Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 86

Wątek: Canon Speedlite 580EX II vs Metz 58 AF-1

  1. #11
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    41
    Posty
    504

    Domyślnie

    A jak wyglada sprawa wspomagania AF w lampie Metza tzn czy obsluguje inne punkty niz tylko centralny i jaki realny zasieg ma to wspomaganie ?
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

  2. #12
    Uzależniony Awatar arrow
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    637

    Domyślnie

    poza tym feralnym wybuchajacym palnikiem w serii lamp z zeszlego roku nie slyszalem zadnych negatywnych opinii ... tez interesuje mnie czy 580 II ktora dokonuje wlasnego pomiaru lepiej sobie radzi z rozna temperatura barwowa w porownaniu do metza ?? a jak wyglada sprawa z uzywaniem lampy 580 II podczas doswietlania w jasny dzien ??
    Canon FF

  3. #13
    Uzależniony Awatar arrow
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    637

    Domyślnie

    hmm ciekawa rzecz wyczytalem ... czy faktycznie skora oswietlana metz'em wyglada bardziej naturalnie czy w sumie to kwestia ustawien ??
    Canon FF

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie

    Słyszałem że te problemy z palnikami to już przeszłość. Metz miał jakiś tam problem na początku, ale usunął.

    Sam wybrałem Metza, i nie cena tu decydowała. Główną zaletą był drugi palnik, który sobie bardzo chwalę. Praktycznie odpada problem cieni pod nosem i oczami przy odbijaniu światła od sufitu (zwykle wtedy ustawiam mały palnik na 1/4 lub 1/2 mocy). Używam też zestawu Promax System na lampę. Wtedy czasem wyłączam dodatkowy palnik, a czasem nie. Z Promaxem mogę mieć faktycznie z jednej lampy 3 źródła światła - Promax kieruje część światła na sufit, a część na wprost palnika. Gdy przekręcę palnik w bok, mam światło od sufitu, z boku od ściany, oraz na wprost z dodatkowego palnika lampy.

    Nie zamieniłbym tego Metza na Canona. Ewentualnie tylko na mocniejszego Metza 76. Sterowanie przyciskami domyślne, choć wolałbym takie jak w Olympusowym FL-50 (ma dwa kółka, korekcja błysku to ideał).

    Polecam recenzję tego Metza i kilka opinii na forum:
    http://photography-on-the.net/forum/...d.php?t=268574

  5. #15
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    99

    Domyślnie

    Ważną sprawą jest możliwość upgrade softu lampy. Ma wejście USB którym można zaktualizować, poprawić ... oprogramowanie lampki.
    Ja zanabyłem go i nie zamienię na nic innego.
    C 5D, a100, trochę słoików , trochę lampionów, studio, stylistka ....

  6. #16
    Bywalec Awatar tomasek
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Koszalin
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fik Zobacz posta
    Ważną sprawą jest możliwość upgrade softu lampy. Ma wejście USB którym można zaktualizować, poprawić ... oprogramowanie lampki.
    Ja zanabyłem go i nie zamienię na nic innego.
    Powiedział bym - strategiczna możliwość.

    Wrzucamy wasiaware do lampy i mamy dodatkowe 3EV mocy...

    A na serio: co w takiej lampie da aktualizacja? No, jak wyjdzie nowa puszka, to może poprawią kompatybilność (uroki sprzętu nie-od-producenta-puszki).
    5D mk2 | 7D mk2 | S20/1.8 | C35/2 IS | C100/2.8L IS | C24-70/2.8L II | C70-200/2.8L | 580II

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    37
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    To ja dorzuce się tu do wątku - czy po zakupie 580ex mk I bede mogl z poziomu 40d sterowac jej funkcjami CFn ?

  8. #18
    Bywalec Awatar tomasek
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Koszalin
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Loome Zobacz posta
    To ja dorzuce się tu do wątku - czy po zakupie 580ex mk I bede mogl z poziomu 40d sterowac jej funkcjami CFn ?
    nie, sterowanie lampą z poziomu body jest możliwe dopiero w wersjach mk II
    5D mk2 | 7D mk2 | S20/1.8 | C35/2 IS | C100/2.8L IS | C24-70/2.8L II | C70-200/2.8L | 580II

  9. #19
    Dopiero zaczyna Awatar gustawgustaw
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    19

    Domyślnie

    witam

    Ja już po zakupie C 580EX II (zmiana z Metza 54mz4) - jestem zachwycony tą lampą, naświetla powtarzalnie każdą klatkę, a wykonanie canona jest o wiele lepsze niż metza

    pozdrawiam

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie

    Akurat lampa Metza 54mz4 w porównaniu na stronie:
    http://www.shootsmarter.com
    wypada najlepiej. Porównują tam 6 lamp, które uplasowały się w kolejności:

    1. Metz 54MZ
    2. Quantum t5d
    3. Nikon SB800
    4. Metz 76MZ
    5. Promaster 7500DX
    6. Canon 580 EX

    Co prawda jest teraz już nowy Canon 580, ale też jest nowy i lepszy od poprzednika Metz 58.


    Co do dodatkowego portu USB i zmian firmware w 58 AF-1.
    Upgrade firmawe to na pewno nie jest coś co decyduje o wyborze lampy, ale mimo wszystko to miła rzecz. Metz wypuścił 3 upgrade-y do 58 AF-1 dedykowane dla Canona (osobne są do współpracy z Nikonem/Fuji, Olympusem/Pansoniciem, Pentaxem/Samsungiem i Sony).

    "Firmware 1.2

    reason of modification "canon" (nie wiem co to znaczy "canon", nie podali szczegółow modyfikacji oprogramowania)

    Firmware 2.0

    Now also for Canon Power Shot S5 IS, EOS 1D Mark III and EOS 40D.
    Improvements:
    1. Triggering by entre contact is possible.
    2. Operation of second reflector in E-TTL mode enhanced.
    3. Repeat function of the last changed parameter.
    4. Beep signal shorter.

    Firmware 2.1
    Improvement:
    Operation of remote master mode enhanced."

    Ostatnie z lipca 2008, więc coś tam stale rozwijają.
    Nie są to jakieś kroki milowe, ale co jakis czas dostajemy za darmo jakąś małą poprawę w działaniu lampy. Olek załatwia ugrady firmware lamp i obiektywów bez dodatkowego gniazdka USB, więc nie jest ono konieczne. Ale miło że pamięta się o rozwoju produktu także po jego sprzedaży.


    Jak dla mnie, Metz pracuje bez zarzutu, naświetla dobrze, a główną zaletą (przewagą nad Canonem) jest drugi palnik, nie do przecenienia. To naprawdę świetna sprawa i poprawa jakości zdjęć.

    Głównym minusem jest średni sposób ustawiania lampy przez 4 przyciski. Można się przyzwyczaić, ale wolałbym, jak już wspominałem, dwa kółka z Olympusa FL-50.

    Dla tych, którzy nie wierzą ślepo w to, że "najlepsze jest systemowe wszystko od tej samej firmy" polecam rozważenie też innych alternatyw, nie tylko Canona do Canona, a Nikona do Nikona. Podobno najlepsze TTL ma Quantum. Najmocniejszy będzie teraz Metz 76 MZ-5. A świetny stosunek jakości do ceny ma dla mnie Metz 58 AF-1 i ja osobiście wybrałem go przed Canone 580.

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •