Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Wątek: Tusze do systemów CFS/CISS

  1. #11
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    49
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Zgodnie z obietnicą - mała wizualajzejszon:

    Orginał:

    Zdjęcie wykonane wraz z wzornikiem CC24p, oprofilowane DNG Profile Editorem.
    Na zdjęciu 2 wydruki z Epsona R1800 zasilonego tuszem nieorginalnym, zarządzanie barwą w PS-a, odwzorowanie percepcyjne:
    - po lewej powiększenie wykonane z użyciem orginalnego profilu fabrycznego dla kombinacji Epson R1800 i papieru Premium Glossy
    - po prawej powiększenie wykonane z użyciem profilu, który ukręciłem własnoręcznie
    Ostatnio edytowane przez czornyj ; 26-03-2009 o 23:43

  2. #12
    spikysiy
    Guest

    Domyślnie

    tomba,
    Możesz podzielić się opinią o jakości druku na tuszach ink-mate.
    Dzięki

  3. #13

    Domyślnie

    w sumie to nie wiem czy mam ten ink mate, na butlach jest napisane trigon ink.
    Sam tusz na pewno nie jest taki sam jak oryginalny epsona. Najbardziej wiarygodne wydruki otrzymałem na profilu epson glosy, czy to na oryginalnym epsonoskim papierze czy na Agamie.
    Na biede ujdzie, ja używam głównie do tekstu i drukowania płyt, czasem jakieś zdjęcie. Jakbyś chciał mieć dobry wydruk to oprofilowanie jest konieczne.
    sprawne lewe oko i trochę gratów ułatwiających życie
    niewiele piszę, więcej czytam, jeszcze więcej myślę
    Fotograf ślubny

  4. #14
    Bywalec Awatar yacenty
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    42
    Posty
    177

    Domyślnie

    kupiłem pojemniki napełnialne i tusz do R285 na allegro od człowieka o nicku na P.
    ten tusz i pojemniki są do ****.
    Wydrukowałem kilkanaście zdjęć - wysłałem to temu Panu z opisem ze jest to GÓWNO i Pan się na mnie straszliwie obraził.
    poprosiłem o odesłanie zdjęć i podanie adresu do odesłania tuszy i pojemników i cisza, przez telefon nawet na mnie krzyczał - dziwny człowiek.
    Mówił ze wszystkim pasują kolory jego tuszu, na koniec stanęło na tym ze jak mi się tusz nie podoba to on go przyjmie z powrotem ale pojemniki juz nie, bo ponoć działają.
    wkurzony zamówiłem tusz lyson fotonic xg z pojemnikami napełnianymi z inks.pl
    pojemniki działają od pierwszego strzału - bez żadnego 15 krotnego czyszczenia głowic i innych akcji. wydruki są stosunkowo ładne - nie wiele różnią się od wydruków z oryginalnych pojemników epsona. mam wrażenie ze może delikatnie jaśniejsze.
    Wczoraj u jednego z forumowiczów C-B zamówiłem profil do drukarki - jak go juz zrobię to się podziele wynikami
    na ten moment twierdze - nie warto bardzo oszczędzać na tuszach
    Powered by C7D MK II, C6D, 24-105/4L, 50/1.4, 580ExII, PW
    www.agrofoto.pl

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    15

    Domyślnie

    Również zakupiłem tusze ink-mate oraz zestaw wiecznych kartridży do epsona P50 zdaje się że od tego samego użytkownika allegro. Na początku w ogóle nie drukowały a jeden kartridż przeciekał, odesłałem i przyszły już dobre. Jednak wydruk to jakaś masakra, bardzo mocny fioletowy zafarb. Używam papieru agfa i pobrałem profil icc dla tej kombinacji ze strony www sprzedawcy, instalowanie profilu nic nie dało, próbowałem też innych profili z jego strony zawsze taki sam fioletowy wydruk. Próbować to jakoś oprofilować czy wylać w ****** i kupić normalne tusze z inks.pl ?

  6. #16
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Opolskie
    Posty
    160

    Domyślnie

    Drukarka Epson P50 + CISS - Stosuję tusze "Trigon Ink premium". Idealnie nie jest ale jest dobrze. Trzeba pokombinować z ustawieniami i można uzyskać rezultaty zadowalające.

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    15

    Domyślnie

    mógłbyś napisać gdzie kupujesz te tusze? Na allegro nie mogę znaleźć oferty na same tusze, wszystko razem z drukarką...

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    60

    Domyślnie

    Ja kupiłem tusz w firmie z Piastowa "Perun" Na allegro występują pod nazwą "tusz-extra" a tusz do tej drukarki masz tytaj http://allegro.pl/tusze-do-epson-w-b...418703193.html u mnie te tusze drukują rewelacyjnie

  9. #19

    Domyślnie

    Epson uzywa tuszy pigmentowych te tansze to dye
    tutaj male porownanie tuszy:
    http://www.macworld.com/article/5421...2/inktype.html

  10. #20
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Opolskie
    Posty
    160

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Haimon Zobacz posta
    mógłbyś napisać gdzie kupujesz te tusze? Na allegro nie mogę znaleźć oferty na same tusze, wszystko razem z drukarką...
    Szukaj na Allegro użytkownika: refillpoint_pl

    Faktycznie nie ma wystawionych teraz, musiały się pokończyć aukcje.
    Ale we wtorek zamawiałem u niego te tusze mailem i są w drodze. Zagadaj do niego, pojedyncze kolory też sprzedaje.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •