manfrotto 055 XPROB, głowica Markins Q-Ball M10, Canon Speedlite 580EX II, STO-FEN, Lumiquest Softbox, Lumiquest FXtra, Manfrotto 681B + głowica Manfrotto 234RC

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •