Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 86

Wątek: Canon Speedlite 580EX II vs Metz 58 AF-1

  1. #61
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie

    a robiliście upgrade firmware lampy (przez port USB)?
    były co najmniej dwa dla wersji do Canona

  2. #62
    arcadio
    Guest

    Domyślnie

    Witam na Forum,
    Jeszcze do niedawna byłem użytkownikiem systemu Pentax, w którym razem z modelem K10D używałem lampy Metz 58 AF-1. Generalnie Metz to dużaaaa lampa, z dużą mocą, solidna. Trochę stopka jest faktycznie tandetna, ale spełnia swoją rolę. Na K10D ciasno siedziała i czasem ciężko było zdjąć. Wyświetlacz ok, niezbędne informacje, prosta obsługa czterema przyciskami, jednak kółeczko jest wygodniejsze. Z dodatkowego palnika korzystałem rzadko, a jeśli już to na 1/4 mocy. Efekt? Hmmmm...kwestia indywidualnego podejścia. Momentami fotka robiła się "płaska". Jeśli chodzi o pstrykanie na wprost z pełną mocą to w efekcie dało się zauważyć delikatne przepalenia, ale być może to wina puszki. W porównaniu do 580 EX II, Metz ma dłuższy czas ładowania. Serii zdjęć na HSS nie mogłem sprawdzić bo nijak w tej kwestii nie chciała się komunikować z K10D. Poza tym innych problemów nie było. Teraz przesiadłszy się na Canona, z nowej lampy systemowej jest bardzo zadowolony, a w szczególności z możliwości robienia bezproblemowo fotek w każdych warunkach. Gdyby ktoś potrzebował, mogę podesłać parę fotek z Metz'a i z Canona.

  3. #63
    kalasanty
    Guest

    Domyślnie

    Dziś sobie sprezentowałem lampę dla poprawy dobrego humoru i odstresowania przed ślubem. Tylko zastanawia mnie, gdzie zgubiła mi się opcja błyskania z drugą kurtyną. W menu lampy tego nie ma, w menu aparatu tego nie ma.

  4. #64
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    42
    Posty
    504

    Domyślnie

    Ustaw w lampie TTL i pod 3cim guziczkiem opcje REAR na ON.
    Dodatkowo chyba lampa musi byc wpieta pod body.
    Ostatnio edytowane przez ElSor ; 25-06-2009 o 23:51
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

  5. #65
    Pełne uzależnienie Awatar mgtan
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1 084

    Domyślnie

    a jak 580 EX II to drugi klawisz od lewej :-)... z trzema trójkącikami...
    Canon 40D + BG-E2N => 5D MkII
    24-105 f/4 IS USM L + 50 f/1.4
    Speedlite 580EX II,SanDisk Extreme 8GB, Benro A-500EX + KB-1A...

  6. #66
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    15

    Domyślnie Firmware 3.0

    Warto wgrać wersję 3.0 i można sterować Metz 58 AF-1 z poziomu body ( w tym m.in. błysk na drugą kurtynę). Wgrałem bez problemu przez USB i z 40D działa OK.

    http://www.metz.de/en/photo-electron...1-digital.html

    Firmware V3.0 (released on 17.07.2009)
    Improvements:
    1. Select menu is extended by AF measuring beam on/off
    2. The custom functions and flash modes also can be set by the menu of the current cameras.

  7. #67
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Ząbki
    Posty
    151

    Domyślnie

    Podbiję temat, czy ktoś mógłby wrzucić fotki z wykorzystaniem małego, dodatkowego palnika Metza 58 lub innej podobnej lampy ? A gdyby jeszcze można prosić o zdjęcia porównawcze- bez lampki "na wprost"?
    Pentax |Canon | Metz | Benro | szukajka

  8. #68
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rbucz Zobacz posta
    Podbiję temat, czy ktoś mógłby wrzucić fotki z wykorzystaniem małego, dodatkowego palnika Metza 58 lub innej podobnej lampy ? A gdyby jeszcze można prosić o zdjęcia porównawcze- bez lampki "na wprost"?
    Zachęcony zrobie sobie sam takie porównanie przy okazji.
    Wprawdzie nie 58 a 54, ale kukułka też jest. 58 ma chyba dodatkowo regulację jej mocy? U Canona jest niby ten mini odbłysnik, ale to tylko ma sens przy palniku na wprost...

    Generalnie do tej pory najlepiej korzystało mi się tak:
    -fill na zewnątrz: 580 EX II, świetnie działający TTL
    -wnętrza, Metz 54, palnik zawsze obrócony palący z odbicia, kukułka z osłonką jako doświelenie

    Po radio wolę też Metza, mniejsze fochy z chińczykami i tryb Auto dużo trafniejszy. Jego wada to, że ze stopką dedykowaną jest trochę wyższy niż Canon i np.nie pasuje do RingFlasha. Także dokręcanie stopki jest trochę uciążliwe w przeciwieństwie do zatrzasku Canona.
    papa 5D2 | EOS R | RF 24-105 L IS NANO| Sigma 15 | EF 24 L II | EF 16-35 L II | EF 50 L |EF 70-300 IS II NANO | TS-E 24 II

  9. #69

    Domyślnie

    rbucz- tu masz zdjecia porownawcze, nie mam swoich, te znalazlem w sieci http://img89.imageshack.us/img89/2517/metz58ou1.jpg ale uwierz mi ta kukulka to ********a sprawa. nie zaluje swojego wyboru, po wgraniu firmware wiekszoscia funkcji mozna sterowac z body

  10. #70
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Ząbki
    Posty
    151

    Domyślnie

    krystian123, dzięki, o to mi chodziło. Przy najbliższej okazji kupię tego Metza. To będzie chyba moja 5 lampa tego producenta, zawsze byłem b. zadowolony... Chyba że... Ma ktoś doświadcczenia z tym nowym Nissinem DI866? Bardzo pochlebne recenzje, moc jeszcze większa, tańszy... ciekawe tylko, czy potrafiłby bezprzewodowo wyzwolić mojego Metza-48? Ktoś już kupił może to cudo?
    Pentax |Canon | Metz | Benro | szukajka

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •